Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    rıza
    Misafir Üye
    rıza Avatarı

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaslar
    7 ay önce omurilikten ameliyat oldum. sonrasında ayaklarımda güc kaybı olustu .destekli olarak yuruyebiliyorum.
    özürlü raporu icin henüz basvurmadım. 11 yıldır sgk lıyım. altı aydır istirahatlıyım..
    malulen emekli olabilir miyim? basvuru nasıl yapabilirim?

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:12
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

En az %60 işgücü kaybına sahip rapor alabilirseniz ve 1800 gün de priminiz varsa malulen emekli olabilirsiniz.

rıza
    Misafir Üye
    rıza Avatarı

tesekkurler
    iyilesme olabilmesi acısından bu tur durumlarda bır gozetim suresi var mı acaba..hastalıgın kalıcı olup olmadıgının anlasılması acısından..

Üye
    mahmut Avatarı

Gerçek Adı
    mahmut kaplan
    Son Giriş
    28.09-2017
    Saat
    18:02
    Yaşadığı Yer
    Amasya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben daha önce bağkurdan malülen emekli oldum.Emekli olduktan sonra herhangi bir gözetim olmadı.Gaziantepte ikamet ettiğm içim Gaziantepteki devlet hastenisinden rapor aldım.Raporumun Ankarada onaylanması gerekiyor.Sonradan çalışmak için kendi isteğimle sigortalı oldum.
    Başvurun kabul edilirse kalan primini yatırıyorsun.Raporun kabul edilmesi için hastalığın kalıcı olması gerek.

rıza
    Misafir Üye
    rıza Avatarı

benim demek istedigim emekli etmeden once hastayı belli bir sure hastalıgın gidisatı ile ilgili gozetim alltında tutarlar mı?dur bakalım bir üc ay daha bekleyelim sonra gel diyebilirler mi?tesekkurler..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Yok, öyle bir süre bekletmezler. Ama bir yıl sonraya kontrol muayenesi şerhi koyabilirler. Emekli edilirseniz, zamanı geldiğinde kontrol muayenesine gidersiniz. Eğer işgücü kaybına yol açan sakatlığınızda bir iyileşme yoksa, emeklilik devam ettirilir. Yok, iyileşme varsa, o zaman emeklilik iptal edilir.

Malulen emekli olabilmeniz için omurilik hasarının sizde bıraktığı sekele bakılır:
    1- PARAPLEJİ, DİPLEJİ, TETRAPLEJİ ve AĞIR PAREZİLER:
    Vasküler, enfeksiyöz, travmatik, toksik, tümöral veya benzeri nedenlerle oluşan omurilik hasarı sonucu meydana gelen pleji ve pareziler veya bunlara bağlı oluşan anal inkontinans veya daimi sonda kullanmayı gerektiren idrar inkontinansı
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

rıza
    Misafir Üye
    rıza Avatarı

arkadaslar 11 yıllık sgklıyım. omurılik ameliyatından (epondimom) dolayı yedi aydır istirahatlıyım.. emeklilik icin baglı bulundugum sgk mud.ne basvuruda bulunacam.. ozurlu raporum yok. raporu alarak mı basvurayım yoksa onlar mı sevketsınler?
    übasvuru icin yanımda ne gibi evraklar olması gerekecek..

tesekkurler..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Malulen emeklilik için sgk müdürlüğünün sevki şart.

Ayrıca:

1- Durumunuzun maluliyeti gerektirdiğinden eminseniz, işten ayrılıp malulen emeklilik için sigorta müdürlüğüne başvuru yapabilirsiniz. Sizi hastaneye sevk ederler, hastane raporu kuruma gönderir, kurum bölge saklık kurulu'na, ve kurul maluliyetinizi onaylarsa emekliliğiniz gerçekleştirilir. Maaşınız rapor kuruma ulaştığı andan itibaren birikmeye başlar

2- Durumunuzun malulen emekliliği gerektirip gerektirmediğinden emin değilseniz, işten ayrılmadan işgücünüzü maluliyet oranında kaybedip kaybetmediğinizin tespit edilmesi için sigorta müdürlüğüne başvuru yapabilirsiniz. Sizi hastaneye sevk edecekler vs.vs.vs. Süreç sonunda kurum kayıtlarına maluliyetinize dair bilgi düşülecek. Ve siz bu bilgiyi öğrendiğinizde istediğiniz zaman malulen emeklilik için başvuru yapabilir hale geleceksiniz. Malulen emekli olmak istediğinizde tek yapmanız gereken şey işten ayrılmak ve kuruma malulen emeklilik için başvuru yapmak olacak. Maluliyetinizi zaten tespit ettirmiş olduğunuz için yeniden raporla felan uğraşmayacaksınız. Kurum hemen sizi emekli edecek. Örnek dilekçe:
    ek1i.th - Omurilik ameliyatı sonucu ayaklarımda güç kaybı oluştu. Malulen emekli olabilir miyim
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

rıza
    Misafir Üye
    rıza Avatarı

Malulen emeklilik basvurusunda ilk ise giris saglık raporu isteniyor..ama ben işe girerken sıradan ,fotografsız ,saglık ocagından alınmıs bir rapor vermiştim..tek kase tek imza..boyle bir rapor isimizi gorur mu?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ona ek olarak, omurilik yaralanmasına neden olan 7 ay önceki ameliyata dair epikriz ve tanı belgelerini de ver. İşini görecektir... Askerlik yapmışsan, ona dair belge de iş görür.