Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hasan kayı Avatarı

Son Giriş
    01.08-2015
    Saat
    12:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar bulundugum il dışından saglık raporu alıp erken emeklilige baş vurmak istiyorum. buna hakkım var mı? ne yapmalıyım bilgisi olanlar

lütfen yazsın saygılar

neden bulundugum il dışından sebebi göz doktoru devlet hastanelerinde sadece bir tane mevcut onada güvenmiyorum çünkü emekli olabilmem için 100/60 rapor gerekiyor dedı bende s.s.k dan 5550 prim günü oldugumu ve 1986 girişli oldugumu 100/40 raporla emekli olabilecegimi söyledim doktor 100/60 ta ısrar etti bana muayne sonucu 100/60 alamayacagımı ancak 100/35-40 iş göremezlik raporu alabilecegimi söyledi ve emekli olamayacagımı söyledi oysaki bende şeker hastalıgıda var göz doktoruna bunu söylemedim bulundugum ildeki hastaneye baş vulursam bu doktorla karşılaşacagım ve ben onla karşılaşmak istemiyorum
    bende iki gözde hipermetropi var sag gözdede tembellik kornella dada çizilme ayrıca biliyorsunuz hipermetropi nin ilerlemesi hiç durmaz 2002 yılında ilk defa bilgisayarla goz muaynası olmuştum bu doktor 8 sene önceki gözlük numarasından sag ve sol göze 1 er dioptiri düşük gözlük yazdı ben 2002 de bilgisayardan çıkan göz numarasını doktora gösterdim oda garip bir açıklama yaparak bilgi sayardan görme derecelerimim yüksek geldigini ve gözlügüde mercekle ölçelek tesbit ettigini söyledi

bende tamamen bu doktora karşı güven problemi oluştu ben kendimin ve çocuklarımın gelecegini bu doktora emanet etmek istemiyorum saygılar rahatsızlık verdiysem herkesten özür diliyorum

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Maalesef bu elinizde olan bir şey değil.Hangi Kurumdan emekli olacaksanız, kurum sizi hangi Hastaneye sevk edecekse,o Hastanaye gitmek zorundasınız.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Teorik olarak, en son sigorta priminizin yattığı işyerinin bulunduğu ilde başvuru yapmanız gerek. Yani, ille de başka bir ilde defterdarlığa başvurayım, o ildeki hastanelerden birine sevk alayım derseniz, o ilde bulunan bir işyerinde 10 gün sigortalı çalışın/prim yatırın ve o arada oradaki defterdarlığa başvurun vergi indirimi için.
    Emeklilik işlemleri için de oradaki SGK müdürlüğüne başvurursunuz...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...