Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 55 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Cetvelin ilgili bölümünü yazdırın ve yanınıza alın. Düşük oran verecek gibi olurlarsa da duruma itiraz edin.

Üye
    deniz_ Avatarı

Gerçek Adı
    deniz
    Son Giriş
    11.05-2011
    Saat
    23:48
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey ilginiz için çok teşekkürler.

Üye
    skocak2006 Avatarı

Gerçek Adı
    şahin
    Son Giriş
    09.11-2016
    Saat
    20:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende kroner arter h.tansiyon hastasıyım stent takılı ef 60 raporum 44 ankaradan döndü daha ayrıntılı rapor istemişler onuda çıkardım gene 44 çıktı ankaraya yollandı cevabı bekliyorum

Benim yegende aynı tür hasta ef 45 onun 50 verdiler ona
    raporu ef oranı belirliyor yani kalp krizdeki hasar oranı

Üye
    cadicadi Avatarı

Gerçek Adı
    cadi
    Son Giriş
    14.10-2011
    Saat
    20:25
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar,

Arkadaşlar, Fallot Tetralojisi Kalp rahatsızıyım. Efor testini uygun görmedi doktorlar. Tahliller, filmler, vs derken %45 özürlü şeklinde rapor verdiler. Raporu Adli Tıp'a götürdüm.

Sorum şu;

Adli Tıp puanı mı düşürür mü?

Şimdiden teşekkür ederim...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Bunu kimse söyleyemez; zira Adli Tıp sahiden de çok çok çelişkili kararlar verebiliyor. Umalım sende sorun yaratmasınlar

Üye
    cadicadi Avatarı

Gerçek Adı
    cadi
    Son Giriş
    14.10-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim Bülent Bey. Adli Tıp fazla düşürmedi puanımı. Raporu hakettim. Sıra iş bulmaya geldi...

Üye
    SRK Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan
    Son Giriş
    06.04-2012
    Saat
    13:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba dostum benimde sorunum kalp ile pazartesi günü hasekiden rapor almaya gittim...aort kapak ameliyatı+anevrizma+hipertansiyon+göz--- verilen oran %36 evet anladığım kadarıyla kalp üzerine oran vermiyorlar...yani bu sitede kalp ve tansiyon üzerine yada göz üzerine incelediğim yüzlerce forum yazısında bu rapor oranını tutturanı çok az gördüm yaniyüzde1-2 kişi...onlarada şans diyorum...aslında sorunumuz halen büyük bir sorun ama doktorlar anlamıyor...daha çok palio ve solkolyozlar falan oran alıyor gördüğüm kadarıyla...bu arada bülent abi ben ne yapabilirim rapor konusunda lütfen bir yardımcı olurmusun...çok teşekkür ederim iyi çalışmalar....

Cadi hanım siz nerede heyete girdiniz ve kalpteki sorun nedir....ayrıca detaylı başınızdan geçenleri anlatırsanız(rapor aşamalarında neler yaşadınız)bizede yardımcı olursunuz....teşekkürler....

Ayrıca anladığım sizinki farklı bir şey için uğraşılmış bir rapor yani vergi indirimi için değil öylemi?

Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    21:09
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0

Spinal Stroke Sekeli(Aort Koartasyonu+Paraparazi) hastasiyim 2007 yili raporo %40 tek olarak verilmisti.

16.12.2010 raporu Aort Koartasyonu %30 + Paraparazi % 39 olarak verildi. Ayni rahatsizliklardan muzdarip arkadaslarin bilgisine.(Artik ayri ayri veriyolar sonra toplayip baltazar yapiyolar)

Üye
    murat77 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    08.01-2011
    Saat
    22:11
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim de 2008'de kapak degişti %50 verdiler

Üye
    SRK Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan
    Son Giriş
    06.04-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Murat77 istersen şimdi git bir dene bakalım ne vericekler gör...umarım vergi indirimin vardır yani o dediğin %50 sadece raporsa yani vergi indirimi değilse işin çok zor...ama zamanında ankaradan onaylanmış bir vergi indirimi ise güzüel..şanlısın...yani şimdi tek kapaktan almak yada tansiyonu koyup yada başka başka şeyler koyup almak çok zor...

Üye
    cadicadi Avatarı

Gerçek Adı
    cadi
    Son Giriş
    14.10-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Serkan Bey,

Doğuştan Fallot Tetralojisi Kalp Hastası'yım. Rahatsızlığım nedeniyle çabuk yoruluyorum. Kirli kan ile temiz kanım birbirine karışıyormuş. Biraz merdiven çıksam mesela, dinlenme ihtiyacı hissediyorum.

