Sayfa 9 / 16 İlkİlk ... 5678910111213 ... SonSon
Toplam 228 mesajın 121-135 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    necoist Avatarı

Gerçek Adı
    Necdet
    Son Giriş
    24.05-2015
    Saat
    16:14
    Yaşadığı Yer
    K.Çekmece İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bahsettiğim arkadaşım,SGK dan emekli,kendisi araba alıp vergi indirimiden yararlanmak için rapor aldı,yani rapor için sevk edilmedi,raporu eskidiği için raporunu tazeledi.

Üye
    mhmt Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    28.10-2013
    Saat
    20:14
    Yaşadığı Yer
    ELAZIĞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dün geldi sgk dan yazı kurum ödemiyor

Üye
    bulva Avatarı

Son Giriş
    11.11-2016
    Saat
    22:11
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Rapor alacak arkadaşlar veya arkadaşlarınız yukarıdaki yazının ve genelgenin birer çıktısını alsınlar. Hastaneye gittiklerinde ücret isterlerse yazıları göstersinler. Genede isterlerse bulunduğunuz mekandan ayrılmadan 150 numaralı telefonu arayıp hemen genelgenin bir nüshasını ve valilik yazısını gösterdiğinz halde ücret istediklerini bildirsinler. Onlar gerekeni yaparlar.

Hatta hiç münakaşaya girmeyin. Parayı ödeyin. Raporunuzu aldıktan sonra bir dilekçe ile hem valiliğe hemde sağlık bakanlığına başvurup paranızın iadesini isteyin. Olur ya belki baştan problem çıkarmanız raporu verirlerken size sorun çıkarmalarına sebep olur...

Üye
    mhmt Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    28.10-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ELAZIĞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

elazığ fırat üniversitersite bimer, sağlık bakanlığı,sgk bakanlığı ortak cevabı hasta kendisi tedvi dışında alınan raporlarda karşılalar diye cevap aldımıslak imzayla bimer halkla ilişkiler daire başkanlığına yazdım sonuç değişmedi başka ülke demi yaşıyorsun fıat üniversitesi ben ödemiyor sgk bana ödemiyor sgk ben karşılamıyorum bimerse bukurumlardan sana cevabı yolluyla yolluyor yani 111.50+ prayı alma yerine avucunu yalıyorsun anlamayan varsa anlasın

Üye
    mhmt Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    28.10-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ELAZIĞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

karataş_52 arkaşım almak isteğin rapor ne için bir kurum seni rapor alman için gönderirse rapor parası alınmaz
    rapor alman için bütün tamteşekküllü devlet hastanerine ve üniversite hastanelerine baş vurabilirsin ve alırsın raporunu

Üye
    mehmet uluçay Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    13.02-2013
    Saat
    00:57
    Yaşadığı Yer
    Karabük
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Önce bizi bilgilendirdiğiniz için size şükranlarımı sunarım:Eşim %84 vucut foksuyonunu kaybetmiştir bakıma muhtaç özürlüdür.Sakat arabası aldım 550tl verdim 450 tl ssk dan geri aldim 6 ay süreyle kulanır raporu olan mama sına fark olarak 1 aylık mamaya 40 tl fark veriyorum eczaneye ! aylık bez alıyorum 143 tl veriyorum ssk dan 75 tl geri alıyorum bide hastanede raporun yenilenme veya ilacın deyişme esnasında raporu 3 veya 5 doktor imzası gerekiyor 5 doktora imza için sıra numarası almam gerekiyor her aldığım no.mara sgk 8,5 lira maaşımdan kesiliyor. özürlüden ücret alınamaz ibaresi için ne yapmam lazım gelir: maaşım dan 280tl kesildiği zamanda oldu sadece ilac ,doktor muayne ve tekkinlik için .Evde bakım için 3 defa baş vurdum şartlar uymuyor diye alamadım 3 cü defasında bakım ücreti yükselmiş şartlara uygun olduğunu öğrendim bu sefer alacağım galiba eve geldiler konturol yaptılar haber bekliyoruz hastam ayzehimer damans şimdi devamli yatakta.raporu 2010da almıştım has.ta geziyordu saygılarımı sunarın .

Üye
    kabasakal34 Avatarı

Son Giriş
    10.02-2015
    Saat
    21:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çapa tıp fakültesinden 2 defa rapor çıkardık 5 kuruş talep etmediler

