Toplam 13 mesajın 1-13 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sivaslı Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:07
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar ben haziran ayında şişli de yüzde 14 oranında rapor aldım. Benim problemim sağ ve sol kulakta. sol kulak çok ileri dercede sağ kulak ileri drecede işitme kaybı var. mix tip işitme kaybım mevcut . sağ 43/8 db sol 92/65 .

Çalıştığım yerin sakat kadrosuna girebilmek için yüzde 40 rapor almam şart. Ben bu yüzde 14 lük raporu haziran ayında almıştı ve sürekli ibaresi mevcut . Şimdi ben yeni bir işitme testi olup heyete versem rapor alabilir miyim yoksa 6 ay bekleme şartım mı var ?

Teşekkürler ...

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    56
    Blog Mesajları
    10

yeni bir rapor alabilmek için 6 ay beklemelisiniz...

Üye
    Hasan DURMUŞ Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    31.01-2015
    Saat
    01:20
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yüzde 14 çok düşük bir oran bu oranı yüzde 40 lara çıkarman biraz mümkün değil gibime geliyor arkadaşın dediği gibi 6 ayı bekleyıp hastalığının ilerlediğini beyan edip tekrardan rapor çıkarmalısın.
    --bu raporuda çıkarmadan önce branş doktorunu ayarlayabilirsen raporun yüksek tutulmasında faydası olur.

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Rapora itiraz etme hakkı vardır.Raporu aldığınız gibi İl Sağlık Müdürlüğüne gidip,itirazda bulunabilir ve kendinizi hakem hastaneye sevk edebilirsiniz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

İşitme kaybının ilerlediği iddiasıyla hemen başvurmayı da deneyebilirsiniz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sivaslı Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar benim amacım laf olsun diye rapor almak değil verdiğim oranlara göre yüzde 40 alabilmem imkansız gibi . 6 aylık süre dolsun biraz daha kaybedeyim işitmeme o zaman bakarız

Üye
    alpinx Avatarı

Son Giriş
    15.04-2010
    Saat
    21:14
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim önceden aldığım raporlar %50 idi. şimdi yeni rapor aldım %25'e düştü. Rapor alırken eskisi gibi yüksek derece vermiyorlar artık. 2006 yılında çıkan yeni düzenleme ile değerlendirme sistemi değişmiş.
    Yeniden rapor alacak olanlara haber vereyim dedim. Burda ilginç olan kazanımların daha da artmasını beklerken tersine düşmesi. Üstelikte Lokman Ayva gibi milletvekilin olduğu bir mecliste.

Şimdi bana verilen %25 hem engelliyim hem de engelli değilim. Hiç işe yaramayan bir rapor. (filmdeki gibi kimliği olmayan yaşar ne yaşar ne yaşamaz). Şimdi duruma göre tavır alınacak; işlerine geldiği gibi sen engellisin-sen engelli değilsin. Süs olsun diye duvara asarsak işe yarar tabi en azından dekor olur. Arkadaşlar bu mevzu bence çok önemli, herkes bu konunun üstünde durmalı.
    Bu konudan yanacak çoooooooook kardeşimiz var.

Üye
    lawri Avatarı

Son Giriş
    08.11-2017
    Saat
    18:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yanlış bilgilendirmeler yapıyoruz arkadaşlar. Artık 6 ay bekleyeceksin diye birşey yok. İsterse 1 hafta sonrada gidebilir, 1 ay sonrada. Hemde istediği hastaneye. Şimdi Ankara'da durum böyle diğer şehirlerde farklı değildir değilmi?

Konuyu açan arkadaşıma önerim her hastane farklı veriyor. Kendim yaşadım ordan biliyorum. Birinin verdiği diğerini tutmuyor. Bana kimi hastane %29 veriyor, kimi %19 veriyor kimide %45 verip, sen iyi bir cihazla duyarsın diyerek %19'a düşürüyor. İlk denememde de %39 almıştım. Halbuki yönetmelikte cihazsız değerlendirme tabidir yazıyor. Bunu sonradan öğrendiğim için itirazda edemedim. Bunu oradaki Prof. Doktor bilmiyorsa ben daha ne diyebilirimki?

Sen yinede en kötü 2 ay'da bir git rapor için. Benim sorunumda aynı senin gibi. Sol kulak ileri derecede işitme kaybı ki, zar bile yoktu sonradan yapıldı. Sağ kulakta sinirler bozuk. Duyupta anlamıyorum. Bende 3-4 ay geçti aradan tekrar başvurdum..

Üye
    sivaslı Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle arkadaşlar için söylüyorum bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp ... öğrenmiş olduk sağol
    ben şimdi hafta içi gidip ist. beşiktaş işkur kurumuna bana hangi hast. söyleyecek rapor almam için ilk raporum şişli den di . okmeydanı mı der yoksa istinye olabilir mi sizce hangi hastaneden almalıyım?
    yoksa önce kbb uzmanına görünüp durumumu anlattıktan sonra heyete mi girmeliyim

arkadaşlar lütfen yardımcı olun yüzde 40 almam şart psikolojim çok bozuk. sırf kulağımdaki çınlama yüzünden kafayı yemek üzereyim. tabi işitme kaybımdaki ciddi miktarı unutmamak lazım: sağ 43/8 db sol 92/65 .
    tabi bu haziran da almış olduğum test sonucu . bana bi yol tarif edin lütfen . sizce bu kayıp yüksek mi bu kayıba siz olsanız kaç verirsiniz formüle göre ?

teşekkürler ...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

işgücü kaybı cetveli'ne bbakabilirsin. Görme ve işitmeye dair değerlendirmeler çok teknik, o yüzden ben bişey anlamıyorum...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sivaslı Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yüzde 40 ve üzeri rapor alan işitme engelli arkadaşlar işitme kayıplarını ve hangi hastaneden aldıklarımnı ve nasıl br yöntem izlediklerini anlatırlarsa sevinirim ...

Üye
    alperalpi Avatarı

Son Giriş
    07.06-2014
    Saat
    23:54
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dostum duyupta anlamama olayına kulakta sinirlerin bozulması mı neden oLuyormuş ?

Bende de aynı problem var hayat bi hayLi zorLaştı...

Üye
    vahide Avatarı

Gerçek Adı
    vahide
    Son Giriş
    19.05-2015
    Saat
    23:52
    Yaşadığı Yer
    ankara/ mamak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Başka bir yerini daha sakatlamaya bak özürdilerim bu şakaydı arkadaşım bence hakem hastaneye başvur en sağlıklısı bu sen şimdi yeni rapor alsanda ilk raporun içeri girmiş ne bu değişiklik derler ve bu durumda zaten hakem hastaneye sevk edeceklerdir raopr alırken ne için aldığını söyleyincede ona göre veriyorlar zaten buda bu rapor işlerindeki çarpukluğun bir örneği şahsen ben bir gittim t sandalyede olmama rağmen % 50 aradak iki yıl kadar geçti gene gittim bu kez % 80 i bastılar ama durumumda bir değişiklik yoktu her zamanki gibi katır gibi sağlık durumum vardı kolay gelsinn... ben gene çok konuştum biri bana sus desinnnn !!!!