Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    akaymaz Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    07.10-2013
    Saat
    14:56
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    öncelikle yardımcı olacak herkese teşekkür ederim.

9.02.2009 tarihinde romataid atrit hastalığımdan sebeb %30 ve bu hastalıkla birlikte buna bağlı olarak sağ elimden %25 ve &3 olmak üzere hesaplama sonucu %50 toplam özür raporu aldım.
    20 gün önce maliye bakanlığından tekrar hastaneye gitmem ve hastane tarafından sağ el grafilerimin ve açısal oranlarının gönderilmesi veya yeniden rapor düzenlenip gönderilmesini belirten yazı geldi.
    hastaneye gittim bu sefer romatoloji %30 fizik tedavi sağ elim açısal değerler sonucu %19, %10, %10 olmak üzere oran yazdı.
    kurul sağ elimin romataid atrit hastalığı sebebiyle özürlü olduğunu bu sebeble ikisinde aynı hastalık olduğunu savunan genel cerrahi doktorunun fikrine göre %30 romataid hastalığa verilen oranı değerlendirmeyip diğer oranların çarpımı sonucu %34 rapor vermiştir.

özür raporumdada endokrin sistem.romataid atrit çok şiddetli yazılmış oran verilmemiş.kas iskelet sisteminede romataid atrit yazıp eldeki açısal değerleri yazıp özür oranlarını yazmış ve genel %34 verilmiş.

arkadaşlar biraz uzun yazdım kusura bakmayın.

ankara 1. raporumu göz önüne alarak istediği bilgiler oranında değerlendirir mi.
    %34 raporu yükseltme ihtimali var mı.

itiraz nereye edeyim. maliyenin sonucunu bekleyeyim mi

Üye
    SERAFİM Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    06.11-2016
    Saat
    15:14
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

bence hiç acele etme,maliyenin sonucunu bekle,mevlananın dediği gibi sabır genişliğin refahın huzurun anahtarıdır,sabırlı ol kardeşim bakalım maliye ne diyecek,ondan sonra itiraz etmen gerekse bile onlar sana nereye başvurman gerektiğini söylerler,allah yardımcın olsun

Üye
    xakmanx Avatarı

Gerçek Adı
    eşref
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    izmir bergama
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

başka hastaneye git orda nasıl bir sonuç çıkacak yine olmazsa il sağlık müdürlüğüne git itiraz et banada yüzde 39 verdiler başka yere gittim oradan yüzde 45verdiler

Üye
    akaymaz Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    07.10-2013
    Saat
    14:56
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

doktorların rapor oranlarını yazdığı kağıdın fotokopisisinide aldım.istedim itiraz ederken lazım olur diye ümidim maliyenin %30 oranımın yazılmadığını görüp.ayrı olarak değerlendirmesi

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Durumunuz zor... Ankara kendisi için en avantajlı durumu hemen sahiplenir genellikle.
    Ben olsam hastanye itiraz ederdim. Ya da il sağlık müdürlüğüne itiraz eder, başka hastaneye sevk isterdim... Dediğim gibi, maliye bu raporu görürse hemen üstüne atlar ve düşük oran belirleyip vergi indirim başvurunuzu reddeder.
    Ama karar sizin... Maliye'nin olumlu yaklaşacağını düşünüp onların kararlarını beklemeniz de mümkün...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ince85 Avatarı

Son Giriş
    26.05-2014
    Saat
    00:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki raporun cıkmasıyla beraber şu kadar gunde ıtıraz edılecektır dıye bır gereklılık vrmı yani süre bakımından

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bilmiyorum, ama 30 günü aşmayın derim.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...