Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    desova78 Avatarı

Son Giriş
    03.09-2009
    Saat
    11:24
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Öncelikle herkese merhaba, sitenin yeni üyelerinden biriyim,
    Formları araştırmama rağmen Akciğer tüberklozu ile ilgil olarak bir yazı bulamadım.

İnternetten araştırdığım kadarıyla
    aktif ise yıllık kontrol bazında% 60.
    İnaktiflerde az etkilenme varsa % 20, orta derece etkilenme varsa %40, ileri derece etkilenme varsa %80 oranında rapor alınabileceğini öğrendim.

1996 ve 2008 yıllarında (2 defa) akciğer tüberklozu geçirdim. Bu durumda sizce Göğüs hastalıkları hastanesinden rapor cıkartabilir miyim. 2 defa gecirdiğim için oran ne olabilir,

Birde sol perthes sekeli rahatsızlığım var. Askerlikten muaf oldum. 3 sene önce özürlülük raporu cıkarmak için Göztepe SSk'dan %9 olarak rapor verdiler. Bende raporu hiç işleme aldırtmadım.
    Yardımlarınız için şimdiden Teşekkür ederim.
    Saygılarımla,

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

İşgücü kaybı oranı verileceğini bilmiyorum. İlgli cetvel çin buraya tıklayabilirsiniz.

Maluliyet cetvelinde ise şu ibare var:
    1- AKCİĞER ve SAĞ KALP:
    Etyolojisi ne olursa olsun, klinik radyolojik ve laboratuar bulgularıyla doğrulanan ve solunum, dolaşım fonksiyonlarını ileri derecede etkileyen sağ kalp yetmezliği pulmoner hipertansiyon ve sağ kalp büyümesi, kronik kor pulmonale, ileri derecede restriktif, obstrüktif veya kombine akciğer fonksiyon bozuklukları ve hipoksemi ile seyreden, akciğer dokusunun, bronşların, akciğer zarlarının göğüs kafesinin hastalık ve arızaları veya çalışmaya engel tümörleri
    Sanırım en doğrusu vergi indirim hakkı elde etmek için defterdarlığa başvurmanız ve onların sevkiyle hastaneye gidip rapor çıkartmanızdır.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    desova78 Avatarı

Son Giriş
    03.09-2009
    Saat
    11:24
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey yazmış olduğunuz cevap için teşekkür ederim.
    Benim de aslında öğrenmek istediğim vergi indiriminden yararlanıp malulen emeklili olabilmek çin bu durumum başına gelmiş arkadaşlardan yardım alabilmek. Daha önceden akciğer tüberklozu geçirim vergi indiriminden yararlanan arkadaşlar varmı? Cevap verirseniz çok sevinirim.
    Teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Yok mu akciğer tüberklozu nedeniyle rapor alan kimse..?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...