Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    delfina Avatarı

Son Giriş
    24.02-2015
    Saat
    22:07
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    15 yılda emekli olabilmek için alacağım yeni raporda oranlar düşürülmeye devam ediyor mu? İşitme kayıplıyım ve daha önceki müracaatlarım hep düşürülerek sakatlık indiriminden faydalanmam engellendi.İşyerimde 1.derece sakat kadrosundayım ama elimde Defterdarlıktan aldığım yazı olmadığı için 15 yılda emekli olamayacağım görülmekte.Bu hafta tekrar müracaat ediyorum,raporum %40 çıksa alabilir miyim?Maliye anlayışsıızlıklara devam ediyor mu?

Sevgiyle,
    Delfina

Hayatın Ritmini Bilgi ile Duyalım... - Blogcu

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Evet maalesef oran düşürmeler artarak devam ediyor. Ama denemeden bilinmez tabii.
    Gidip hastaneden olabildiğince yüksek oranda rapor alın, sonra rapor defterdarlık aracılığıyla Ankara'ya gönderilsin... Ankara o rapora bakıp %40 ve üzeri işgücü kaybı oranı tespit ederse, o zaman erken emekli olabilirsiniz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    delfina Avatarı

Son Giriş
    24.02-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Geçtiğimiz hafta rapor işlerim için uğraştım, % 50 heyet raporu aldım.umarım bu oranı Maliye düşürmez...

tşk

Üye
    meopius Avatarı

Son Giriş
    30.07-2010
    Saat
    15:50
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1.derece sakat oranı ile neyi kast etmek istediniz?

Sadece İşitme engelli olup 1. derece sakat oranı alabilen bir tek siz olmalısınız. Yada bir yerde yanlışlık olmalı %50 işgücü kaybı (heyet raporu değil işgücü kaybı olmalı) ile ancak 3. derece sakat oranına girebilirsiniz.

Üye
    delfina Avatarı

Son Giriş
    24.02-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

meopius, 1.derece sakat kadrosunda olduğum işyerimden bildirildi bunu ben de bilmiyordum...evet %50 iş gücü kaybı oranım...ama odyo testimde %90 işitme kaybı çıktı.her ikisi farklı olmalı...%50 ye rağmen maliye daha düşürür mü oranımı? umarım bu kez vergi indiriminden faydalanabilirim...

syg
    delfina,

http://isitmekaybi.blogcu.com/

Üye
    delfina Avatarı

Son Giriş
    24.02-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Maliye başvurumdan 6 ay sonra sonucu bildirdi,hiçbir değişiklik olmadan raporumu kabul etmiş. % 50 oranla ,3.dereceden vergi indiriminden faydalanıyorum artık..

Bu konuyu hatırlatan İlker arkadaşıma teşekkür ediyorum...

Herkese sağlık dolu günler...