Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 31 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    veroçka Avatarı

Son Giriş
    04.09-2013
    Saat
    15:07
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba, ben de vergi indirimi madurlarından biriyim. bidiğim tek şey 24.02.1999 tarih ve 23621sayılı resmi gazete yayımlanan 222 seri no.lu Gelir Vergisi Genel Tebliği yürürlükte.
    Rapor oranlarını düşürmeye itiraz edelim. Benimkini %85ten %53e düşürdüler. Şimdi bilgi arıyorum.
    Bir de raporun verildiği tarihten itibaren vergi indirimi uygulanması gerekiyor. Aradan geçen zaman önemli değil.
    Memurların emeklilik süresi için de maliye bakanlığının verdiği rapordaki engel derecesinin önemi var mı, veya kaç yılda emekli oluyoruz.

Üye
    selcuksoray Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    09.09-2015
    Saat
    14:36
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

malesef aynı durum benim başıma da geldi...
    ilk roporum yani iş kura kayıt olurken işe girerken ve engelli kartı alırken ki raporum %55,8 di....çalıştığım iş yeri vergi ind için beni defterdarlığa yönlendirdi ve orasıda tabiki başka bir hastaneye ve hastaneden 2 ay sonra gelen raporda yüzdem %35,2 indirilmiş...

Üye
    SiyahPelerinliAdam Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    04:17
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    6

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OturanBoğa
    Daha önce de çok defalar dikkat çekmiştim bu "süreklilik" ibaresine. Yasal olarak bir defa "sürekli" ibareli rapor alan biri tekrar rapor alamaz. Ama gel gör ki nerdeyse sokakta yürümek için bile yeni rapor isteniyor.

Bence bu yasal çelişki hukuk yoluyla lehimize işletilebilir. Mağdur olan kişilerin hukuki süreç işletmesi gerek....
    Bülent bu hangi yasanın neresinde geçiyor zahmet olmassa belirtebilirmisin, Bende vergi indirimine henüz müracaat etmedim ancak elimde sürekli ibareli eski rapor var, Aslında yazı ile gerekli evrakları yolladım ancak özür oranının yeniden belirlenmesi için tekrar sağlık kuruluna sevk ve bizzat müracaat istediler...

Ben dilekçe formatında bu bahsettiğin yasayı referans göstererek sürekli ibareli raporumla tekrar müracaat edeyim, dur bakalım yanıtları ne olacak...

Üye
    selcuksoray Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    09.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende gelişmelerden sonra yazınızı bekliyorum
    artı başka görüş ve öneriler varsa konuyla ilgili tskkür ederim...,sevgilerle..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.255

Üstteki mesajlarımdan birinde de vardı. Günceli şurada: http://www.engelliler.biz/forum/view...=230442#230442
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    selcuksoray Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    09.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ok tşkürler..sevgilerimle

Üye
    karadenizliusak Avatarı

Son Giriş
    07.03-2017
    Saat
    11:21
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Abi bu ne adaletsizlik ya! nerdeyse vergi indirimi almak piyangodan para çıkar gibi birşey olacak ya!

Üye
    Leandros Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Kederli
    Ne kadar düşüncesizlik ve acımasızlık! Sakatlığı bu şekilde mi ortadan kaldırmaya çalışıyorlar acaba?
    SELAMLAR!
    BURADA SORULMASI GEREKEN SORU :SAKATLIĞI MI SAKATLARI MI ORTADAN KALDIRMAYA ÇALIŞTIKLARIDIR
    SEVGİLER...

Üye
    banderas Avatarı

Son Giriş
    31.12-2014
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

eee bu indirmelere saçmalıklara kim dur diyecek mecliste bizi kim nasıl temsil edcek bu nasıl bürokrasi böyle bune saçmalık böyle.

Üye
    SiyahPelerinliAdam Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    04:17
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    6

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OturanBoğa
    Daha önce de çok defalar dikkat çekmiştim bu "süreklilik" ibaresine. Yasal olarak bir defa "sürekli" ibareli rapor alan biri tekrar rapor alamaz. Ama gel gör ki nerdeyse sokakta yürümek için bile yeni rapor isteniyor.

Bence bu yasal çelişki hukuk yoluyla lehimize işletilebilir. Mağdur olan kişilerin hukuki süreç işletmesi gerek....
    Bülent bana gelen resmi yazı şöyle;

