Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 31 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Askıda Üyelik
    juliet35 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    9

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Hayırlısı olsun arkadaşım...
    ben demiştiiim

Üye
    yasemin_43_76 Avatarı

Son Giriş
    27.08-2010
    Saat
    07:53
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gözün aydın arkadaşım...

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    11:10
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    11

Selam arkadaşlar,

Vergi indirimi yazım bugün nihayet elime ulaştı. %76 olarak Ankara'ya giden raporum %76 olarak onaylandı.
    Mutluluğumu sizlerle paylaşmak istedim. Bana yorumlarıyla destek olan herkese teşekkür ederim, ayrıca haklarım ve izlemem gereken yol konusunda inanılmaz bir bilgi kaynağı olan engelliler.biz sitemize de kocaman bir teşekkür!!!

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    3

Landish ; hayırlı, uğurlu olur inşanlah, erken emekli olabiliyormusunuz prim ve gün süreniz tamammı.Raporunuz birbucuk ay gibi zamanda gelmiş Ankaradan, bende hastaneden %60 almıştım, ay başında gitti evraklar Ankaraya , darısı benim başıma

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    11

Faruk34 ;

Teşekkür ederim, darısı başına. Raporum 30 Nisan tarihli, Vergi Dairesi'nden cevap bugün geldi, yani 2,5 ay sonra. Ben sonucu Ankara'yı arayarak telefon ile öğrendim 2 hafta önce, aslında Ankara'daki Sağlık kurulu raporumun onayını 17 Haziran'da göndermiş vergi dairesine.
    Seninki de gönderildiği gibi onaylanırsa 2.ci dereceden değerlendirileceksin.
    Benim emekli olmama 5 yıl kaldı inşallah 5 yılın sonunda hem sigortalılık sürem (17 yıl) doluyor hem de prim günü sayım dolmuş olacak. Ha gayret bakalım

Üye
    Danua. Avatarı

Son Giriş
    30.09-2017
    Saat
    15:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende spina bifida hastasıyım %70 ve üzeri alan arkadaşlar tekerlekli sandalye mi kullanıyorlar.

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    11

Ben %76 aldım biliyorsunuz... tek baston kullanıyorum sadece.

Üye
    Danua. Avatarı

Son Giriş
    30.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın Landish teşekkür ederim.

Üye
    ender72 Avatarı

Son Giriş
    20.10-2017
    Saat
    22:11
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Ben de spina bfida (myelomeningosel) hastasıyım, her iki ayak ve parmaklar hareketsiz, ev içinde tek dışarda ise çift koltuk değneği ile yürüyebiliyorum, uzun yürüyüş yapamıyorum, trabzanı olmayan merdivenleri inip çıkamıyorum, tek koltuk değneği kullandığımda yüksek bir kaldırıma çıkmak bile problem oluyor. 2007 de Ankara'da %33 rapor vermişlerdi. Şimdi yeniden (bu kez Balıkesir'de) hem emeklilik hem ehliyet için rapor çıkartacağım. Sizin tahmininize göre nasıl bir sonuç çıkar, %40 ve ÖTV indirimi alabilirmiyim?

Üye
    musty35 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    19:28
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    51
    Verilen Beğeniler
    105

alınmış kese hala hastalık sayılırmı ben anlamadım? sız aldırıdınız mı yada aldırmadyısanız bu teshısı nasıl koydunuz?ben 30 senne once aldırıdım ama doktorlar rapor alırken bakmıoar bıle gozlerıne sokmak laızm heralde ,sfına+skolyoz +polıo sekeli %40 anlayan varsa berı gelsın

