Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 80 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    kod cetveline baktım, ama o kadar teknik ki, doğru kodu bulmak zadece uzmanların yapabileceği bir iş. Beni aşar...
    ICD-10 ULUSLARARASI HASTALIK KODLARI
    Bütçe Uygulama Talimatına göre; 01.07.2005 tarihinden itibaren Hastalıkların ve Sağlıkla İlgili Sorunların Uluslararası İstatistiksel Sınıflaması ICD-10 da belirtilen Hastalık Sınıf Adı ile Hastalık Kodu’nun faturalarda bulundurulması zorunluluğu getirilmiştir. Sistemlere göre sınıflandırılmış hastalık kodları ve açıklamaları aşağıdadır. Ayrıca Excel formatında tüm kodları indirmek için tıklayınız.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    00:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey bügün gittim saglık kurulu raporu kabul etmedi ıcd kodu özürün yazıldıgı tobla numarası olmadan almıyoruz diyor docdora tekrar gittim ben ıc tobla anlamam getir yazayım diyor
    bülent bey bu kodları sizden başka bulamaz sizden ricamız bize bu kodları bulmanız

mersin üns saglık kuruluna gidip yardım istedim bana bir kod verdi bülent bey bunu docdora yazdırın verin olur dedi yapalım mı?
    z 02.7 tıbbi belgenin çıkarılması
    yanlız uyardı beni dediki bu iki hastalıgın ıcd kodu varsa muhakkak onları bulun yazdırın eger bulamassınız Z02.7 tıbbi belgenin çıkarılması kodunu yazdırın verin saglık kuruluna dedi
    ne yapalım docdor n33 n99 yazdı bu iki hastalıgın tabladaki numarası dedi dogru mu

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Evet, bence her iki ICD kodu da doğru. Bu kodları eklettiğinizde bir sorun çıkmaz bence de.

N33* (Mesane bozuklukları, başka yerde sınıflanmış hastalıklarda)
    Devamlı tedavi gerektiren sistitizm semptomları ya da aşırı aktif mesane: %15

N99 (Genitoüriner sistem girişim sonrası bozuklukları, başka yerde sınıflanmamış)
    Cerrahi ya da medikal tedavi yeterli tedavi sağlanamayan üst üriner sistem hastalığı İki Böbrekte: %30

Not: Yalnız, bu ICD kodları sadece faturalar söz konusu olduğunda yazılıyor diye bir şeyler okudum... Bence emeklilik işlemlerinde bu tür kodlar aranmıyor. Zira özürlülük ölçütü yönetmeliğinde kod uygulamasına dair en küçük bir düzenleme yok. Kuruldaki memurlar işgüzarlık yapıyor diye düşünüyorum.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

raporda n33 n99 yazıyor docdora sordum n33 aktif mesana digeri ise diger hastalık dedi bu n33 n99 hastalıkların tablodaki numaraları dedi ama gene saglık kurulu teslim almıyor

mersin üns saglık kurulu şunu yazdırın verin diyor ıcd kodu olarak Z02.7 tıbbi belgenin çıkarılması genelde biz ıcd kodu verdigimizde bunu ekliyip gönderiyoruz
    ne yapalım nasıl bir yol izleyelim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Kurul nasıl kabul etmedi anlamadım! Kodlar yazılmış işte...

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

saglık kurulu almıyor evragı ıcd kodu nerde tobla nerde al götür eklet getir diyor docdor ise ben ekliyceğimi yazacağımı yazdım diyor bülent bey bu iki hastalıgın icd kodu varmı yokmu siz bana onu ögrenebilirmisiniz şuan elimdeki raporda sizce eksik varmı daha ne ekletebilirimki rapora iki hastalık yazıldı rakamla yüzde 30 yüzde 15 yazıldı süreklidir yazıldı garanti olsun diye son mevzutta bu hastalıkların tobla numarası yazıldı bülent bey eksiklik ne bu hastalıkların ıcd kodu varmı yokmu n33 n99 tobla numarasımı bu hastalıların ıcd kodumu

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

jon83, gel senle anlaşalım: ne olur sorunu yazarken tekrar-tekrar aynı şeyleri yazma. Bir satırla sorulabilecek soruyu yarım sayfa yazarak soruyorsun. Yüzlerce mesaj okurken bir de bu tekrarlar hem yorucu benim için hem de sıkıcı. Ne olur sorularını 1-2 satırda sor.
    Eğer hastanede/kurulda böyle uzun ve karışık bir anlatımla iş yapmaya çalışıyorsanız, bence işinizin sürümcemede kalmasının nedeni bu olabilir

Şimdi yeniden başlayalım:

Vergi indirimi için defterdarlığa başvurdunuz
    Sizi A isimli hastaneye sevk ettiler
    Hastanede tüm poliklinikleri gezdiniz. En son ürojojide şu ifadeler yazıldı:
    N33* Devamlı tedavi gerektiren sistitizm semptomları ya da aşırı aktif mesane: %15
    N99 Cerrahi ya da medikal tedavi yeterli tedavi sağlanamayan üst üriner sistem hastalığı İki Böbrekte: %30
    Tüm poliklinik imzaları tamamlanınca aynı hastanenin sağlık kurula gittiniz.
    Kuruldaki görevli, "bu ibareler eksik, gidin doğru şekilde yazdırın gelin" dedi.
    Bunun üzerine ürologa döndünüz, "her şey düzgün, benim yapacağım bir şey yok" dedi.
    Sonra yine kurula döndünüz, onlar da hala eksik var diye ısrar etti.

