Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    aliergin02 Avatarı

Son Giriş
    27.09-2012
    Saat
    01:12
    Yaşadığı Yer
    adıyaman
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selamlar,

ortopedi %20
    astım %20
    kbb %5
    aldım acaba bunları hangi formüle nasıl hesdablyolar
    toplam bana kalacak puan kaç olur acaba vergi indirimi alabilecek myım

Üye
    ciftcioglumustafa Avatarı

Son Giriş
    03.05-2010
    Saat
    17:41
    Yaşadığı Yer
    Çankırı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aliergin02;
    Benim hesabıma göre % 39,20 dir..
    İlk engellilik oranı % 20
    Bu rakam 100 tamdan çıkartılır
    Kalan seksen le ikinci rahatsızlığımız olan % 20 çarpılır
    80x20 /100 = 16
    Bu onaltı rakamı da çıkınca ortada 64 kalır
    64x5/100= 3,20
    20+16+3,20 = 39,20 eder
    Tabi yanılmıyorsam

Üye
    ramazan akbulut Avatarı

Son Giriş
    28.10-2009
    Saat
    14:57
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selamlar,

Balthazard Formülüne göre her rahatsızlık önce kendi içerisinde hesaplanıyor. Daha sonra diğer rahatsızlıkta böyle hesaplanarak, iki rahatsızlığa ait belirlenen oranlar yeniden formüle tabi tutuluyor. (100 rakamından çıkarma yok)

Bu hususta, yönetmeliğin ekindeki formül formu yol gösterici

Üye
    aliergin02 Avatarı

Son Giriş
    27.09-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adıyaman
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bülent abi eger 39,20 gelirse ne yapacam 40 olma şansı yok dimiiiiii

----------

BÜLENT ABİ bi zahmet bana yol gösterseniz 3 yıldır ugraşmaktan bıktım artık yeter vallahi 2 defa ankara gittim 4 defa antepe artık çoluk çoçuğuma bakacak halim kalmadı ya bu rapora koşturmaktan bundan öncelerde mhkemalarde şimdi hastenelerde üğraşaçak takatim ve maddi gücüm kalmadı artık

----------

arkadaşlar bu sitede kimsenin heral bilgi si yok nereye başvursak acaba bir bilen yokmu ya allaha emanet bir siteye döndü benceeee................

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Formüle göre %40'ın altında olursa yapabileceğin hiç bir şey yok.
    Ancak yeni rapor alırsan yeniden şanısını deneyebilirsin...

Not: Buradaki kimse soru soranların memuru değil. İsteyen yanıt verir, isteyen vermez. Soruya cevap alırsan teşekkür edersin, alamazsan şansına küser, alacağın yerler ararsın...
    Ve, sorarlar, "sen bugüne dek forumda kaç kişinin sorusuna yanıt verdin de şimdi bir kez 5 dakkada senin soruna yanıt verilmedi diye kazan kaldırıyorsun?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    simarm Avatarı

Gerçek Adı
    Ramis ÖZYILMAZ
    Son Giriş
    15.06-2011
    Saat
    10:06
    Yaşadığı Yer
    TEKİRDAĞ merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar D. Hstanelerinden alınan raporların Merkez Salık Kurulu üyelerince incelendiğini sanmıyorum. Havale edilen makam,kişi kimse kendi insiyatifince (+,-) değerlendirme yapıp ilgililere imzalatıp gönderiyor. İtiraz edilincede git yargı yoluna baş vur denilmek isteniyor. bu husus K.İ.T. ın yönetim kurullarına benziyor. onay mercii bozarsa tamam bozmassa devam, vatandaş uğraşsın.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: aliergin02
    abicim ankara 52 oranını 35 düşürdü ne yapayım
    %52'lik rapor yukarıdaki mesajlarından faklı bir rapor muyu?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    aliergin02 Avatarı

Son Giriş
    27.09-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adıyaman
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

valla 52 oranı 43 düştü 43 üde 35 bikerede daha uğraşsam ondanda olacam rahatsızlığım
    ORTOPEDİ POLIO SEKELİ
    KBB
    ASTIM HAFİF

----------

Yani 35 düştüğüne göre sadece kbb yüzde 5 verdiğini bilyom diğerlerinin oranını bilmyorum polıo sekeli kaç astım kaç olduğunu nerden nasıl öğreneyim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

işgücü kaybı cetveli'ne göre %40 ve altında bir rapor vermişse hastane, il sağlık müdürlüğüne itiraz edeceksin.

Yok, hastane işgücü kaybı cetveli'ne göre %40'ın üstünde verdi ve/fakar Ankara Maliye bunu %40'ın altına düşürmüşse, o zaman Maliye'ye itiraz edeceksin: http://www.engelliler.biz/forum/cali...iraz-edin.html

Üye
    aliergin02 Avatarı

Son Giriş
    27.09-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adıyaman
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlarpolıo sekeli 5 cm kısa bu ne ya kimi 19 kimi 25 neye göre yaplyor acaba anlam veremyoruz tablo 3,4 göre ankara istyor o zamanda 19 gecmyo ama ayagın kas kuvveti motor gücü kısalığı şekli ve şemali ile bilgi veren tablyu kabul etmyor 3.4 göre olanı kabul edyo dikkatli olalım

----------

Arkadaşlar mesela benim şu an yüzde 35 maliyeyce onanmış 35 lik rapor elimde başka bir hastalığı ekletebilirmiyim mesela yoksa sil baştanmı yapılacak sözde maliyece kanıtlanmış 35 var ama bu konuda bilgisi olanlar lütfen yazarmısınız yeniden 40 almak için ugraşyom bel omurılik Kemiğim aşırı derecede egrilik var 2 tane bel fıtığı ayreten bunlar durumu degştrırmi bilgisi olan arkadaşlar acilen cvp beklyorum teşkler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ali bu konuda kimse kimseye örnek olamaz. Sekelin yol açtığı işgücü kaybına bağlı hangi oranda rapor verileceği. işgücü kaybı cetveli'ne bakıp kendi durumunu değerlendirip, eksik oran verilmişse itiraz etmekten başka şansın yok.