Üye
    mehmet uluçay Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    13.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karabük
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam: bir hastanın durumunu anlatacağım:!5 gün önce hastanede sıra nosu almakiçin sıraya girdim birinin sırası devamlı engellendiğini gürdüm yardım etmek için kardeş neden sıranı veriyorsun dedim cevap alamayınca yanına gitiğimde ziğinzel özürlü olduğunu anladım yardım ettim özürlü rapor için gelmiş numaraları aldık heyet doktorlarınıa göründük gerekenler yapıldı 3 gün sora raporun neticesini öğrenmek için tekrar gittik % 59 ziğinsel özürlü rapor aldı Bu Arkadaş 44 yaşında OLduğunu evli 2 çocuk babası ve eşi olduğunu öğrendim. İnşaatlarda 1200 gün ssk prim yapmış . Şimdi birde yaya olarak trafıkte araba çarpmış 2 gaburga kemiği kırık dokturlar bunu fark ettiler . gecici diye rapora yazmadılar sskurumuna gittik ismi ismail özmen olduğunu söyledi sskda sordum bu kardeşimiz nasıl emekli olur yakın zamanda dedim babası 89 yaşindaymiş onon isteğe bağli 2 yıl prim ödemiş 15 yıl sonra emekli olur dediler peki ssklı pirim ödeseydi ne olurdu dedim 3.5 yıl sonra emekli olurdu dediler .üzüldüm elimden bir şey gelmiyor başka ;iş alamıyormuş bir yerden ailesiylede tanıştım kan ağlıyor zavalı , birde çocuğun biride ziğinsel özürlüymüş ona 3 ayda 800gibi bir para alıyormuşlar gelirleri o BABA Evinin alt katında oyuruyoruz dediler. Ya duygulandım yine yazamıyacağım artık saygılar

Üye
    mhmt Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    28.10-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ELAZIĞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Önce bizi bilgilendirdiğiniz için size şükranlarımı sunarım:Eşim %84 vucut foksuyonunu kaybetmiştir bakıma muhtaç özürlüdür.Sakat arabası aldım 550tl verdim 450 tl ssk dan geri aldim 6 ay süreyle kulanır raporu olan mama sına fark olarak 1 aylık mamaya 40 tl fark veriyorum eczaneye ! aylık bez alıyorum 143 tl veriyorum ssk dan 75 tl geri alıyorum bide hastanede raporun yenilenme veya ilacın deyişme esnasında raporu 3 veya 5 doktor imzası gerekiyor 5 doktora imza için sıra numarası almam gerekiyor her aldığım no.mara sgk 8,5 lira maaşımdan kesiliyor. özürlüden ücret alınamaz ibaresi için ne yapmam lazım gelir: maaşım dan 280tl kesildiği zamanda oldu sadece ilac ,doktor muayne ve tekkinlik için .Evde bakım için 3 defa baş vurdum şartlar uymuyor diye alamadım 3 cü defasında bakım ücreti yükselmiş şartlara uygun olduğunu öğrendim bu sefer alacağım galiba eve geldiler konturol yaptılar haber bekliyoruz hastam ayzehimer damans şimdi devamli yatakta.raporu 2010da almıştım has.ta geziyordu saygılarımı sunarın . arkadaş selam %84 1.derece özürlü yani ağır özürlü bakıcı aylığı alabilirsin baş vur raporun yenile ilaç raporu için de üniversite hastanesinde aldığın veya yenilenen raporu sağlık kurulu imzaya götürür siz değil sağlık kurulu imzalatır saat 15:00 da sisteme girer e rapor ertesi gün de raporu kurul sekreterliğinde alırsın 1 muayene üçreti ile konuyu başbakanlık bimere şikayet et sorununu oraya yaz sana il sağlık müdürlüğünde cevap gelir sağlık kuruluna baş vurduğun zaman sgk tedavi giderlerini karşılar tedavi dışında giderleriri karşılamaz alo :180 ni arayarak bilgi al.aldığın ödediğinin tamamı ödenmez %20 gibi kesinti yaparlar başka sorun olursa bana çekinmeden yaz saygılarımla

Üye
    mehmet uluçay Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    13.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karabük
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Beni bilgilendirdiğin için size şükranlarımı sunarım: kardeşim Bu site bana çok şey öğretti
    Ellerinize yüreğinize sağlık.saygılar.

Üye
    mhmt Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    28.10-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ELAZIĞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Allah yardımcınız olsun

Üye
    ayseee43 Avatarı

Gerçek Adı
    ayşeee
    Son Giriş
    18.08-2013
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

15 tl aldılar

Üye
    mhmt Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    28.10-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ELAZIĞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ne parası aldılar

Üye
    Hakank Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    17.12-2012
    Saat
    15:51
    Yaşadığı Yer
    Adıyaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Slm arkadaslar..lösemi hastasıyım ılk rapor ıstedıgımde %70 verıldı..sımdıde otv ındırımı ıcın tekrar basvurdum fakat 110 tl ucret odemek zorunda kaldım..bu rapor ıcın ucret odenmez dıye bır duyum aldım..konu hakkında bılgısı olanlar bılgılerını sunarsa sevınırım..tşk ederım..

Üye
    kutup yıldızı Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ötv için alınınca evet o özel istege girdiğinden istiyolar.daha doğrusu bunu o şekilde beyan ettiğinde alıyolar.yok ben normal muayeneden geçip %90 alırım diyosanız hiç demeyin direk heyete girn.

Sayfa 9 / 16 İlkİlk ... 5678910111213 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 28.12-2015, 22:51