Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 22 mesajın 16-22 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ismaill26 Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    02.02-2010
    Saat
    19:50
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bugun girdim heyete heyette bişey yapmadılar konusmadılar bile baya doktor vardı sadece kendi aralarında konusuyolar benim sol db olarak bir değer alamadılar yani hiç duymuyor en yuksek db kaçsa o olur artık ama sağda 33 çıktı yani 33 db bakalım verirler umarım yada 40 db çıktı sol 120 den bile fazladır ama sağ işi bozarmı bilemem.anlıcanız %40 raporu yok gibi

Üye
    Kalbiselim Avatarı

Gerçek Adı
    abdül
    Son Giriş
    24.08-2016
    Saat
    19:31
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

kbb doktoru kaç yazdı yüzde yazn yere .bakmadınmı oraya kurula vermeden önce

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

muratak1988;

bence askerliğe elverişli değildir raporuna mukabil %40 raporu almanız gerekir..

rapor için heyete girmeden önce kbb uzmanı sizi muayene edecek, gerekli görürse odiyometrik test yapacak.. muayene sırasında askerlikten muaf olduğunuzu söyleyin ve elinizdeki askeri hastanenin odiyometrilerini de kbb uzmanına gösterin..

Üye
    ERENS Avatarı

Son Giriş
    08.01-2011
    Saat
    00:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar benim de tek kulağım duymuyor. Askere gitmek için muayenelerde bu durumumu bildirmemiştim. Çok da incelemiyorlardı zaten. Askerdeyken sevkimi istedim. Ankara'da iki ayrı askeri hastanede test yaptılar. Askerliğimin 45. gününde rapor verdiler (Askerliğe elverişli değildir, seferberlikte görev alabilir).
    Sol kulağım, sinirlerin hiç çalışmamasından dolayı düzelmemek üzere duymuyor. Sağ kulağımın değerlerini hatırlamıyorum. Askerdeki testlerim birliğimde kaldı, bana genel bir tanı yazan rapor verdiler. Önceki mesajları okudum, üniversite terkim. Devletin özürlü personel alımı için koyduğu en az %40 rapor şartını sağlar mıyım diye önbilgi almak için yazıyorum. Benimle benzer durumda olan arkadaşların tavsiyelerine ihtiyacım var. Sizce rapor almak için başvurmalı mıyım yoksa zaman harcamamalı mıyım?
    Ayrıca bu raporları artık Devlet ve Üniversite hastaneleri de veriyormuş. İşkur'a bu konuda gittiğimde, vesikalık fotoğraf ve dilekçeyle başvurabilirsin dediler. Rapor alma süreci hakkında da fikir verirseniz minnettar olurum.
    Teşekkürler şimdiden.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

ERENS, bir kulak duyuyorsa %40 rapor verilmez. Bence uğraşmana değmez...

Ama şansımı deneyeceğim dersen, yetkili hastaneler'e şu minvalde başvuru yapman gerek: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...n-dilekce.html

Üye
    ERENS Avatarı

Son Giriş
    08.01-2011
    Saat
    00:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim üstadım. Bugün listede adı geçen hastanelerden birinde görevli odyometrist'ten bu konuda yardım istedim. Heyetten bu konuda ne rapor çıkabilir diye yarın öğrenecek, ben de ona göre hareket edeceğim. Peki diyelim ki %40 değil de %20, %30 rapor aldım. Bu raporun kamu kuruluşlarında işe girebilmem için bana yararı olmaz mı? Bildiğim kadarıyla %40 rapor ile Maliye Bakanlığı'na başvurularak erken emeklilik (malul) istenebiliyor. %40 rapor özellikle bu aşamada yardımcı oluyor diye duymuştum.

Yasaklı Üye
    mavimsiyesil Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Kamuda en az %40 isteniyor . Bir de sınava giriyorsun.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12