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    11

ender72,

Rapor alırken seni mutlaka beyin cerrahisi uzmanı değerlendirmeli ve raor yönetmeliğinde omurilik hastalarının değerlendirildiği bir bölüm var ona göre rapor oranı vermeli.
    Ortopedi değerlendirirken çok farklı değerlendiriyor ve verdiği oran çok düşük oluyor. Rapor çıkartırken farklı branşlara muayene olman gerekiyor ya, ilk önce beyin cerrahisine muayene ol, sonra fizik tedaviye en son ortopediye.
    Ben rapor çıkartırken mesela (2 kez) , o dönemde baston kullanıyordum sadece kısa mesafeleri zorlukla desteksiz yürüyordum ve son yönetmeliğe göre yürüme için %40 verdi beyin cerahıı, fizik tedavi uzmanı da onayladı. Ortopediye sıra geldiinde bu oranın cok odlugunu ona kalsa %15 ciavrında olacağını söyledi. Ama bizimhastalık (spna bifida) omurilik cerahisinin alanında olduğundan beyin cerrahını verdiği oranı onaylamak durumunda kaldı.
    Ayrıca, idrar ve büük tuvaletle ilgili sıkıntıların varsa mutlaka ama mutlaka belirtmelisin!

musty35,
    Rapor oranı hastalığına göre değil, hastalığın sende bıraktığı etkilere göre veriyorlar. Bu sebeple aynı hastalık ta olsa rapor oranlarımız farklı oluyor. Seni de bence, yukarıda yazdığım gibi öncelikle beyin cerrahı değerlendirmeli. Onlar yönetmelikte farklı tablo kullanıyorlar. Ortopediye işin kalırsa rapor oranı cok düşüyor.

Üye
    endergzm Avatarı

Son Giriş
    28.04-2015
    Saat
    02:41
    Yaşadığı Yer
    tunceli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba bende sipina bifida hastasyım idrar kontorolüm yok ayakta fazla kalamıyorum eğilemiyorum ayrıca bi kalçam ötekine göre küçük sizce ben kaç oranında rapor alabilirim ?

Üye
    NURETTİN17 Avatarı

Gerçek Adı
    NURETTİN
    Son Giriş
    20.08-2017
    Saat
    19:11
    Yaşadığı Yer
    ÇANAKKALE
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

endergzm 70 ten aşağı almazsın

Üye
    Danua. Avatarı

Son Giriş
    30.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim raporum %75 ile gitti ve %75 ile düşürülmeden vergi indirimim onaylandı.

Üye
    Leyla234 Avatarı

Son Giriş
    28.02-2016
    Saat
    10:41
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba,
    Ben de Spina Bifida hastasıyım. 7 ameliyat geçirdim şimdiye kadar. Sırtımdaki kese 2 günlükken alınmış ve en sonunda sağ ayağımda bir problem kaldı. Ayağım çok fazla yamuluyor. Bu yüzden 7-8 yıl kadar cihaz kullandım. Sonra da bu yamulmayı geçirmek için bileğimden ameliyat oldum ama tabii ki yamulma sıfıra indirgenemedi. Çok fazla yamulduğu ve maalesef üzerine yüklendiğim için ayağımın altında kemik oluştu ve üzerinde çok büyük bir nasır oldu. O nasır da şişiyor, kan topluyor ve canımı yakıyor. Üniversite eğitimi aldığım için ister istemez çok fazla koşuşturmak zorunda kalıyorum. Fakat iş hayatımda bu kadar koşturmaktan korkuyorum. Çok fazla ayakta kalamıyorum ve çok yürüyemiyorum. Ayağımdaki platinlerim sıkıştırıyor ve bazen bütün hepsi bir anda oluyor dayanılmayacak kadar acıyor. Merdivenleri çıkarken zorlanıyorum. Herhangi değnek vb. Kullanmıyorum ama çok yorulduğumda birinin koluna girme ihtiyacı duyuyorum. Karlı ve buzlu havalarda korka korka yürüyorum ayağımdaki his kuvveti az; hava soğuk olunca platinlerden dolayı bu his kuvveti daha da azalıyor. Sırtımda çıkıntılık var. Sorunlu olan sağ ayağımda ise 2.5 cm kısalık ve incelik var. Kalçamda da aynı şekilde incelik var. Allah'a çok şükür ki tuvalet problemim yok. 22 yaşındayım Ankara'da yaşıyorum ve engelli raporu almak istiyorum. Sizlere de danışmak istedim. Sizce alır mıyım? Alırsam yüzde kaç alırım?

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon

Başlığın Etiketleri