TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 48 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    E.HİLAL Avatarı

Gerçek Adı
    E. HİLAL
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    GAZİANTEP
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    28

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Engelli raporumun süresi 11.06.2020 de bitti. Benim raporum da ikinci bir duyuruya kadar uzatıldı mı?

"Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, kronik hastaların 1 Ocak 2020 itibarıyla sona eren raporlarının, ikinci bir duyuruya kadar geçerli olacağını bildirdi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kronik hastaların 1 Ocak 2020 itibarıyla sona eren raporlarının, ikinci bir duyuruya kadar geçerli olacağını bildirdi.

Bakan Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, kronik hastaların ve yüksek risk grubunda bulunanların reçete yazdırmak için sağlık hizmeti sunucularına başvurma zorunluluğunun geçici olarak kaldırıldığını belirtti.

Selçuk, "Normalleşme sürecinde de kronik hastalarımızın 1 Ocak itibarıyla süresi dolan sağlık raporları ve reçeteleri ikinci bir duyuruya kadar geçerli olacak. Böylece, kronik hastalığı nedeniyle sağlık raporuna dayalı olarak ilaç ve tıbbi malzeme alan hastaların yeniden reçete düzenlemelerine de gerek kalmayacak." ifadelerini kullandı.

Bu sürede ilaç ve tıbbi malzeme bedelinin de Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanacağını bildiren Selçuk, daha önce bir aylık verilen ilaçların da üç aylık olarak verilmeye devam edileceğini vurguladı.

Bakan Selçuk, ayrıca kronik hastalığı bulunan vatandaşlarla kronik hastalık nedeniyle idari izinli sayılan kişilerin, ilaç ihtiyacının karşılanmasında 1 Ocak itibarıyla MEDULA sisteminde kayıtlı olan raporların geçerli olacağını belirtti.

Öte yandan Selçuk, engelli ve yaşlı aylığı ile evde bakım yardımlarında süreli engelli raporu bulunan hastaların mevcut raporlarının ikinci bir duyuruya kadar geçerliliğini koruyacağını kaydetti."

Yasaklı Üye
    erdem.77 Avatarı

Gerçek Adı
    E.KOÇKAR
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    YALOVA
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    164

hayır 182 den engelli sağlık kurulu için randevu alıp hemen yeniliye bilirsin kolay gelsin.

Üye
    E.HİLAL Avatarı

Gerçek Adı
    E. HİLAL
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    GAZİANTEP
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    28

Bulunduğum şehirde iki hastane de raporumun geçerli olduğunu ve heyete giremeyeceğimi söyledi.

Üye
    Ahmet Yusuf Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

HABERTURK.COM
    07.09.2020
    Son Dakika

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, COVID-19 ile mücadelede Sosyal Güvenlik Kurumu Tedbirleri kapsamında, “Normalleşme Sürecinde de kronik hastalarımızın 1 Ocak itibariyle süresi dolan sağlık raporları ve reçeteleri ikinci bir duyuruya kadar geçerli olacak” dedi.

YENİDEN REÇETE DÜZENLEMELERİNE GEREK KALMAYACAK

Bakan Selçuk, “Böylece kronik hastalığı nedeniyle sağlık raporuna dayalı olarak ilaç ve tıbbi malzeme alan hastalarımızın yeniden reçete düzenletmelerine de gerek kalmayacak.” ifadelerini kullandı.

İLAÇ VE TIBBİ MALZEME BEDELİNİ SGK KARŞILAYACAK

Kronik hastaların ve yüksek risk grubunda bulunanların reçete yazdırmak için sağlık hizmeti sunucularına başvurma zorunluluğunun geçici olarak ortadan kaldırıldığını hatırlatan Bakan Selçuk, bu sürede ilaç ve tıbbi malzeme bedelinin de Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanacağını yineledi. Bakan Selçuk bu kapsamda, daha önce bir aylık verilen ilaçlar da üç aylık olarak verilmeye devam edileceğini belirtti.

Bakan Selçuk, ayrıca kronik hastalığı bulunan vatandaşlarımız ile kronik hastalık nedeniyle idari izinli sayılan kişilerin, ilaç ihtiyacının karşılanmasında 1 Ocak 2020 tarihi itibariyle MEDULA Sisteminde kayıtlı olan raporların geçerli olacağını hatırlattı.

