Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    akaymaz Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    07.10-2013
    Saat
    14:56
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    iyi günler
    el bileği, dirsek, omuz eklemi ve ayak bileği başta olmak üzere el ve ayak parmaklarımda atrite bağlı hareket kısıtlaması ve şişlik var.
    bu sebeble vergi indirimi için başvuru yaptım. defterdarlıktan hastanaye sevk aldım.. doktorum yüzde 30,40 geçer dedi fakat yeni sistemde kas hastalıklarında gözüktüğünden oranı tam hesaplayamıyorum.
    .sizce rapor alabilir miyim..veya alan var mı

yardımcı olurmusunuz

teşekkürler

Üye
    akaymaz Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    07.10-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hastalığımdan dolayı %50 sürekli özür raporu aldım..

romataid atrit hastalığı %30
    sağ el bileğinden %25
    sağ başparmaktan %3

formül sonucu toplam %50 hastane rapor verdi..vergi dairesine sonucu yolladı

Üye
    sibella Avatarı

Gerçek Adı
    Sibel
    Son Giriş
    04.06-2012
    Saat
    09:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim de her iki elimde (bileklerde ve tüm parmaklarda) ağır derecede hasar var.
    Haydarpaşa Numune Hastanesi % 45 verdi. Sonucu bekliyorum şimdi.

Ama Ankara'dan oranların düşürüldüğünü okudukça da ümidim azalıyor. Ayrıca ayaklarımda, sırtımda, boynumda, dirsek ve omuzlarda da hareket kısıtlılığı olduğu halde hiç dikkate almadılar.

Üye
    akaymaz Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    07.10-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben romataid atrit hastasıyım.2 yıldır rapor alma mücadelesi veriyorum.aldığım rapor ankaradan döndü sebebi maliyenin uygulaması onlar hastalığın vucuttaki hareket kıstlamasına göre oran istiyor.fizik tedavi oran yazınca romatolojinin yazdığı oran aynı hastalıktan 2 oran olmaz diye iptal ediliyor.ağrılar.kaslarındaki güçsüzlük vs devre dışı kalıyor.neyse sorunum şu

psikolojik sorunlarımda vardı.raporda geçmesini pek istemiyordum fakat oranım ra dan yüzde 34 olunca psikiyatriyede gittim 6 ay takip sonucu yüzde 25 verdiler yalnız oran verilen hastalıkta bir yıl sonra kontrol gerektirir diyor.ben sürekli her yıl kontrol sonucu tekrar heyetemi gireceğim.yardımcı olursanız sevinirim.

psikiyatri.deprasif durum (oran verilmeyen raporda majör deprasif yazıyordu) uyum bozukluğu ilaçla kontrol altına alınabilen (tedavi edilebilen) gibi ibareler vardı.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

sakatlık oranı cetveli'ne göre daha yüksek bir oran verilmesi gerektiğini düşünüyorsanız, maliyenin oran düşürme işlemine itiraz edebilir ve yeniden değerlendirme isteyebilirsiniz...

Psikolojiden alınan raporlarda maalesef her yıl kontrol şerhi konuyor. Her yıl psikolojiden kontrol muayenesi olmak zorunda kalıyorsunuz...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mlkmlk Avatarı

Son Giriş
    16.11-2015
    Saat
    15:51
    Yaşadığı Yer
    ank
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    rapor yüzde 40ın altında olursa başka bir hastanede şansımızı deneyebilir miyiz?