Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 18 mesajın 16-18 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    1Umut Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Nihayet bugün göz kontrolüm esnasında sordum üniversitedeki doktora da "heyet raporu için sakın buraya gelme" dedi gülerek üstüne bir de borçlu çıkarırlar dedi. Burada %40 rapor vermezler. Ya zaten gelme niyetim yok dedim buraya. Ancak gözlerim %40 rapor alabilecek durumda mı dedim. Hesaplamaları bilmiyorum dedi en iyisi mi bir devlet hastanesine gidip eski raporu da gösterip durumu izah etmemi tavsiye etti.

Üye
    malkocoglu22 Avatarı

Son Giriş
    17.05-2011
    Saat
    16:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merric abim devlet hatanesinde göz doktoru heyete giriyor benımkı 01 sag 01 sol cıktı 50 hesaplaması cıktı merıc kardesim tam sınırdasın o 03 02 olursa %40alırsın

Üye
    hasan kayı Avatarı

Son Giriş
    01.08-2015
    Saat
    12:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Umut senin sag göz 0.2 ve sol göz 0.4 rakkamları görme keskinligi GÖZDEN SAGLIK RAPORU
    görme keskinligi ve görme alanına göre veliliyor hatırlarsan biraz aylar önce bu konuyu tartıştık bende göztembelligi ve hipermetropi var sendede miyop vardı
    fakat rapor miyop ve hipermetropiye göre degil
    gözün görme alanına ve görme keskinligine göre veriliyor ve bu ölçümler gözlükle yapılıyor

senin 100 de 50 aldıgın yönetmelik degişti

eger görme keskinligini ögrenmek için sana bir tavsiyem olacak
    googleye online görme testi yaz ve siteye gir gözlükle her 2 gözün görme testini yap basit bir olay
    eger görme keskinligini yapıp bana yazarsan yeni mevzuata göre alacagın raporu söyleyebilirim
    ama tabi en önemlisi doktorun görme keskinligini ölçmesi fakat en azından insan kendi durumu hakkında bir bilgi edinir

AMA ŞUNU SÖYLEYEBİLİRİM
    BİR GÖZ 0.4 DİGER GÖZ 0.3 OLURSA 100 DE 20
    2 GÖZ DE 0.3 OLURSA 100 DE 25
    BİR GÖZ 0.2 DİGER GÖZ 0.3 OLURSA 100 DE 30
    HER 2 GÖZ 0.2 OLURSA 100 DE 35
    BİR GÖZ 0.17.5 DİGER GÖZ 0.15 100 DE 40

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12