Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    magnum Avatarı

Son Giriş
    06.01-2011
    Saat
    14:46
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba,

1996 yılından beri protez kullanıyorum ve o günden bugüne %40 özürlüydüm.

2009/110 sayılı resmi yazıya göre sevksiz diş yaptırabiliyormuşum. İşlemlere başladım rapor istediler (özülür kimlik kartı geçersiz çünkü yazıda rapor ibaresi geçiyor mu) Devlet hastanesine sağlık kurulu için gittim ve bakmakzsızın imza attılar, sol dizaltı ayağım yok, doku kaybım ve koku alma özelliliği yitirmişim ama nafile.
    Kurulda özür derecen % 36 dediler, bu yaşa kadar % 40 tı da nasıl değişti ne değişti ömür boyunca yerine gelmeyecek vücudumun parçasını kaybettim yok.
    Dedikleri bakın burda öyle yazıyor (derece derfterini gösterdiler) Kararı veren Fizik Ted.ve Rehab.(ortopedi değil) onaylayan başhekim.

Bu durumda ne yapmalıyım, itiraz etmeli miyim ? Ne olacak, bir yol gösteren var mı?

Sonuç %40 altında olduğum için engelli sayılmıyorum,o sebeple 229/110 maddesinden yaralanamıyorum.

Ayağım yok ama artık engelli görülmüyorum. Bu nasıl bir durum
    Sağlamda değilim özürlü de

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:48
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.240

Maalesef, belirleyici olan sakatlık oranı cetveli'ndeki oranlardır. Eğer verilen karar cetvele aykırı ise, rapora itiraz etme hakkınız var, değilse, yapılabilecek bir şey yok...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    magnum Avatarı

Son Giriş
    06.01-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim,peki bunun düzeltilme ya da ne bileyim yasanın değişme şansı yok mu?

Üye
    isoduzce Avatarı

Son Giriş
    19.04-2012
    Saat
    16:47
    Yaşadığı Yer
    DÜZCE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

başka problemlerin olabilirmi?en azından psikolojini bozduklarından dolayı psikiyatriden %10 alırsan gene %40 ın üzerine çıkarsın.ben geçen sene aynı problemi sağlık kurulunda yaşadım belgeleri geri alıp psikiyatriye gittim ankastriye bozukluğundan %25 vermişti git kardeşim bunlara böyle hak birşey mutlaka bulurlar allllah yardımcın olsun.

Üye
    magnum Avatarı

Son Giriş
    06.01-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

başka problemlerim de vra,koku alma özelliğimi yitirdim ve ciddi oranda doku kaybım var (amputasyon öncesi deforme olan bölge 1.derece yanık görünümünde)

nereye nasıl başvurmalıyım?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:48
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.240

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Diz altı amputasyon ayağa yakınsa % 40, dize yakınsa % 43 rapor verilir: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...kseltildi.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...