Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bilalong Avatarı

Son Giriş
    12.05-2015
    Saat
    09:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar ben bundan 2 sene evvel gözden rapor aldım %63 sakatlık oranı ile bir gözüm görmüyor diğerindede görme kaybı var bu rapor ile bir devlet dairesinde işe başladım ve raporumun bir kopyasınıda vergi dairesine teslim ettim vergi indirimi için yalnız bana cevap olarak raporunuzdaki bilgiler eksik yeniden başvuru yapın diye cevap yollandı bende o arada egitim için başka bir ile tayin aldım yalnız tekrar başvuru yaptıgımda kanun degişti artık sana %40 altı rapor verilir diye cevap verdiler sizce böyle birşey varmı? merak ettim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:20
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.240

Neyi eksikmiş!? Eksik olan birşey varsa söylesinler, tamamla. Yenidn rapor almanı istemeleri tamamen kötü niyetle alakalı! Biliyorlar ki yeni rapor alırsan %40'ın altında verecekler...
    Bence, "eksik olan belgelerin tarafıma bildirilmesini, ve eksiklerini tamamlamamın ardından işlemlerimin sürdürülerek vergi indirim hakkımın verilmesini arz ederim" gibi bi dilekçe ile başvur.

Şu tartışmaya bir göz at: http://www.engelliler.biz/forum/view...7362&viewall=1
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    bilalong Avatarı

Son Giriş
    12.05-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Anlıyorum yalız benim bir sorunum var ben geçici görevle başka bir ile gitti ve oradaki başvurumu durdurup burada yeniden açtım bu konuda bana bir yardımınız olabilirmi. şimdiden teşekür ederim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:20
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.240

Emekli Sandığı Kanunu'na bağlı olarak mı çalışıyorsunuz? Eğer öyleyse, o zaman işe girişte (yani memurluğa başlarken) raporunuzu beyan etmiş ve sakat statüsünde başlamışsanız işe, şimdi vergi indirimi almasanız bile 15 yıl memuriyeti tamamladığınızda emekli olabilirsiniz.
    Yani ES bağlı çalışanlarda vergi indirimi almak emeklilik için şart değil. Önemli olan sakat statüsünde işe başlayıp başlamamak.

Yeniden başvuruda da bence (yukarıda aktardığım linkte yazdığım gibi) eski raporunuza bianeyen vergi indirimi almanız mümkün. Hukuki süreç işletin derim...

• 5434 sayılı Emekli Sandığı Kanunu'nun memurların ne zaman emekli olacaklarını düzenleyen 39'uncu maddesinin (j) bendi:

"Göreve girişlerinde, Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik'e uygun olarak alınmış ve raporda sakatlık oranı en az yüzde 40 olanlardan fiili hizmeti 15 yıl olanların istekleri üzerine..."
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    bilalong Avatarı

Son Giriş
    12.05-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

emekli sandığına değilde ssk ya bağlı olarak çalışıyordum. şimdide 657 ye bağlı 4c li olarak çalışacağım raporumu gelirler idaresine hiç teslim etmeden 15 yılda yine emekli olabilir miyim.

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Konu hakkında bilgisi olan var mı?