Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 31 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    11:10
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    11

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Spina bifida sonucu yaklaşık 15 ameliyat geçirdim, her iki ayağımdaki pesikonovarus ameliyatlar serisi sonucu kısmen düzeltildi, sağ ayağımda düşük ayak problemi var (düz zeminde takılıp düşüyorum) , çekiç parmak-pençe parmak, yine sağ ayakta pescavus( pençe ayak) her iki bacakta dizden aşağı aşırı incelik ve kas atrofisi var. Çok çabuk yoruluyorum, destek almadan merdiven çıkamıyorum.
    Ve en önemlisi büyük abdestimi kontrol edemiyorum, hatta hiç hissetmiyorum. İdrar kontrolüm çok zayıf, kaçırmalarım oluyor. Sık sık enfeksiyon geçiriyorum.

Ayrıca yapılan küçük bir ameliyattaki hata sonucu bir kolumda his kaybı mevcut, kas kontrolümde problem yok ama sıcak/soğuk/acı hissetmiyorum.

Haftaya sağlık raporu için başvuruyorum, sizce % kaç rapor alabilirim?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Maluliyeti gerektirecek oranda rapor alacağınız kesin. Tuvalet kontrolünün olmaması bile tek başına bunu sağlar...
    Siz ne için almak istiyorsunuz bu raporu?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    kübraa Avatarı

Son Giriş
    26.02-2017
    Saat
    23:09
    Yaşadığı Yer
    kırklareli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende sipina bifida hastasıyım %80 raporum var ama yazdıklarına göre aramızda farklılıklar bulunuyor... Allah yardımcın olsun

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    11

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Raporu, vergi indirimi - erken emeklilik için istiyorum, bununla ilgili olarak defterdarlıktan sevkimi isteyeceğim. Şu an çalışıyorum ama özellikle son 2-3 yılda oldukça zorlanmaya başladım.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

sakatlık oranı cetveli'ne göre %60 ve üzeri alacağınız kesin, ama %80 ve üzeri olur mu, bundan emin değilim.
    Rapor almaya gittiğinizde büyük-küçük tuvaleti kendi başınıza yapamadığınızı ve yürümekte zorluk çektiğinizi belli edecek şekilde davranın. Aksi halde "adam yürüyor, taş gibi maşallah" deyip gönderiverirler!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    11

%40 ve üstü alabilirsem sevineceğim.
    Ben elimden geldiğince çalışmak istiyorum zaten ama ne kadar çalışabilirim onu bilemiyorum. Daha önce çalıştığım işyerinden düz zeminde 2 kere takılıp düştüğüme şahit oldukları için işten çıkarmışlardı... Satış bölümünde çalışıyordum, müşterilerine karşı firmanın imajını zedelemiyeyim diye herhalde!
    BU arada idrarımı kendim yapabiliyorum ama her zaman kontrol edemiyorum, diğerini ise dediğim gibi hiç hissetmiyorum. Bakalım ne olacak...

Bu arada gaita inkontinansını tespit etmek için yapılan testler var mı, bilgisi olan var mı? Bana bununla ilgili daha önce herhangi bir test yapılmadı, tedavi de görmedim. Şikayetimi söylediğim doktorlar bunun spina bifidanın sonucu olduğunu ve bu şekilde devam edeceğini söylemekle yetindiler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

maluliyet cetveli'ne göre malul sayılacak durumdasınız. Bu yanıyla %60 ve üzeri rapor alabileceğinizi düşünüyorum.

