Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 24 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    19:44
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    iyi günler arkadaşlar
    ben belden belkayması sebebiyle ameiyat oldum 8 tane platin taktılar ama 1 sene oldu hala eğilip çoraplarımı giyemiyorum. ben de rapor çıkarmak istedim 1. raporumu %32 aldim, hastane %2 sini kesip %30 düşürdü.
    2.sinde itiraz ettim il sağlık müdürlüğü başka hastaneye sevk etti belime hiç rapor vemediler. uykusuzluk ve trioid için %35 verdiler ohastanede %2sini kesip %33düşürdü.
    3. kez itiraz edince göztepe ssk hastanesine sevk ettiler dahiliye %10 pisikiyatri %25 beyin ve sinir cerrahsi %23 göğüs hastalıkları solunup fonksiyon bozukluğundan %20 verdi yani toplamda %78 gibi bi oran aldım
    büyük heyetten çıkınca elime biyazı verdiler aynen şöyle yazıyor: "rapor itirazı 2022 sayılı yasa oy birliği ile verilmiş sağlık kurulu kararıdır"
    arkasında il sağlık müdürlüğünden raporum geldi aldığım bu oranları %52 ye düşürmüşler. başhekim yardımcısına sorduğum zaman baltazar operasyonu ile kırpılıyor dedi .
    acaba bu kadar oranı kesmeye hakları var mı 3. rapor itirazım olduğu için birdaha hastaneyede sevk edilmicekmişim beni aydınlatırsanız sevinirim

ayrıca şimdi aldığım bu rapor benim ne işime yarar onuda bilmiyorum bişey indirip kaldıramıyorum uyku ilaçlarıyla zorla uyumaya uğraşıyorum teşhislerinde samatamoform bozukluk +imsomnia+troid bozukluğu+ solunum fonksiyon bozukluğu yazıyor
    acaba bu rapor benim ne işime yarar belimde hala düzelmedi işverenler bel sorunu olanlara iş verirmi

saygılar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

İşgücü kaybına neden olan birden fazla sayıda sakatlık/hastalık söz konusu olduğunda, bu oranlar Balthazar Formülü'ne göre toplanır ve Toplam İşgücü Kaybı oranı bulunur: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...tml#post218924
    Yani sizde de bu uygulanmış. Ortada bir terslik yok.

Siz 2022 maaşına başvurdunuz sanırım? Bu raporla -gelir şartlarınız da uygunsa ve çalışmıyorsanız- 2022 maaşı alabilirsiniz. 2022 maaşı için Kaymakamlık yetkilidir.

İşe girer ve -bir yılda 90 günü aşan bir süre- çalışırsanız 2022 maaşınız kesilir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

sayın admin 2022 yasası nedir ben ameliyat olduktan sonra rapor aldım ve şuan hala işsizim ama anlamadığım şey raporu teslim ederken sağlık kuruluna beyin ve sinir cerrahisi %23 yazmıştı onu rapora nasıl olurda %12 olarak geçirirler diğerlerinin hepsi aynı oranlarda rapora geçmiş dahiliye %10 vermişti raporda %10 var pisikiyatri%25 verdi raporda oda var göğüs %20 verdi raporda oda var ama sadece beyin cerrahının drnun yazdığı oran rapora %12 olarak yazılmış beyin cerrahı drunun yazdığı bu oranı heyetin düşürmeye yetkisi var mı

bir de iş verenler acaba beline 8 tane platin takılmış bi adama iş verirler mi duyumlarınıza göre şuan hala birşey kaldıramıyorum

cevap yazmanızıa bekliyorum ayrıca bu siteyi açıp insanları aydınlattığınız için çok teşekkür ederim raporumu hasta hakları kruluna göderdim inceliceklerini sölediler bakalım ne çıkar hayırlısı allahtan selamlar

----------

raporun sonucunda aynen şöle ibare var ne demektir açıklarsanız sevinirim ibare aynen şöle

durum bildirir raporudur (rapor itirazı 2022 sayılı yasa) oy birliği ile verilmiş sağlık kurulu kararıdır

yani buna göre ben bu yasadan faydalanabilir miyim demektir sizce aslında ben oturarak çalışabileceğim bir iş bulmak için rapor almak istedim ama onlar böle yazmışlar saygılar selamlar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Beyin cerrahisinde belki yanlış yazılmıştı en başta, sonra heyet işgücü kaybı cetveli'ne bakıp doğru şekilde düzeltti; bilemiyorum. Yukarıda da yazdığım gibi, belirleyici olan şey işgücü kaybı cetveli'dir. İtirazınız da bu bağlamda değerlendirilir ve hata varsa düzeltilir...

