TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Crow81 Avatarı

Son Giriş
    18.09-2021
    Saat
    15:00
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selamlar, fotograf yukleyemedıgım için heyete verdıgım rapordakı bilgileri uzun uzun yazacagım. buna göre kaç puan alırım tecrubelı arkadaslar yazarsa sevınırım.

genel cerrahi : sol total tiriodektomili hasta, eutrox 100mg kullanıyor

nöroloji : hafif osas

kardiyoloji ;ekg nsr, hr 118 deltadalgası mevcut( wpv-wolf perkinson white sendromu )
    2014de ekoda ebstain anomalisi izlenmiş.operasyon yapılmamıs.kah yok ht yok dm yok
    daha önce paroksisma af saptanmış, rytmonorm ve rovaran kullanıyor
    eko ef %60 grade 1DD ebstein anomalisi
    aritmi wolf pakinson white sendromu klass 2a %20
    ebstein anomalisi klass 1a %5

yazılanlar bunlar. buna gore raporu alır mıyım sizce...kardıyoloji doktoru wolf perkinson white rahatsızlıgım ıcın basarısız bır operasyon gecırdıgımı yazmamıs bunun yazılması ayrıca puan getırır mı. bilgilerinizi rica ederim.tşk

Üye
    ŞİMAL YILDIZI Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:13
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    6

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @Crow81

Malüliyet için imkansız ama engelli emekliliği için belki bir şansız olabilir.

Ben sizinkinden çok çok daha ağır durumda iken bile geçen Eylülde kontrol raporumda oranımı 0.00 verip malül maaşımı kestiler.

Benim EF 20 idi. Kalp pili, hipertansiyon, taşikardi, nefes darlığı, kalp yetmezliği nedeni ile vucudum devamlı su tutuyor ve ömür boyu sonda ile yaşayacağım.

Buna rağmen 0.00 oran varildi.

Ötesini siz anlayın artık.

Üye
    Crow81 Avatarı

Son Giriş
    18.09-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    2

merhaba,dün saglık kurulu sonucum acıklandı. 31 puanla barajın altında kaldım. kardiyolojıden 24 fizikten 5 ve uyku apnesinden 5 puan almışım.
    kardiyolojiden ritim bozuklugum var ve duzenlı 2 ilaç kullanıyorum.buna ragmen rıtım bozuklugum devam edıyor. özür cetveline göre benim tanımım klas 3/1e giriyor karsılıgı 30 puan...doktor ilaç kullanıyor ve semptomları giderilmiştir diyip klas 2a dan 20puan vermiş. yine kalbimde ebstain anomalisi tanımlı doğuştan gelen kapakçık problemi var. yine özür cetvelinde kalp kapak hastalıklarında hafif düzeydeki kapak rahatsızlıklarının karsılıgı 10 puan ama doktor dogustan gelen kalp rahatsızlıklıklarından degerlendirip 5 puan vermiş...
    3sene önce troidimin bir kısmı ameliyatla alındı ve duzenlı ilaç kullanıyorum onun içinde.genel cerrahın degerlendırmesıyle ona
    puan bile verilmemiş. bu rahatsızlıktan puan almalımıydım sizce ?

raporumun gecerlıklık suresıne suresız yazılmıs.
    bu bilgiler dahilinde ben bu rapora itiraz etmelimiyim yoksa yeni bir basvuru mu olusturmalıyım
    yenı basvuru için bir sürenin geçmesi gerekir mi..
    itiraz edersem yine aynı hastane mı degerlendırır yoksa baska bir hastaneye mı yonlendırılırım
    bilgilerinizi rica ederim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3.188
    Verilen Beğeniler
    3.751

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @Crow81

%40 üzerine çıkma olasılığınız düşük maalesef. Bence şimdi bu rapora itiraz etmektense 6 ay kadar geçince yeniden bir rapor almak için başka hastaneye başvurun. İtiraz süreci yeni rapor çıkartmaya kıyasla çok daha zor olur zira.

Üye
    Crow81 Avatarı

Son Giriş
    18.09-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    2

hocam, 6ay uzunca bir süre benım ıcın suanda..itiraz etsem ve yıne baraj altı kalsam o tarıhten ıtıbaren 6ay sonra baska hastaneye basvurmama engel bır durum var mıdır

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3.188
    Verilen Beğeniler
    3.751

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Crow81

İtiraz ederseniz alacağınız 2. rapor ile 1. rapor arasında oluşacak fark sizin 3. bir hastaneye sevkinizi gerektirir. 3. hastanenin vereceği rapor da il sağlık müdürlüğünün kayıtlarına geçer.