Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 53 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kimsinsen Avatarı

Son Giriş
    20.04-2017
    Saat
    23:08
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    erol kardesım vaktınız musaıtse ve rapor oranından memnun degılsenız ıtıraz edınız.polınoropatı zaten baslıbasına bır hastalık ve sızde akson kaybıda mevcut.ıl saglık mudurlugune ıtıraz edersenız sızı yenıden sevk ederler .verılen oran bence de yetersız norolojı ve fızık tedavı drları .maalesef bunu hep yapıyor.haksızlıga ugradınızı dusunuyorsanız harekete gecın .ben 7 yıl ıcınde tam 9 rapor alarak sonunda amacıma ulastım kolay gelsın .selamlar.

Üye
    erol__81 Avatarı

Gerçek Adı
    erol karaduman
    Son Giriş
    10.12-2015
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilginiz için teşekkür ederim. bu raporu en azından %40 ve üzeri almam gerekiyor. kanunlar da öyle bir şey 37 yle sağlam 40 ile 3.derece den özürlü. işe girmemde de sıkıntı oluyor. şimdi benim izlemem gereken yol nedir. başka şehirden başka bir hastaneden tekrar rapor almak mı, yoksa aynı hastaneye tekrar rapor almak mı, il sağlık müdürlüğüne itiraz mı, yoksa vergi dairesine başvurup onların sevk edeceği hastaneden mi rapor almalıyım. ben aslında şöyle düşünüyorum olur mu bilmiyorum. il sağlık müdürlüğüne itirazda bulunayım, bu süreçtede başka bir hastaneden rapor alayım acaba olur mu? siz 9 defa rapor almışsınız muhtemelen çoğuda farklı sonuçlar vermiştir, bunda bir sınır yokmu? mesela 9.ncuda en yüksek aldığın rapor sonucu kati mi? yardımcı olursanız sevinirim. pes etmeyi düşünmüyorum. birde trajikomik olayda bacağımdaki sorunlar itibariyle özür grubuna zihinsel seçeneğini işaretlemişler

Üye
    manuelfernandes Avatarı

Gerçek Adı
    emre turan
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    19:36
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben nöroloji hastalığı gullian barre sendromu geçirdim nöropati veya polinerapati bnim hastalıkda çok duymuştm ben yüzde 52 aldım düşük ayak ve ellerde güçsüzlük için

Üye
    kimsinsen Avatarı

Son Giriş
    20.04-2017
    Saat
    23:08
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

erol bey ızlemek ıstedıgınız yol gayet mantıklı.ben de aynısını uyguladım .yanlız sevksız gıttıgınız yer buyuk ıhtımalle sızden para talep edecektır.bence denemeye deger.buyuk sehırlerde rapor surecı bayagı uzuyor.sız balıkesır de yasıyorsunuz.daha kolay halledersınız.ama suna ınanın ben bunu basarıcagım dersenız yaparsınız.bır degıl bırkac kez deneyın .bır keresınde yuzde seksen raporumu 40 dusurduler fakat benı yıldıramadılar. su anda raporum yuzde 84 . polınoropatılıyım ve ayaklarımda guc kaybı ve yurume zorlugu var.emg cok onemlı kolay gelsın selamlar.

Üye
    toksin Avatarı

Son Giriş
    11.07-2017
    Saat
    09:36
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

merhaba arkadaşlar benim polinöropati teşhisi konulan bir rahatsızlığım var bedenen zayıflık ve kol ve bacakta güçsüzlük var aşırı derecede. fakat sakatlık cetvelinde bu rahatsızlığın oranı verilmemiş acaba polinöropati rahatszlığından rapor alan arkadaşlarm var ise lütfen bu konu hakkında cevap verebilir mi % delik oranı nedir acaba iş açısından olsun çok zorluk yaşıyorum lütfen?

Üye
    seranko Avatarı

Son Giriş
    22.06-2017
    Saat
    20:13
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba
    ben de çok uzun yıllardır DM + HT + Psikiyatri hastasıyım.. İnsülin+hap vs birçok ilaç içiyorum... Bilgisayar sektöründe çalışıyordum 2 yıl önce emekli oldum... Emekli olduktan sonra son 2 yıldır da el parmaklarım kapanmaya uyuşmaya titremeye başlamıştı.Sabah açamıyordum.. Öğlene doğru kendi kendine açılıyordu... Eklem yerlerimde ağrılar da mevcut.. Ayrıca huzursuz bacak sendromu uykusuzluk ve bacaklarımda karıncalanma,kramp girme ve sinir çekilmeleri oluyor.. 2 yıl önce EMG çekildi.. O zaman ağrılarım çok hafifti.. İlaç verdiler gönderdiler.. Geçen yıl yeniden EMG çekildi.. Karpal tunnel teşhisi kondu ve 8 ay süre ile bileklik taktım her iki elime de.. Biraz geçti gibi.. 7 ay önce eklem yerlerim yine ağrımaya başladı.. Bu kez de romatolojiye gideceksin dediler.. Kan tahlili yapıldı.. Baktılar ve benimle ilgisi yok fizik ve nöroloji ile görüşeceksin dedi doktor.. Fiziğe gittim.. Birkaç ilaç ve egzersiz verdi sürekli bu egzersizleri yapacaksın dedi.. Ok dedim.. Yapınca geçiyor ama bir süre sonra yeniden başlıyordu.. Heyet raporumu yenilemek için 1 haftadır hastalerdeyim.. Bu kez başka nöroloji doktoruna gittim. Anlattım durumları.. EMG çekildi.. raporda şu yazıyor.. her uç sinir iletilerinde çalışılmış olup alt extremitelerde hakim motor polinoropati mevcuttur yazıyor.. Haftaya gel rapor yazalım ve ilaç tedavisine başlayalım dedi.. Bu ne anlama geliyor? Özür oranını bulamadım cetvelde.. Bu konuda bilgisi olan var mı teşekkürler..