1- PARAPLEJİ, DİPLEJİ, TETRAPLEJİ ve AĞIR PAREZİLER:
    Vasküler, enfeksiyöz, travmatik, toksik, tümöral veya benzeri nedenlerle oluşan omurilik hasarı sonucu meydana gelen pleji ve pareziler veya bunlara bağlı oluşan anal inkontinans veya daimi sonda kullanmayı gerektiren idrar inkontinansı

Anal inkontinans durumunda "tanı özel yöntemlerle anal kanal sfinkterlerinin işlevleri ölçülerek konur".
    Anal inkontinansın tanısında nelerden yararlanıyoruz?
    Hastanın değerlendirilmesinde öncelikle çok iyi bir hikaye alınmalıdır. Çünkü Anal İnkontinans problemi olan hastalarda, fiziksel problemlerin yanında psikolojik sorunlar da görülebilmektedir. Bu yüzden, başvuru esnasında hastaların şikâyetlerinin çok iyi bir şekilde sorgulanması gerekmektedir. Çoğu zaman hastalar problemlerini gizli tutmaya çalışmaktadırlar. Daha sonra çok iyi bir fizik, nörolojik ve anorektal muayene yapılmalıdır. Nihayet barsakların ve makat kaslarının durumunu ortaya koymak için bazı tetkikler yapmak gerekecektir.
    - Makat içi ultrasonografisi
    - Makat ve rektumun dinlenme ve sıkma anında basınç ölçümleri (anal manometri)
    - EMG (elektromyografi) tetkiki
    - Endoskopik inceleme
    - Radyolojik tetkikler

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    11

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim Bülent Bey

Üye
    berfinn Avatarı

Gerçek Adı
    hülya
    Son Giriş
    25.12-2016
    Saat
    18:12
    Yaşadığı Yer
    bartın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam landish.geçmiş olsun arkadaşım ben %75 oranında falan alırsın diye düşünüyorum raporu. Ama mutlak bir nöroloji doktorunun seni görmesi lazım. Bülent beyin dediğine görede ayrıntılı bi şekilde özellikle nöroloji dr una durumunu anlat burda yazdığın gibi.
    Ayrıca bu gaita inkontinansı için bir üroloğa danış bulunduğun ilde D.H bir doktora danış sanırım üniversite hastanelerinde yapılır. Bunun için Ankaradaki Gazi Üniversitesine de gidebilirsin.
    .Ben devlet hastanelerinde olabileceğini sanmıyorum. Olsa da güvenli olmaz baştan savma olur diye düşünüyorum. En iyisi Ünversite hastanesinde yaptırman.

sevgilerimle.
    Allah cümlemize şifa versin inşallah.

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    11

Raporu almak için Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesine başvurmayı planlıyorum. Büyük bir hastane olduğu için Bülent Bey'in bahsettiği tetkikleri yapabilecek donanımları vardır diye düşünüyorum. Zaten sadece benim beyanımla herhangi bir derecelendirme yapmazlar, muhakkak tespit edilmesi gerekiyor. Umarım bir aksilik çıkmaz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Şişli Etfal'in omurilik yaralanmaları ve rapor konusunda sorunsuz bir hastane olduğunu duyuyorum...
    Gelişmeleri buraya yazarsanız başka arkadaşlar için de yararlı olur...

Askıda Üyelik
    juliet35 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    9

Merhaba benimde çorba da tuzum bulunsun
    spina bifidalıyım raporum %85
    tahminim %70 in üstünde olur sana verecekleri rapor..

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    11

Gelişmeler konusunda sizi muhakkak haberdar edeceğim.

Üye
    yasemin_43_76 Avatarı

Son Giriş
    27.08-2010
    Saat
    07:53
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb öncelikle geçmiş olsun bende seninle aynı durumdayım arkadaşım ve iki yıl önce vergi indirimi için aldığım raporda %74 verilmişti bana eğer değişiklikler yapılmadıysa seninde o oranlarda alacağını düşünüyorum. kolay gelsin

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    11

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba Arkadaşlar,
    Raporumu bu sabah aldım; %76 vermişler! Bu oranı Beyin Cerrahi uzmanı verdi, ortopedi, fizik tedavi ve nöroloji de uygundur şeklinde görüş bildirdi.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Başlığın Etiketleri