Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ticeenn Avatarı

Gerçek Adı
    ALİ TİKEN
    Son Giriş
    04.06-2010
    Saat
    13:20
    Yaşadığı Yer
    HATAY
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    1992 yılında gecırdıgım kaza sonucunda dalagım alındı. askere gıtmek ıcın basvurdugumda ise dalak amelıyatı oldugum ıcın askere elverıssızdır raporu aldım yanı curuk raporu alarak askere alınmadım.
    turk sılahlı kuvvetlerının bana vermıs bu rapor dogrultusunda sakatlık raporu alabılır mıyım. alabılırsem % kaç olabılır.

Bu konu hakkında bılgılendırmenızı arz ederım.

Üye
    Muzo Avatarı

Gerçek Adı
    Muzo
    Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    22:33
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba

bizim bir komşu çocuk vardı oda böyle sizinki gibi bir durumla karşilaşti.. ama sakatlık raporu alamadı...

Üye
    ticeenn Avatarı

Gerçek Adı
    ALİ TİKEN
    Son Giriş
    04.06-2010
    Saat
    13:20
    Yaşadığı Yer
    HATAY
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

neden alamadı veya neyı gerekce gostererek rapor vermedıler yardımcı olursanız sevınırım.

Üye
    Kullanıcıadıyok Avatarı

Son Giriş
    21.10-2012
    Saat
    19:14
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hayır, askerliğe elverişli olmadığına dair rapor ile Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu raporları farklıdır. Raporunuzu alırken hastaneye onu da gösterirseniz bir faydası olabilir.
    rapor yüzdesi hakkında bir şey söylemek zor. İlgili yetkili hastanelerden birine başvurup şansınız deneyebilirsiniz. %40 ve üstü alabilirseniz belli bir haklarınız olur onun dışındaki oranlar işinize yaramaz.

Üye
    brdogdu Avatarı

Son Giriş
    28.09-2012
    Saat
    12:14
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

86 yılında gecırdıgım trafık kazası sonucu dalagım alındı ve askerlıkten muaf tutuldum hastane dalak yoklugu için  oran biçti ve ben bu raporu almadım bu olay 2002 yılında olmıştu 2002 yılından sonra bır çok fabrıkaya başvuruda bulundum ve hepsı dalak esksıklıgını bahane edıp benı işe almadı son edındıgım bılgıye göre dalak eksıklıgı organ eksıklıgı lıstesınden çıkartılmış bende 2012 yılı basında tekrardan şansımı denemek ıstedım ve o yıllarda benı işe almayan bır fırmaya baş vuruda bulundum fırma dalagımın olmayısının benım çalışmamı etkılemıyecegını söyleyıp benı işe aldı ve şu anda o fırmada çalışmaktayım bılgınız olsun arkadaşlar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Dalak yokluğu için kişinin sakat statüsünde sayılmasına yetecek derecede bir oran verilmiyor.

Bilgi için teşekkürler brdogdu. Hayret nasıl almışlar sizi iş! Oysa dalaksız iş yapabilmek, mümkün değil!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...