Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123
Toplam 43 mesajın 31-43 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    hepinize gecmiş olsun bende çift taraflı kalça cıkıgı var beni yasımdan dolayı ameliyat etmediler 88 dogumluyum.burada bu konuyu görünce tecrübe sahibi oldugunuz için bilgilenmek istedim.bana da ileride 40lı yaslardan sonra protez takılabilecegini söyledler simdiden bu konu hakkında bilgi sahibi olmak beni gelecege hazırlayacak.

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:12
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

bugün çift kalça protezinden %54 rapor aldım.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Güncel bilgi için teşekkürler Mustafa

Üye
    koca.akin Avatarı

Gerçek Adı
    akın
    Son Giriş
    28.04-2011
    Saat
    15:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm ben ms hastasıyım doktorun vermiş olduğu kortizondan dolayı kemik erimesine yol açtı ve kalçadan iki bacağıma da protez takıldı ( yani pilatin ) gibi bişey umarım anlatabilmişimdir sağ gözüm 3,5 görmüyor buna göre ben yüzde kaç alırım yada nasıl alabilirim bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    saygılar

Üye
    fikretkaradeniz Avatarı

Son Giriş
    06.06-2017
    Saat
    22:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Merhaba,

Ankilozan spondilit hastasıyım(iltihaplı romatizma) bu rahatsızlığın etkisinden dolayı her iki kalçama protez takıldı.2006 yılında sadece ameliyat olmadan önce ankilon spondilitten dolayı %60 engelli raporu aldım.Ben raporumu yeniletmek istesem oranım artar mı?Cetvele bakıyorum ama rahatsızlığımla ilgili hiç bir ibare göremiyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: kazazade Mesajı Gör
    bugün çift kalça protezinden %54 rapor aldım.
    Mustafa'nın aldığı güncel rapor bu şekilde. Akın, sana da bu oranda rapor verilir sanırım.

Fikret, Ankilozan Spondilit için sabit bir oran yok. Hastalığın sende yol açtığı hareket kısıtlılığına göre belirlenir oran. Bunu da sadece doktorlar muayene sonucu söyleyebilir...sakatlık oranı cetveli'nde "ankiloz" diye aratıp inceleyebilirsin.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    nejla saglam Avatarı

Gerçek Adı
    nejla saglam
    Son Giriş
    03.05-2017
    Saat
    16:01
    Yaşadığı Yer
    merzifon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba benımde cıft taraflı kalca cıkıgı var son bır yıldır agrılarım cok arttı bugun dokdora gıttım hemen amelıyat olmam gerektıgını soyledı
    .kreclenme cok oldugu ıcın işinı cok ıyı bılen bır dokdor tarafından amelıyat edılmemı soyledı.
    işinın uzmanı dokdor kımdır nerededır bu konudakı tecrubelerınızı benımle paylaşırsanız cok sevınırım.

bır de aynı zamanda vergı ındırımı almaya calışıyorum ama yuzde 52 ıle gıden raporum yuzde 36 ıle gerı dondu hakem hastanede sadece yuzde 19 verdı
    yenı cıkan yasadan sonra rapor alan varmı degışıklık oldumu paylaşırsanız cok sevınırım

Üye
    haker Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ZONGULDAK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Xakmanx tek kalça protezinde yeni yönetmelik %15 den %19 a çıkarmış. Dolayısıyla iki kalça ve kulaktan %40 ın üzerini rahatlıkla alırsın. Hayırlı olsun.

Üye
    tekin_sezen Avatarı

Son Giriş
    28.04-2011
    Saat
    17:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çift kalça protezim var birinden 1 buçuk yıl önde diğerinden de 8 ay önce oldum rapor alma ihtiyacı duymadım.bu raporun ameliyatlardan ne kadar sonra alınması gerekiyor. geç kalmış olabilirmiyim. belli bir zamanı var mı?

Üye
    xakmanx Avatarı

Gerçek Adı
    eşref
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    izmir bergama
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

haker;

ben raporu aldım ve memurluk sınavını kazandım ama yeni rapor oranları nasıl bilemiyorum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Tekin, rapor için geç kalmak diye bir şey söz konusu olmaz...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    alimüjdat Avatarı

Son Giriş
    22.07-2013
    Saat
    01:50
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

6 yıldır çift taraflı kalça protezim ve ankilozan spondilit hastasıyım,engelli raporu alabilmem için neler yapmalıyım ve ne oranda rapor alabilirim bilgi verebilirmisiniz.nasıl bir yol izledin

kazazede arkadaşım sen ve bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim,6 yıldır rahatsızlığım var rapor alabileceğimi yeni öğrendim.lütfen bilgisi olan arkadaşlar yadımcı olun

Üye
    Ş.ALİ Avatarı

Gerçek Adı
    şerifali
    Son Giriş
    24.01-2017
    Saat
    13:48
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba arkadaşlar bende çift taraflı kalçaçıkığı var 8 ay önce total kalça protez amaliyatı oldum acaba amaliyat öncesi ve sonrası özürlü % oranı değişirmi fakat 2 ay önce özürlü kartı almak için hastaneye müracaat ettim fizik ve ortapedi çift taraflı koltuk değneği kullandığım için %48 biryıl süreli rapor verdiler şu an tek taraflı tirsekten destekli değnek ile yürüyorum acaba bir yıl sonra rapor oranım kaç olur birde total kalça protez amaliyatında tam iyileşme süresi nekadardır bilgisi yada böyle amaliyat olan varmı teşekkürler

Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123