Üye
    yakups Avatarı

Son Giriş
    19.07-2017
    Saat
    08:10
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Arkadaşlar bende herediter (kalıtsal) nöropati hastalığı var.Ancak nedendir bilmiyorum emg de çıkmıyor bu hastalık.Ankara'da Ersin Tan emg istedi benden ona baktı sonra sinir biyopsisi yaptı teşhisi buna göre koydu.Şimdi ben rapor alırken ikisini de götürecem ama emg de çıkmamasından dolayı sorun yaşar mıyım biyopsiye bakıpta bana %40 verirler mi?

Üye
    ramazan_0609 Avatarı

Son Giriş
    21.09-2016
    Saat
    11:35
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynı hastalık bnde var guc kaybı yurumede zorlanma merdıven cıkamam agır bır yuk kaldıramama kocaelı unıversıtesı yuzde 80 verdı ve emeklı oldum hastalıgın adı heretıde demyelıze pnp

Üye
    m.bedirhan Avatarı

Gerçek Adı
    metin
    Son Giriş
    31.12-2013
    Saat
    01:32
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bende 30 derece skolyoz mevcut ve çukur ayak var ayak parmaklarım pençeleşmiş pes cavus ameliyatı oldum. ayrıca sensorimotor aksonal demyelinizan polinöropati var engellilik oranım ne olur
    emg sonucunda alt ve üst ekstremitelerde duyusal potansiyeller kayıptır motor sinir iletim çalışmasında solda median ve ulnar sinir distal lantansları ileri derecede uzun, amplitüdler küçük ve iletim hızları yavaştır. bilateral alt ekstremitelerde motor potansiyeller elde edilememiştir.

rapor alabilirmiyim.

Üye
    Poli Avatarı

Gerçek Adı
    Poli
    Son Giriş
    08.04-2016
    Saat
    17:54
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Metin ;

Seninle bire bir aynı problemi yaşıyorum , sensorimotor aksonal demyelinizan polinöropati ve aynı zamanda çukur ayak, % 40 üzeri rapor alırsın, 4.1 4.2 ye göre verirler raporunu Emg bulguları önemli. geçmiş olsun kader arkadaşım. Bu arada bu hastalığın tedavisini bizim bildiğimiz tıp doktoları bulamıyor. Altarnetif tıp, bitkisel tedavileri araştırıyorum.

Üye
    denizwill Avatarı

Gerçek Adı
    will
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Kemoterapi kaynaklı nöropati var bende de % 70 oranlı ama her duruma göre değişiyor sanırım

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    4
    Blog Mesajları
    6

Nöropati hastalırınında tıpkı kas hastaları gibi ne durumda hangi boyutta olduğuna göre doktor muayenesi ve sizinde bahsettiğiniz diğer tanı yönetmeleri ile emg,kas-sinir biopsisi sonucuna göre rapor oranı belirlenecektir.Kaybınıza göre balthazara göre bir hesap yapılarak oran çıkartılıp o oranda rapor alırsınız.Geçmiş olması dileğimle bir gün.

Üye
    m.bedirhan Avatarı

Gerçek Adı
    metin
    Son Giriş
    31.12-2013
    Saat
    01:32
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

poli kardeş sağolasın cevabın için bendeki polinöropatinin kalıtsal olduğu soylendi emg sonucu yukarda yazdığım gibidir. nöroloji doktoruna emg sonucunda rapor oranı ne olur dedim biz bu rahatsızlıktan rapor vermıyoruz dedi. sence ne yapmalıyım senin rapor oranın nedir. tavsiyelerine ihtiyacım var teşekkürler

Üye
    Poli Avatarı

Gerçek Adı
    Poli
    Son Giriş
    08.04-2016
    Saat
    17:54
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Nöroloji doktorları tablo 4.1 ve 4.2 ye göre verir raporu, hastalığın sende bıraktığı hasara göre yani, forumda araştır polinöropati hastaları çoğu % 40 üzeri rapor almışlardır.
    senin yapman gereken tetkikleri olduktan sonra tabloda yazan yeri printerden çıkart, hocam bak burda bu şekilde yazıyor diye göster, baktın seni anlamıyor o zaman başka hastaneye git, yani hakkın neyse onu al muhakkak. Allah sabır, selamet, sağlık versin.

Üye
    cesurinsan Avatarı

Son Giriş
    09.11-2015
    Saat
    16:45
    Yaşadığı Yer
    malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    emg sonuç :aksonal dejenerasyonun eşlik ettiği duygusal motor polinöropati bulguları tespit edildi . rapor için nörolojiye başvurdum herhangi oran alabilirmiyim .( dış görünümde yürümemde vs bir anormalik yok kaslarda güçsüzlük var . bilgisi olan yardımcı olabilir mi ?)

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon