Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    vahiterhan Avatarı

Son Giriş
    11.04-2011
    Saat
    22:30
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sürekli ibareli %30'luk rapor daha sonra nasıl yükseltilebilir?
    Arkadaşlar, cevaplarsanız sevinirim

benim sorum şu: ben kalp hastalaığı ve hipartansiyon ile ilgili sürekli ibareli sağlık kurulu raporu aldım. oran tüm vucut fonksiyon kayıp oranı %35 .

ben bu raporumla tekrar 1 yıl sonra müracaat ettiğimde başka hastalık için yani eksik olan % 5 almak için tekrar %35 ile ilgili raporu veren doktorlara gitmek istemesem olur mu? yani diyelim ben % 5 aldım diğer %35 ile otomatik olarak mı birleşiyo nasıl oluyor? aydınlatır mısınız beni bu konuda..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Birden fazla nedenle işgücü kaybı söz konusu ise, Balthazar Formülü ile toplanır bu oranlar: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...tml#post218924
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    vahiterhan Avatarı

Son Giriş
    11.04-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tamam balthazar formülünü anladım bülent bey; şöyleki

şu an cebimde % 35 lik raporla hastaneye gidip raporumla ilgili hastalığımla değil de başka bir hastalıkla ilgili (belki % 5 puan alma umuduyla) başvuru yapsam % 35 lik rapor silbaştan mı değerlendirilecek yoksa o oran sabit mi kalıcak ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Her şey yeniden değerlendirilecektir...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    aliergin02 Avatarı

Son Giriş
    27.09-2012
    Saat
    01:12
    Yaşadığı Yer
    adıyaman
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ankara gelirler idaresi saglık kurulun email web sayfası yokmu

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Yok. Zaten olsa da e-mail ile ya da telefonla yanıt vermeleri söz konusu bile olmaz.

Üye
    vahiterhan Avatarı

Son Giriş
    11.04-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kalp %30
    hipertansiyon %10
    toplamda %37 hastalığıma ait sağlık kurulundan 2 ay önce alınmış rapor var.3 gün önce de nefes darlığı problemiyle hastane gittim tomografi ve sft testi yapıldı sonuç KOAH ve doktorlar ilaç raporu verdi sürekli kullanmam gerekliymiş.

sormak istediğim şu. şimdi benim bu hastalığım için de ayrıca oran verilir mi? toplamda %40 alabilir miyim .yoksa hiç uğraşmaya değmez alamazsın bu hastalığa diyorsanız, yeni rapor için hiç uğraşmam.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

KOAH için X oranda işgücü kaybı verilir diye bir şey sözkonusu değil. Hangi oranda işgücü kaybı verileceği hastalığın sizde yarattığı hasara bağlı. %5 de ıolur, %90 da. Bunu en iyi değerlendşrecek olan muayenenizi yapan doktordur. Buradan ne desek boş.

Üye
    vahiterhan Avatarı

Son Giriş
    11.04-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    teşekkürler oturanboğa

ama hiç umudum yok artık bu hastanelere, bu doktorlara senin hayatın hakkında çok önemli bir karar verecekler ama heyette 2 dakka bile yüzüne bakmıyorlar. salgın taşıyan bir yaratıkmışız gibi başından def ediyorlar.

eğer kalp,hipertansiyon ve akciğer hastalığı olanlar da (hayati organlar) % 40 alamıyorsa vay bizim halimize......................