Tüm bunlar doğru mu?

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tüm bunlar dogru ıcd kodu eksik özür oranın yazıldıgı tobla eksik dedi bende tekrar docdora gittim n33 n99 yazdı tekrar saglık kuruluna gönderdi saglık kurulu bu sefer ıcd tobla eksik deyip tekrar gönderdi olay bu bu iki hastalıgın ıcd kodu varmı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Delinin biri kuyuya bir taş atmış... Sağlık kurulundaki tüm doktorlor ölsün e mi!

Tablo dedikleri heralde ana kategori numaralarıdır. Ben öyle anladım. Şu şekilde yazılabilir o zaman:
    Tablo no: N33*
    Hastalık kodu: N33.0*

Tablo no: N99
    Hastalık kodu: N99.0

Cerrahi ya da medikal tedavi yeterli tedavi sağlanamayan üst üriner sistem hastalığı İki Böbrekte: %30
    ICD Cetvelindeki haller:
    N33* Mesane bozuklukları, başka yerde sınıflanmış hastalıklarda
    N33.0* Tüberküloz sistit (A18.1†)

N99 Genitoüriner sistemin diğer bozuklukları
    N99.0 Girişim sonrası gelişen böbrek yetmezliği

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent ne yapayım ben elimdeki raporda n33 n99 yazıyor yeterlimi yoksa n33.0 n99.0 yani devamını ekletiyimi yada pazartersi elimdeki evragı oldugu gibi saglık kuruluna teslim mi edeyim bu hastalıkların ıcd kodu yokmu n33 n99 özür oranın tobla numarası degilmi bana ne yapmam gerektigini söyleyin aynen yapayım şuan yazıyor raporda n33 n99 son yazdıgınızı ekletiyimi bülent bey

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Eğer kurul o kodlar ekli raporu "tablo numaralarını eklet gel" diye geri çevirdiyse bir kez, o zaman tablo numaralarını da eklet derim.

Eklemezsen, kuruldaki işgüzarlar "kardeşim biz sana tablo numarası eklet gel demedik mi" diye cıvıklık yapabilirler diye düşünüyorum.

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey meşgül ediyorum kusura bakmayın arkadaşın ankaraya gönderilen raporda üretra darlıgı yerine üreter darlıgı yazımış memur hatası bir sorun olurmu malulen emekli olmak için müracaat etmişti kompinki üreter darlıgı yazılmış bir sorun olurmu normalde üretra darlıgı yazılması gerekirdi arasında bir fark varmı bir sorun olurmu

----------

bülent bey 0 sıfırlar işi bozuyor eger 0 ları ekletirsem benim rahatsızlıgımdan çıkıyor docdor onu sölemişti örnek olarak Girişim sonrası gelişen böbrek yetmezliği diyor bende böbrek yetmezligi yok sürekli taş hastalıgı var cerrhahi ve medikal çaresi yok ikincisi Tüberküloz sistit (A18.1†)buda benim hastalıgım degil 0 ları ekletirsem hastalıgımın dışına çıkmış olurum bence docdor bunları bildigi için 0ları eklemedi inş zamanızı almıyorumdur ama inanın sizin vereceginiz bilgiye çok ihtiyacımız var bülent bey

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Orada da şu yukarıda anlatılan rezillikleri yapmayı kendine vazife edinen birkaç memur yoksa, bir sorun olmaz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

O halde N33 değişir bence...

Şöyle olmalı:
    Tablo no: (N00-N99)
    Hastalık kodu: N21
    Tablo no: (N00-N99)
    Hastalık kodu: N99
    Tablo dediği şu olabilir: BÖLÜM 14 Genitoüriner sistem hastalıkları (N00-N99)

N21 Alt üriner sistem taşı. Dahil: sistit ve üretrit ile birlikte
    N99 Genitoüriner sistemin diğer bozuklukları

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sizi çok meşgül ettim bu son sorum bu konuyla ilgili size bülent bey emeginiz için çok tşk ederim özet olarak ben ne yapayım şimdi saglık kurulu benden bıktı elimdeki saglık kurulu kabul etti diyelim peki iş bitiyormu bu sefer raporu veren docdora şu eksik bu eksik diyip gitmesinler saglık kurulunun görevi docdorun yazdıgı hastalıkların kodunu yazması degilmidir ben pazartesi gidip saglık kuruluna bu raporu kabul ettiriyimi o zaman iş bitermi

Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon