TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    berkayyy....16. Avatarı

Son Giriş
    29.04-2021
    Saat
    00:46
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    slm arkadaşlar yeni üyeyim ben bi bilgi almak istiyorum pulmoner emboliden yüzdelik puan ala bilirmiyim akciğer embolisi geçirdim kronik venöz yetmezlik ve dvt ye bağlı yoğun bakımda yattım göğüs doktoruna soruyorum pununla ilgili puan vermiyoruz diyor burada okudum yüzde 60 yazılmış benim durumumla aynımıdır acaba

döne bilirmisiniz bi müsait olunca
    @MeTePe

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4.291
    Verilen Beğeniler
    1.410
    Blog Mesajları
    1

Eğer pıhtılaşma ile ilgili genetik bir sorununuz yoksa, tekrar eden emboli riskiniz yoksa, sadece 1 kereye mahsus emboli geçirdiyseniz ve herhangi bir sekel kalmadıysa oran vermeyebilirler.

Ancak durduk yerde DVT veya akciğer embolisi olmaz. Hematolojiye görünmenizde fayda var.

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    06:46
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    89
    Verilen Beğeniler
    0

@MeTePe üstat hemanjiom pıhtılaşma bozukluğu yaparmı bende emboli geçirdim ama ana damarlarda değil yan damarlarda pihtilar oluştu 2 sene kan sulandırıcı iğne yedim sonra kanda mutasyon tespit edildi 2 tane dediler ölene kadar kan sulandırıcı hap kullanacam benimki pıhtı atması değil hemanjiomun pıhtılaşma bozukluğu dediler olabilirmi böyle birşey selamlar

Üye
    ayhan10.5 Avatarı

Gerçek Adı
    ayhan
    Son Giriş
    03.05-2021
    Saat
    14:55
    Yaşadığı Yer
    Bandırma
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

@berkayyy....16.

s.a bende iş kazasına bağlı emboli ve trambüs geçirdim. ve emboktomi ve damar grefti oldum tıkanan damara yapay damar takıldı. ve sinir hasarı oluştu kalp damar cerrahisi%50 nöroloji%21 verdi damar hasarı ve yürüyüş bozukluğu toplam %61 ile vergi indirimi aldım.. size tavsiyem göğüs hastalıklarıyla uğraşmayın enkısa sürede kalp damar cerrahisinden randevu alın ve size yapılan tetkikleri verilen ilaç listesini ve mümkünse epikriz raporunu gösterin kalp damar cerrahisinde dvt bile oranı%20 dir bilginize ....geçmiş olsun dileklerimle...

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4.291
    Verilen Beğeniler
    1.410
    Blog Mesajları
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: muntada al ansar Mesajı Gör
    hemanjiom pıhtılaşma bozukluğu yaparmı bende emboli geçirdim ama ana damarlarda değil yan damarlarda pihtilar oluştu 2 sene kan sulandırıcı iğne yedim sonra kanda mutasyon tespit edildi 2 tane dediler ölene kadar kan sulandırıcı hap kullanacam benimki pıhtı atması değil hemanjiomun pıhtılaşma bozukluğu dediler olabilirmi böyle birşey selamlar
    Büyük hemangiomlar pıhtı oluşumuna neden olabilir. Ama kanda mutasyon olduğundan bahsediyorsun. Bunun hemangiom ile ilgisi yok. Kandaki faktör eksikliğinden kaynaklanan bir durum.

Hemangiom bir çeşit iyi huylu damar tümörüdür. Kendisi pıhtılaşma sorunu yapmaz. Ama pıhtı oluşturabilir.

Söylediğinden anladığım kadarıyla seninki Faktör eksikliği. Dedikleri gibi sürekli ilaç kullanman lazım.

Üye
    berkayyy....16. Avatarı

Son Giriş
    29.04-2021
    Saat
    00:46
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm ya yeni üye oldum ama kime nasıl yazılcağını bulamadım bitürlü

slm bendede akciğer embolisi oldu ve venöy yetmezlik ve dvt den raporum var pulmoner emboliden 60 alabilirmiyim acaba

Üye
    OğuzHan112 Avatarı

Gerçek Adı
    OğuzHan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    05:24
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    1.854
    Verilen Beğeniler
    1.490

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    pulmoner emboli zaman zaman yaşamı tehtit eden önemli bir hastalıktır,

1.2 sorum olacak ona göre yorum yapacağım,

Kac kez emboli oldu? Tedavi aldınız mı? Son durum nedir? Yada tedavi devam ediyormu?
    @berkayyy....16.