Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yusuf durak Avatarı

Son Giriş
    04.03-2008
    Saat
    21:53
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    slm, sol elimde başparmak hariç 4 parmagım yok. 2006 da aldıgım raporla ehliyetimi ve aynı raporun fotokopisine hastaneden aslı gibidir yazısını aldım ve aracımıda vergilerini ödeyerek aldım. bu raporla şu an vergilerini ödeyerek bir araç alabilir miyim? bu raporun kullanım süresi var mı? benim maliyayle bir işim yok, vergimi ödeyip araç almak istiyorum. trafik bana git yeni rapor çıkar der mi, ya da özel hasteneden rapor alsam trafikde bir sorun çıkar mı? maliyeyle bir işim olmuyacak vergilerimi ödeyecegim...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Elindeki raporda "süreklidir" ibaresi varsa, aslı gibidir onaylı olması koşuluyla kullanabilirsin. Konuyu şurada tartışmış ve o sayfanın altındaki bir diğer mesajımda bir dilekçe örneği önermiştim: www.engelliler.biz/forum/viewtopic.php?t=25884

Maalesef ülkemizdeki mevzuatta, "vergisi ödenerek alınan otomobil" ile, "vergisi ödenmeden alınan otomobil" ayrımı yok! Sakatsan, her şekilde eziyet çekecek ve türlü türlü kısıtlamalarla mağdur edileceksin!
    Bu durum yasalardaki boşluktan kaynaklanıyor. Zamanım olsa konuyla uğraşır ve bu yasal boşluğun doldurulması için hukuki süreç işletirim... Herkesin otomobil sahibi olabildiği bir ülkede ben, sakatım diye kısıtlanıyorum. Bu anayasaya da insan hakları argümanlarına da aykırı.

Araç almak istediğinde, trafik sana diyecek ki:
    1- "Özel donanımlı otomobil kullanabilir" ibareli bir rapor getir
    2- Aracına özel donanım taktır ve bunu projelendir
    3- Sonra aracını al. Ama unutma, o aracı senden başka hiç hiç hiç hiç kimse kullanamaz!

Böyle bir sürü saçmalık seni bekliyor!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    yusuf durak Avatarı

Son Giriş
    04.03-2008
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayır benim raporumda sadece h sınıfı otomatik vites direksiyondan topuzlu araç kullanabilir.çalıma gücü kaybı yüzde 35 tir yazıyor karar bölümünde. tanı bölümünde sol el 2.3.4.5.parmaklar MPden itibaren yok yazıyor.süreklidir diye birşey yazmıyor.yeni raporda vermiyorlar.numune hastanrsinden aldım raporumu şimdi rapor vermiyorlar.ilgilendiginiz için tşk ederim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Yeni raporu vermeme gerekçeleri ne?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Hastahanenin rapor vermez diye bir gerekçesi olmaz.Trafik müdürlüğü sizi hastahaneye sevketmişse sağlık kurulu raporunuzu alabilirsiniz.Ancak sizin ehliyetinizde çoğu kişinin ehliyetinde yazılmayan ibare yazılmış.H sınıfı otomatik vites direksiyondan topuzlu araç kullanabilir yazılı olması eski aldığınız sağlık kurulu raporuna göre işlenmiştir.Ehliyetinize dayanarak gerekli tertibatlarıda araca taktıktan sonra vergi ödeyerek yeni bir araç satın alabilirsiniz.

Üye
    yusuf durak Avatarı

Son Giriş
    04.03-2008
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

raporu aldıgım hastane rapor vermiyor derken h sınıfı sürücü olamazsın diyor.bu yüzden 2006 aldıgım raporla yeni araç alırsam bir sorunla karşılaşırmıyım trafikte.bu raporu alıkende çok zorlanmıştım elden özürlü oldugum için sürücü olamazsın diyorlar.şuandada rapor alamıyorum.

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    H sınıfı ehliyetinle beraber İl Trafik şübe Müdürlüğüne başvur.Gerekli detayları Trafik İl Şübe Müdürlüğünden öğrenebilirsin.