Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    incredible Avatarı

Son Giriş
    24.11-2011
    Saat
    11:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhabalar
    ben 2005 yılında f29 organik olmayan psikoz tanımlanmamış teşhisiyle iki hafta hastanede yattım.
    epikriz raporu altında 5 yıldır ilaç tedavisi goruyorum.
    2006 yılından beri sigortam yatıyor toplam prim ödeme gün sayısı 879 suan halen yatıyor. Askere gittim ve 6 ay sonra askeri hastaneden affektif bozukluk tanısıyla üç ay hava degisimi aldım sonrasinda askerlik şubesi askeri hastaneye sevketti ve kronik bipolar affektif bozukluk tanısıyla askerlige elverissiz raporu aldım.

Ögrenmek istedigim malulen emekli olabilir miyim? ve baska hukuken nelerden yararlanabilirim?

saygılarımla

incredible

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    964
    Verilen Beğeniler
    1.253

İlk sigortalı olduğunuzda maluliyet cetveli'ne göre maluliyet derecesinde işgücü kaybınızın olmaması ve fakat malulen emeklilik başvurusunda bulunacağınız tarihte maluliyet derecesinde işgücü kaybınızın bulunması gerek ki malulen emekli olunabilsiniz:
    PSİKİYATRİK BOZUKLUKLAR:
    hafif işlerde bile çalışmaya olanak vermeyen(sürücü belgesi olmayan), tedavi ile düzelmeyen, kronik nitelik kazanmış, ağır seyirli, organik veya organik olmayan psikotik bozukluklar (demans, şizofreni, bipolar affektif bozukluk, frontal lob sendromu, paranoid vb.)
    Eğer bu duruma uyuyorsanız, ya da burada belirtilenlerin dışında ama çalışmanızı engelleyecek derecede rahatsızlığınızın olduğunu düşünüyorsanız, heyet raporuyla bunun belgelenmesi halinde yine malulen emekli olabilirsiniz...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    incredible Avatarı

Son Giriş
    24.11-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mehmetçik vakfınada basvurdum mehmetçik vakfından nasıl yararlanırırm nğ yapmam gerekir ??

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    964
    Verilen Beğeniler
    1.253

Mehetçik vakfı ile nasıl bir ilgi var anlamadım...

Üye
    incredible Avatarı

Son Giriş
    24.11-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben askerdeyken rahatsizlanmistim bipolar affektif bozukluk tanısını askeriden vermislerdi sonra raporlarim geldi ve gelen bir evrakta mehmetcik vakfina basvurabilecegim yazıyordu oyüzden sordum...bu konu hakkında bilginiz varmi??

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    964
    Verilen Beğeniler
    1.253

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bu rahatsızlık askerlikte meydana geldiyse, evet, Mehmetçik Vakfı'na başvurabilirsiniz bence de. Tazminat hakkınız da doğar bence...

LinkBacks (?)

1. 08.11-2010, 14:35
  2. 08.11-2010, 10:33
  3. 15.10-2010, 14:59
  4. 31.08-2010, 16:31