Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    antikeder Avatarı

Son Giriş
    12.05-2010
    Saat
    12:08
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Çok değerli engelli engelli yakını arkadaşlarım içinden çıkamadığım sorun nedeniyle engin bilglerinize başvurmak istiyorum.

Annem yaklaşık 10 yıldır alzaymır hastası kasım 2007 de %80 ağır özürlü raporu verdiler. Geçen 3 yıl içerisinde annemin hastalığı çok ilerledi yürüyemez konuşamaz hareket edemez oldu hastaneye v. giderken götüremez olduk. Biz de malumunuz bir araç alalım 2.el almaktansa %90 rapor alalım aynı paraya sıfır alırız diyerek raporun dercesini yükseltmek için hastaneden rapor istedik.
    sizce ne olmuş olabilir rapoyun derecesini %70 e düşürmüşler şaştık kaldık doktor beylerin ağzını bıçak açmıyor aslında neyin açacağınıda biliyorum da (para) neyse.
    Arkadaşlar sorum ne yapmalıyım bundan sonra sağlık kurulr sadece alzaymırı değerlendirmiş %70 vermiş aslında yasal olarak sadce alzaymnıra %80 verebiliyorlar. Bunu yanında gözleri iy görmüyor yürüyemiyor zihinsel olarak çökmüş vaziyette tansiyon hastası bunları hiç değerlendirmemişler yapılan işlem doğrumu tek bir konum değerlendirilir raporda diğer doktorlar kardiyolog kbb kadın doğumcu psikolog nörolog bunların karşılığı boş ama imzaları var.

Ötv istisnalı araç almak istiyoruz diye dilekçe verdik raporda yazan konuların hiçbiri değerlendirilmedi yazıyor.
    Ne yapalım yardım edin lütfen yenidenmi müracat edelm başka bir yeremi götürelim.haraçmı verelim.

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Rapora itiraz etme hakkınız var.Bağlı bulunduğunuz İl Sağlık Müdürlüğüne başvurun.

Üye
    antikeder Avatarı

Son Giriş
    12.05-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet onu biliyoru ancak yine aynısı olursa die endişe ediyorum baka bir yol yokmu yaniden başka bir yerden alsak daha kolay olmazmı

Üye
    lawri Avatarı

Son Giriş
    08.11-2017
    Saat
    18:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bulunduğunuz il neresi bilmiyorum ama başka hastaneye başvurmanızı öneririm. Şöyleki benim kulaktan raporuma bir hastane %28 veriyor, birisi %35, birisi %38 veriyor vs. Yani başka hastanelerde de şansınızı denemenizi öneririm.

Üye
    antikeder Avatarı

Son Giriş
    12.05-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim haklısınız şansımı başka hastanede denemeliyim galiba bu raporu K.maraş elbistandan almıştım.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:20
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.240

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bizde kendisini ceberrut devletin bekçisi sanan görevliler yaralı parmağa işemez!
    "%90 ve üzeri raporu olanlar hastaneye bin lira bağış yaparlar" dense, bakın bakalım öksürenlere bile %90 rapor verilmiyor mu!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...