Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 22 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cemile mert Avatarı

Son Giriş
    08.06-2011
    Saat
    16:20
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba ben cemile mert. yeni üye oldum. herkese merhabalar.

benim sorunum vergi indirimi ile ilgili. Raporumun ilki %25 olarak geldi Ankara'dan. sonra Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden % 55 rapor verdiler b uda % 19 olarak döndü bana.
    Rahatsızlığım Polio sekeli - Herediter Polinöropati. Sizce ne yapmam gerekiyor. İtiraz mı edeyim yoksa tekrar rapor mu alayım.

Bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Üye
    yusuftkn1973 Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    21.05-2010
    Saat
    14:49
    Yaşadığı Yer
    bursa karacabey
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba en güzel yol itiraz etmektir itirazda reddeliyorsa doğru mahkemeye yoksa alamazsın vermiyorlar ben mahkemeyle aldım vergi indirimini sigorta şerefsizlik yapıyor hepsini çok iyi bilirim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Eğer sakatlık oranı cetveli'ne göre %40 ve üzerinde verilmesi gerektiğinden eminseniz, yani Cerrahpaşa'da verilenb rapor usulüne uygun ise, %55 oranındaki raporun %19'a düşürülmesinin sakatlık oranı cetveli'ne aykırı olduğunu savlayıp defterdarlığa itiraz edin ve kurum sağlık kurulu'nun yeniden değerlendirmesini talep edin.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    cemile mert Avatarı

Son Giriş
    08.06-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba ben cemile.

şöyle başlayayım. Ilk raporumu 1991 yılında aldım fakat normal sigortalı çalıştım.
    Daha sonra 2008 yılında cerrahpaşa hastanesinden % 55 rapor aldım ankara % 19'a düşürdü.
    Itiraz ettim hakem hastane haydarpaşa numuneye sevk etti ordan % 43 rapor aldım ve tekrar onuda % 19 olarak geri gönderdi bana.

Hastalığım polio sekeli - herediter polinöropati.
    Raporum şöyle yazıyor: hafif her iki üst ekstremite fonksyon bozukluğu + sol alt ekstremite polıo sekeli. Solda 2 cm kısalık, sol bacakta 7 uylukta 4 cm atrofi mevcut.

şimdi lütfen bana yardımcı olun.
    Buna göre ankara raporumu doğru mu yazmış ve de hakem hastanenin verdiği raporu bozabilir mi.

Ayrıca yeni ölçüte göre tekrar rapor alsam derecem ne olur. Derece verilirken ekstremite oranına göre mi veriliyor diğer kısalık, atrofi v.s. Bunları kaile almıyorlar mı.
    Lütfen bana bir yol gösterin. Inanın artık psikolojimde bozuldu. en son çare tekrar rapormu alayım yada davamı açayım. şaşırdım kaldım.

şimdiden teşekkür ederim.

Teşekkür ederim cevap için ama zaten itiraz ettim ankaraya. Hakem hastaneye sevketti. % 43 rapor aldım onuda % 19 a düşürdü
    hakem hastane raporunu bozabilirmi

Üye
    yalnız insan Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa ŞAHİN
    Son Giriş
    18.10-2016
    Saat
    14:36
    Yaşadığı Yer
    turkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

değerli arkadaşım o zaman biraz daha bekleyiniz aradan zaman geçtiyse tekrardan rapor için başvuru yapınız.diyecek başka söz yok

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Cemile hanım tekrar baş vurun, bu sene yeni yönetmelik cıktı, oranlar yükseldi anladığım kadarı ile İstanbuldasınız, Haseki hastanesinden rapor cıkartın, geçmiş olsun.

Üye
    erciyas Avatarı

Son Giriş
    30.06-2013
    Saat
    12:42
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba Hakem hastanenin raporu kesindir.hakem hastanenin verdiği oran kabül edilmiyorsa mahkemeye başvurum. mahkeme sizin lehinize karar vermesi cok büyük ihtimal.

Üye
    AruT Avatarı

Gerçek Adı
    CriminaL
    Son Giriş
    21.08-2016
    Saat
    01:29
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hakem hastanenin raporu geçerlidir bozamazlar....

Faruk34, oranlar yükseltildi diyorsun bunla ilgili cetvel varmı ? burda yayınlarasan seviniriz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

sakatlık oranı cetveli'ne göre %40 ve üzerinde rapor alabileceğinizi düşünüyorsanız, evet, hastanenin verdiği oranı düşüren Maliye sağlık kurulunun kararına karşı dava açmalısınız.

Cetvel ne diyorsa odur geçerli olan. Eğer maliye bu cetvele aykırı hareket etmişse, er ya da geç hakkınızı alırsınız...

Üye
    cemile mert Avatarı

Son Giriş
    08.06-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tekrar merhabalar. Cerrahpaşa % 55 verdi Ankara % 19 a düşürdü. Haydarpaşa Numune Hastanesi % 43 verdi ankara % 19 a düşürdü.
    Tekrar yeni yönetmeliğe göre rapor alayım dedim. Şişli etfal e gittim. Gitmez olaydım % 26 verdiler. İnanın böyle berbat bir hastane toktur heralde. Doktorlar muayene bile etmediler biliyormusunuz. Tek dedikleri neyin var yürü bakalım o kadar. Oturdukları sandalyeden bile kalkmadan bir an önce yazıp seni göndermeye bakıyorlar.
    Şimdi ne yapacağımı düşünüyorum. Ankara ile uğraşırken şimdide hastane çıktı başıma. Tekrar rapor alsam yada itiraz edip hastaneyi il sağlık müdürlüğünemi şikayet edeyim. Ne dersiniz.

Sizlerden cevap bekliyorum. Teşekkürler.

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Cemile hanım, %26 palio sekelindenmi verdiler, hangi tabloya göre değerlendirme yapıldı raporunuzda yazar onuda burda paylaşırmısınız.

Üye
    acakmak68 Avatarı

Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    14:56
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şeker tansiyon kolestrol başka bir rahatsızlığınız olabilirmi varsa rapora büyük katkısı olacaktır

Üye
    cemile mert Avatarı

Son Giriş
    08.06-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba. benim rahatsızlığım Polio Sekeli - Herediter Polinöropati. Polio ya % 18 verdiler. Beni muayene etmediler ben neden muayene etmiyorsunuz sadece yürüyüş bozukluğuna bakarak derece verilirmi . Kısalık Trofi v.s. şeylerde var dedim bana söyledikleri onlarıda katsak % 40 alamzsın dediler bacağın dizden kesik olursa ancak o zaman alırsın deyip resmen başlarından attılar. Ne yapacağımı şaşırdım artık. psikolojim bile bozuldu artık. Rapor sonucu geldikten sonra tekrar rapormu alsam yada bu şekilde mahkemeyemi versem lütfen yardımcı olun arkadaşlar. Teşekkürler...

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Cemile hanım en güzeli eski karara göre dava açmaktır çünkü hakem hastanesinin verdiği oranı düşürmeleri pek akla yatmıyor şimdi nereden rapor alırsanız alın aynı sonuç gelecek elinizde cetvele göre almış olduğunuz raporlar var o yüzden kesin sonuç mahkeme ile olur bence birçok arkadaşımızda hakkını böyle aldı ama biraz uzun süreç bunu da göze almalısınız

Üye
    MESTAN Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    11:59
    Yaşadığı Yer
    içinizden biri
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    4

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Cemil bey bircok arkadaşımız hakkını mahkeme yoluyla aldı derken....???????? Kim neyi nasıl mahkeme yoluyla aldı

Sayfa 1 / 2 12 SonSon