Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    pelinagb Avatarı

Son Giriş
    12.12-2009
    Saat
    20:30
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sorum şu: tek böbreği ssk lı çalişirken alınmış biri, vergi indiriminden ve iş kura gidip özürlü iş bulma statüsünden yararlanabilmesi için yüzde kaç raporlu olması lazim? çünkü tek böbrekli diye başvurğu 5 iş yerine de alınmamış

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Sakat statüsünde değerlendirilmek için en az %40 oranında rapor gerekli.
    Tek böbrek için yüzde kaç oranında rapor veriliyor bilmiyorum. Şurdan bakabilirsin: http://rega.basbakanlik.gov.tr/eskil...060716-3-1.doc
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    pelinagb Avatarı

Son Giriş
    12.12-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hayır başlığı değişmişsiniz ben tek böbreğe kaç rapor diye sormuyorum yüzde kaçı felan değil tek böbreği ssk iken alınan kişi özürlü statüsünde midir iş kur da iş ararken yada vergi indiri için vs vs

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

İşte ben de diyorum ki, sakat statüsünde olabilmek için vergi indirimi talebiyle defterdarlığa ya da sakat statüsünde işe girmek için hastaneye gitmek gerek. Hastaneye gittiğinde %40 ve üzerinde rapor alırsan, sakat statüsüne girersin, alamazsan giremezsin.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    pelinagb Avatarı

Son Giriş
    12.12-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2 parmaktan dolayı yüzde 20 alıp vergi indirimi ve özür statüsünde yararlananlar nerden alıyor peki bu raporu? yani siz illede yüzde 40 diyosunuz bakın ben malulen yada sakat demiyorum iş kurda özürlü statüsünde olmak icin diyorum + verdiğiniz link te il ve hastaneler yazıyor bunu her yerdebn bulabiliyorum özür lü statüsü ile ilgili açık bi şey veremiyomusunuz yani hangi durumdakiler bu statüdedir kimler yüzde 40 alır yüzde 20 alana ne gibi durumlar vardır

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Yüzde 20 ile sakat statüsüne limse dahil olamaz. Sakat statüsüne dahil olmak için en az %40 olmalı. İş-Kur'da sakat statüsünden işe girmek için de, herhangi başka bir haktan yararlanmak için de alt sınır %40'dır.
    O verdiğim linkteki dosyada hangi hastalığa yüzde kaç rapor verileceği yazılı. Hastane listesinin alt sayfalarında.. Dosyanın tamamen açılmasını bekle ve aşağılara doğru in...

Üye
    radnudlimec Avatarı

Son Giriş
    08.02-2009
    Saat
    02:22
    Yaşadığı Yer
    siirt
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet kardeşim tek böbreğe yeni çıkan yasayla beraber %30 rapor veriyorlar ve bu da bi iş görmüyor maalesef!

Üye
    ahmet01kilic Avatarı

Son Giriş
    09.05-2015
    Saat
    06:45
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşım 2006 yılında değişen cetvele göre diğer böbrek normal ise tek böbreğe %10 veriyor