...İlgi dilekçenizde 193 sayılı Vergisi Kanununun 31. maddesinde belirtilen sakatlık indiriminden faydalanmak üzere Başkanlığımıza müracaat etmek istemektesiniz
    Bilindiği gibi, Devlet Bakanlığınca hazırlanan ve 16/07/2006 tarih ve 26230 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Özürlülük Ölçütü Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik ile yetkili sağlık kuruluşları ve özürlülük ölçütü ve sınıflandırmaları yeniden belirlenmiştir.
    193 sayılı Gelir Vergisi Kanunu'nun 31. Maddesi hükmünce sakatlık indiriminden faydalanmak isteyen kişilerin İllerde Vergi Dairesi Başkanlıklarına, Vergi Dairesi Başkanlığı olmayan illerde Defterdarlıklara, İlçelerde Vergi Daireleri ve Mal Müdürlüklerine müracaat edecekleri, bunlar tarafından sevk edildikleri tam teşekküllü hastanelerden alacakları raporun Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı Merkez Sağlık Kurulunca değerlendirilmesi neticesinde de tespit edilecek dereceler doğrultusunda sakatlık indiriminden yararlanıp yararlanamayacakları belirlenecektir.
    Buna göre işyerinizden alacağınız çalışma belgesi 16/07/2006 tarih ve 26230 sayılı resmi gazetede yayınlanan Özürlülük Ölçütü Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Raporları hakkında Yönetmeliğe uygun rapor aslı var ise rapor aslı ile birlikte yoksa yeniden rapor almak istemeniz halinde bahsedilen belgeleri tamamlayarak Başkanlığımıza şahsen başvurmanız halinde, hastaneye sevkiniz sağlanacaktır.
    Bilgi edinilmesini rica ederim.

Cengiz Ulaş
    Başkan a.
    Müdür V.

Şimdi bu yazıya göre;

Özürlülük ölçütü ve sınıflandırmaları yeniden belirlenmiştir ibaresi yer alıyor, dolayısıyla benden ve 16/07/2006 dan önce alınan rapor sahiplerinden yeni rapor istemeleri doğal değil mi? Yoksa burada da bir yanlışlık var mı?

Üye
    eminserin Avatarı

Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    14:23
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım dediklerine aynen katılıyorum. Bu bir devlet politikasıdır başka bir şey değil. Tabiki özürlüye istihdam yaratılmadığı zaman sırtındaki yükü azaltmak için bu oranlar teker teker düşürülüyor. Yani mantık azıcık aşım ağrısız başım usülü oluyor malesef ... saygılarımla

Üye
    gulcanmanisa Avatarı

Son Giriş
    16.09-2014
    Saat
    14:46
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SELAM AYNI OLAYLA BENDE KARŞILAŞTIM ENGELLİLER KANUNUNU ENGELSİZ İNSANLAR TASARLARSA OLACAĞI BU

Üye
    hakanarslan Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    29.08-2014
    Saat
    14:31
    Yaşadığı Yer
    Denizli/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

"sıyah pelerınlı adam" 2006 dan once rapor aldı ıse ve ankaradan da ındırım aldı ısen bu raporuna kımse dokunamaz asagıda 2006 yılında cıkan kanunda eskı raporlarının guvenceye aldıgına daır yonetmelık de bulunuyor "Ç" bendındede acıkca gorulmektedır. ama yenı muracatlarda ne yazıkkı raporları dusuruyor elınızde sureklı ıbaresı varsa tekrar gıtmeyın asagıdakı kanununu gosterın. ben defalarca yazılarımda daha oncede belırtmıstım. ben turkıyenın en buyuk hastanelerden bırının saglık kurul heyetı baskanı bır profosorle kavga ettım. rapor lazım oldu yenıden al dedı bana. bende bu kanun maddesını profosore gosterdım benım raporumu aslı gıbıdır dıye yenıden tasdık edıp bana tekrar psıkolok bılgı formu vereceksınız dedım bayagı kavga ettıkten sonra hakkımı aldım. tekrar soluyorum tuzaga dusup yenıden rapor almayın.. kanunda acıkca yazıyor yenıden ıstenen rapor mukerrerdır dıye..

Üye
    gulcanmanisa Avatarı

Son Giriş
    16.09-2014
    Saat
    14:46
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

HEY MİLLET UYANIN ARTIK
    RAPOR ORANLARI BENİM FİKRİME GÖRE ENGELLİ HAKLARIMIZDAN YARARLANMAYALIM DİYE ÇÜNKÜ BEN HASTANEDEN RAPOR ALMAYA GİTTİĞİMDE SAĞLIK KURULU BAŞKANI BİZE DEDİ Kİ "SİZDEN ÖTV VERGİSİ ALINMIYOR OH NE GÜZEL"
    .BUNU SÖYLEYEN PROFÖSÖR VE SAĞLIK KURUL BAŞKANI ARTIK BU YAZDIĞIM CÜMLEYİ SİZ DÜŞÜNÜN...

Üye
    Mesut01 Avatarı

Gerçek Adı
    mesut
    Son Giriş
    11.10-2016
    Saat
    01:27
    Yaşadığı Yer
    Adana /Çukurova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    evet ne yazıkki öye bir düşüncede hakim insanlarda ben vergi indiriminden yararlanmaya başlayınca arkadaşlar "ohh ne güzel beleş araba alıcan'' demişlerdi.insanları anlamak zor arkadaşlar

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon