Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    destanx Avatarı

Son Giriş
    16.04-2015
    Saat
    22:31
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    tekrar dan hepinize mrblar.
    1998 den beri calışmaktayım ve %50 raporum var. 2009 nisanında sol dizimden ampute oldum, raporumu yenilemek istiyorum bu konuda bana yardımcı veya bi yol gösterirseniz sevinirim.
    Sağ bilekte kafu kullanıyorum. malülen emekli olma şansım nedir?yeniden aranızda olmaktan mutluyum teşk

Üye
    bzm Avatarı

Gerçek Adı
    burcu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tabı ykselır eklenır puanınıza ama yenı hesplama formullerı var ona gore hesaplanır

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

sakatlık oranı cetveli belirleyicidir. Ampute'nin düzeyine göre oran verilir (3.7. AMPUTASYONLAR):

-Diz üstü
    Proksimal: %40
    Orta ve distal: %38
    -Diz dezartikülasyonu: %36
    -Diz altı
    Proksimal: %34
    Orta ve distal: %32
    ____
    Malulen emeklilik ise maluliyet cetveli'ne göre belirlenir. Buna göre malulen emekli olabilmek için "İki bacağın alttan en az 1/3 ünün kaybı" bulunmalı.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    destanx Avatarı

Son Giriş
    16.04-2015
    Saat
    22:31
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cvp larınız için çok teşkkür ederim peki benim ne kadar daha calışmam gerekir ve şu an emekli olsam ne kadar maaş alabilrim bana cvp yazarsanız sevinirim teşk umutlu ve mutlu kalın

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bu hangi oranda rapor ve bu rapora karşılık defterdarlıktan kaçıncı derece sakatlık indirim hakkı elde edebileceğinize bağlı:
    %60 ve üzeri raporla 2. dereceden sakatlık indirimi elde ederseniz: 17 yıl sigortalılık süresi ve 3840 gün primle
    %40-%59 arası raporla 3. dereceden sakatlık indirimi elde ederseniz: 18 yıl sigortalılık süresi ve 4080 gün primle emekliliği hak edersiniz

Not: http://www.engelliler.biz/forum/saka...-evraklar.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...