Evet, madem ki raporda 2022 maaşı için değerlendirme yapılmış, gelir kriterleriniz de uygunsa, o raporla yaşadığınız yerdeki kaymakamlığa gidip 2022 aaşı için başvuru yapabilirsiniz.

Çalışmaya başlarsanız 2022 maaşı bağlanmayacağını, bağlandıktan sonra bir yılda 90 günü aşan sigortalılık halinde 2022 maaşınızın kesileceğini anımsatarak: Elbette, sakat statüsünde işkur kaydı yaptırıp işe girdiğinizde, çalışamayacağınız işlerde çalıştırılmazsınız. Oturarak yapılacak işler de var ve onlara başvuru yaparsınız...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

sayın admin verdiğniz biligiler için ve böyle yararlı bir site açıp insanları aydınlattığınız için ayırca çok teşekkür ederim

bir de ben 2. resmimi yüklemiştim form sayfamadaki oresmimide değiştirseniz sevinirim

sayygılar selamlar

Üye
    hasan302 Avatarı

Gerçek Adı
    hasan
    Son Giriş
    14.04-2015
    Saat
    20:51
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bütün hasatalıkların yüzde kırkın altında olduğu icin ortalama hesabı yüzde 52 olarak doğrudur yüzde 78 raporu ancak yüde78 beyin kanserlerine ve solunum yetmezliği kıronik hastaya ve ayrıca ellerini kullanamayan yürüyemeyen konuşamayan sıpastik özürlüye ve aklı dengesi yerinde olmayan zihinsel özzürlüye verilir senin durumun bunlardan cok iyi yüzde 52 aldığına dua et

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

elhamdulillah bizde halimize şükrediyoruz ama belimdeki ağrı hiç geçmiyor ağır bir şey kaldıramıyorum uykusuzluk ve devamlı kan eksikliği var çare arıyoz onuda bulamıyoruz hayırlısı allahtan

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

sayın admin bir soru daha sorsam kızmazsınız herhalde daha öncede dediğim gibi drların toplamının verdiği rapor %78di sonuçta %52ye bağladılar ben şimdi 2022 ye müracat edersem müracat ettiğim yerdeki kurumunda bu %52oranı daha düşürmeye yekisi varmı birde bu %52 orana 2022 olarak ne maaş verirler işsizim bilmiyorum cevabınızı bekliyor saygılar sunuyorum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Hayır, 2022 müracaatında sgk raporu yeniden değerlendirmeye almaz. Raporda ne yazıyorsa aynen kabul eder.

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

peki sayın admin %52 orana sizce ne maaş verilir bilgilerinize dayanarak soruyorum saygılar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Üç ayda bir 570 tl alırsınız.

Üye
    enesar Avatarı

Gerçek Adı
    necla
    Son Giriş
    16.10-2011
    Saat
    17:13
    Yaşadığı Yer
    istanbul ataşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hasan302 ye katılıyorum. ben ortapedik engelli cihazla yürüyebiliyorum zorla %50 aldım. başkalarına bakarak bana haksızlık yapmışlar bu dr larıda anlamam mümkün değil.bende şimdi yeniden çıkartacağım.

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

aslında benim belimdeki oranı yediler arkadaşın dediği doğru dr 23 yazdı kurldan 12 çıktı anlayamadığım birşey kaldırınca ayklarıma ve belime vuran ağrılar var neymiş efendim mrlarda sorun yokmuş harbiden drları anlamak güç anlayamadığım bunlara emirmi veriliyor düşürün diye sevgiler selamlar

Üye
    TAGI ÇEÇE Avatarı

Son Giriş
    06.11-2015
    Saat
    09:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hiç bir hastanenin raporu bir birini tutmuyor en gattar hastane ise vakıf gurabadır sakın ordan çıkarmayın en bonkör ise okmeydanı haseki istanbul eyitim araştırma hastanesi tercih sizlerin

Üye
    Danua. Avatarı

Son Giriş
    30.09-2017
    Saat
    15:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    istanbul eğitim hastanesinden osmaniye polikliniğinden mi yoksa samatya polikliniğinden mi rapor alınıyor ?

Sayfa 1 / 2 12 SonSon