Rapor sürecini özetleyeyim,

Öncelikle İşkur'a gidip rahatsızlığmı anlattım. Rapor almak için neler yapmam gerektiğini sordum. Onlar da beni hastaneye sevk ettiler. (Hastaelerim listesi sitemizde daha önce Bülent Bey tarafından yayınlanmış zaten.) Hastaneye gittim. Sevkim işleme kondu. (Zaten sizi yönlendiriyorlar.) Sonra Kardiyoloji'ye görünmem için randevu verildi. Doktorum gördü, muayene etti. Bazı testler, tetkikler istedi. (EKG, Eforlu EKG, EKO, tahliller.) Bunları yaptırdım ancak hepsi aynı günde gerçekleşmedi. Gün verdiler, sonuçları aldım, vs. Hastaların çokluğuna bağlı olarak çekimlerin ve testlerin gerçekleşme süresi değişir. Neyse, tetkikler yapıldıktan sonra, hepsinin sonucunu Kardiyoloji'de beni muayene eden doktoruma teslim ettim. Tüm sonuçlarım bir dosya halinde kurula girdi. Kurulda doktorlar toplanıp bir oran belirlediler. Bir rapor çıkardılar. Sonra Kardiyoloji'deki doktorum o raporla birlikte dosyamı elime verdi, Adli Tıp'a gitmemi söyledi. Gittim. Adli Tıp'taki doktor bir kağıt çıkarttı bilgisayardan. (Bu kağıtta hastalıklara karşılık gelen oranlar listelenmişti.) O kağıdı Kardiyoloji'deki doktoruma götürmemi söyledi. Götürdüm ve doktorum kurulda belirlenen oranın üzerine kaşe vurdu, imzaladı. O kağıdı tekrar Adli Tıp'a götürdüm. Adli Tıp doktoru da içeri girdi, bir kaç dakika sonra yeni sisteme göre hesapladığı rapor kağıdımı teslim etti bana. Yani en son oranı belirlemiş oldu. O kağıdı da dosyamla birlikte götürüp Kardiyoloji doktoruma verdim. Mutlu son... )

Uzun anlatmışım, bu kadar karışık değil. Tahlilleri yaptırmak biraz zaman aldı sadece. Atıyorum, EKG için 45 gün sonrasına gün verdiler mesela. Bir de araya bayram tatilleri girdi. 5 ay sürdü bu işlemler. Şimdi hastanenin, raporumu İşkur'a göndermesini bekliyorum. Ne kadar sürer belli değil ama duyduğuma göre bir kaç hafta alırmış. Ama tabi, mış mış mış...

Raporu işe girmek için aldım. Peki, bu rapor aynı zamanda vergi indirimi için de geçerli değil mi?

Geçmiş olsun hepimize...

Üye
    SRK Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan
    Son Giriş
    06.04-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Valla bilemiyeceğim ama en doğrusunu buradaki arkadaşlar bilir....anlattığna bakılırsa senin vergi indirimi için ayrıca başvurman lazım diye anlıyorum...bu raporu işe girmek için çıkaramışsın ama anlayamadım bu kadar kasmana ne gerek vardı işkur bu kadar şeyler istiyormu yani adli tıplar falan vs...bu ne iş anlamadım...bir bile anlatsın...sen bunları hangi hastanede yaptın yani adli tıpa gidiyorsun oradan gelen oranı doktor kaşeliyor ben hasekiye gittim hiç böyle şeyler yok....

Üye
    cadicadi Avatarı

Gerçek Adı
    cadi
    Son Giriş
    14.10-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hımm...
    Bilemeyeceğim arkadaşım. Ancak rapor oranını en son Adli Tıp'ın belirlemesi gerekiyor. Beni ne şekilde yönlendirdilerse öyle yaptım.

Üye
    SRK Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan
    Son Giriş
    06.04-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

seni kim ne şekil yönlendirdi...yani sen bu raporu ne için almaya kalktın...anlatırmısın...yani kafam karıştı...sen vergi indirimi içinmi heyete girdin yoksa iş başvurusu içinmi heyete girdin...bize bir anlatsana....eğer işe giriş içinse benim bildiğim tam teşekküllü bir devlet hastanesinden rapor alınıyor doğru ama adli tıp ne oluyor...onu anlamadım...ama memurluk işleri içinse onu bilemiycem....

yada bu yazdıklarımızı okuyan arkadaşlarada buradan sesleniyorum...bir bilen anlatsın....cadı arkadaşın izlediği yol nedir....nasıl bir yoldur ve ne için gerekli bir yoldur....

Üye
    hüseyin32 Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin Güllü
    Son Giriş
    28.08-2015
    Saat
    13:10
    Yaşadığı Yer
    Isparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Benimde kalp kapağı değişti. Ayrıca aort quarktasyonu ameliyatıda oldum. yüzde 55 raporum var. 32İlhan arkdaşım iş konusunda senin yaşadığın sorunları bende yaşıyorum. Kalp hastası olduğum için kimse beni işe almak istemiyor. Bu yüzdende moralim çok bozuluyor. Bu arada coumadinden burnum kanıyo demişsin. Sanırım coumadinin dozo fazla geliyo ve bu yüzden burnun kanıyo olabilir. Aynı sorunu bende yaşamıştım doktor bana ilacın dozo fazla olduğu için böyle olduğunu söylemişti dozo biraz azaltınca burnumun kanamasıda geçti. Seninde en kısa sürede doktora gitmeni tavsiye ederim.

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon