Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kimse82 Avatarı

Gerçek Adı
    kimse82
    Son Giriş
    12.11-2013
    Saat
    00:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba
    benim 41% surekli raporum var. iskurdan sevk ile aldim. rapor tarihi 26,10,2009

sormak istededigim konu her devlet dairesine basvururken ikide bir hastaneye gitmek mi lazim misal vergi dairesi ben bu elimdeki raporu gostersem olurmu yoksa yine hastene yolumu goruncek
    birde raporda not dusmusler : tüm vucut forksyonun 40% ve üzerinde bulunanlar özür durumuna iliskin bilgilerini nufus cuzadina isletebilmek
    ozurlu ayligi alabilmek ve vergi indirminden faydalana bilmek icin iligili kurumlara bas vurabilerler ve bakim hizmetleinden yaralanabilir

yardimci olcak arkadaslara tesekkur ederim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Elinizdeki raporla sakatlık indiriminden yararlanmak için defterdarlığa başvuru yapabilirsiniz.
    Ek bilgi: http://www.engelliler.biz/forum/cali...-evraklar.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    kimse82 Avatarı

Gerçek Adı
    kimse82
    Son Giriş
    12.11-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba
    acaba doktorlarin verdigi raporu vergi dairesi tanirmi yani orani düsere bilirmi birde i$e girme den vergi indirimi raporu alinirmi

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Herhangi bir devlet kurumu sevki ile alınan raporlar vergi muafiyeti için defterdarlıklara sunulabilir. Yüzde yüz kabul eder defterdarlık o raporu.

Maliye sağlık kurulu işgücü kaybı cetveli'ne göre bakar rapordaki tanıya ve oranı belirler. Eğer rapordaki oran işgücü kaybı cetveli'ne uygunsa, Maliye oranı onaylayacaktır. Onaylamazsa, itiraz hakkınız var.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    21:09
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0

Bulent Bey 2006 dan once kamu kurumu sevkiyle alınan raporlarda gecerlimi yoksa sadece 2006 dan sonra alınan kamu kurumundan sevkli raporlar mı defterdarlıklarda gecerli(kullanım amacı ne olursa olsun) birde bu konuda herhangi bir yonetmelik yada kanun hukmunde kararnamemi cıktı ,bilginiz var mı?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Evet sessizzz, sana söylenen şey başka kişilere de söyleniyor maalesef. Ama bu aslında mevzuata uygun değil.
    Bu konuda güncel bir girşimim oldu: http://www.engelliler.biz/forum/cali...basvurmak.html

Üye
    kimse82 Avatarı

Gerçek Adı
    kimse82
    Son Giriş
    12.11-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba OturanBoğa
    yüzde yüz raporu kabul eder dedininiz peki orani 41% sürekli kabul eder mi?
    hastaneye gittigimde iskur sevki ile noroloji 24 - 15 -9 vermisti psk: ise tedavi edilmemis okb dedi ve 0% verdi
    simdi bendeki raporla hasteneden 24+15+9 yazan belgeyimi isteyecek yoksa sadece elindeki raporla mi islem yapilcak

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

O kadar kritik bir oran ki %41, kurum sağlık kurulu bir kıllık yapmak isterse yapabilir.. Şans! Hele bir raporunuzla başvurun, bakalım ne sonuç gelir... Sonucu şimdiden öngörmek mümkün değil.

Üye
    kimse82 Avatarı

Gerçek Adı
    kimse82
    Son Giriş
    12.11-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam iyide abicim bu is birsey anlamadim
    doktorlar bana engelli demis vergi daire bu engel oranin nasil degistere bilirim
    onlar degistirince ben dahami saglikli oluyorum
    ne acayip birsey bu benim okumamda problem var yazmadada ve konusmada problem var sag el le ince harekler yapamiyorum yani yazmak icin kullamiyorum sag ayak topaliyor beyindeki damarda pihti var kalkip bu orani degistirmek onlarin hadii degildir diye dusunuyorum
    yani tamam her hastaligin beteri var allah cok sükür iyim
    ama neden boyle problem yapiyorlar neden bir devlet dairsenin verdigi belge bir digerinde islemiyor
    anlamak cok zor

Üye
    ALİ DOĞAN Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    29.08-2017
    Saat
    11:35
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim bildiğim kadarıyla vergi indiriminden yaralanmanız için öncelikle sigortalı bir işte çalışmanız lazım ve işyerinden aldığınız bellgeyle defterdarlığa gidersiniz sizi (x) bir hastaneye sevk eder heyete girersiniz ve raporunuz ankara gider degerlendirilir ve bildiriinizdeki adresine olumlu olumsuz belge gönderilir.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Güncel tarihli rapoorun değiştirilmeden Maliye sağlık kurulu tarafından onaylanacağını düşünüyorum. Velev ki oranı düşürürse, işgücü kaybı cetveli'ne dayanarak itiraz hakkınızı kullanırsınız....