Öte yandan, engelli ve yaşlı aylığı ile evde bakım yardımlarında süreli engelli raporu bulunan hastaların mevcut raporları ikinci bir duyuruya kadar geçerliliği devam edecek.

Üye
    Ahmet Yusuf Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Haber çok yeni. Bulunduğun bölgedeki sosyal hizmetleri arayıp danismalisin bence.

Üye
    adulger Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    64

Benim raporum süreli ildi rapor tarihim gecti fakat halla aldığım ücretim belli bir kısmı vergiden muaf(rapor bitiş tarihim 7. ay) ayrıca raporumu uzatmak için tekrar heyete girdim Ankara'dan sonuc bekliyorum.Net bilgi sahibi değilim

Üye
    adulger Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    64

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    139
    Verilen Beğeniler
    67

Benim de ilac raporum bitecek hatta bununla ilgili 2 hafta onceden bilgim vardı yazi gelmişti bana, eczaneyi aradim ilac raporumun 31/12/2020ye kadar geçerli oldugu soylendi sonrasini tabii bilmiyor kimse. Hatta raporun bitince ara tekrar bakalim dedi eczanedeki kisi

Üye
    asliölge Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

benim raporum da ekimde bitiyor temaslı olduğum icin karantinadayım evden çıkma şansım yok hatta sağlık kurulu randevumu iptal etmek zorunda kaldım. bu uzatma kronik rahatsızlıklara özel biuzatma değil değil mi? tüm raporlaradır umarim. bir de ikinci bir duyuru acaba ne kadar sürecek? maaşım da var kesilirse mağdur olurum valla ya..

Üye
    ŞİMAL YILDIZI Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    3

Benim de kontrol muayenemin son günü 8 Eylül idi ve ben 1 ay önce 17 Ağustos'ta heyete girme ile biten yeni raporumu aldım.

Maaşım 8 Eylül itibarı ile E- Devlet - Sgk sitesinde (0) lira olarak görünüyor. 7 Eylül'de ise 1500 lira gözüküyordu. Yani maaşım kesilmiş.

(Elbette henüz raporum Ankara Sgk'dan onaylanmadığı için ve ne zaman onaylanırsa o zaman net belli olacak. Ya %60 oranım devam veya yükselecek ya da %60'dan düşüp emekliliğim sona erecek. Eğer emekliliğim devam ederse Eylül'den itibaren birikecek maaşlarım toplu verilecektir).

Demek ki, raporların uzatılmış olma durumu en azından benim için geçerli değil.

Üye
    F.T Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Afyon
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

@e.hilal

gerçektenmi benimde bitiyo raporum kasımda geçerlimi

Üye
    E.HİLAL Avatarı

Gerçek Adı
    E. HİLAL
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    GAZİANTEP
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    28

Hastane başvurduğunuzda raporun süresinin yeni bittiğini tespit edersek kurula giremezsiniz dedi. Diğer tıp fakültesi de raporlar ikinci bir duyuruya kadar geçerli, heyet kapandı dedi.

Üye
    Alman Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    190
    Verilen Beğeniler
    122

Ben özel sektördeyim ilaç raporum 3. kez yenilendiği bilgisi verildi. Ssk yok bizde emekli sandığını aradım 31.10.2020 e kadar uzadığı bilgisi verildi bundan sonra hep uzayarak gidecek sanırım.

Üye
    asliölge Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

herkes uzatıldı diyor. sizinki acaba niye kesildi? sebep nedur

Ben covidten dolayı karantinadayim raporda bitmek üzere ama uzatıldıysa hic ugrasmiyim nereye sorabilirim bir de maaslarda kesilmez degil mi ya

Üye
    ŞİMAL YILDIZI Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sgk yeni kontrol raporunu inceleyip karara bağlayıncaya kadar maaşı keser hep.

Raporum henüz Sgk'da incelenme sırasına gelmediği için kesildi ve incelenip emekliliğime devam kararı verdiğinde toplu maaş veriyor.

(Mesela Aralık ayında karar verdi diyelim, Eylül-Ekim-Kasım-Aralık maaşlarımı toplu ödeyecek).

Prodüsür böyle işliyor çünkü.

(Not: Eğer oranım %60'ın altına düşerse emekliliğim bitecek ve hiç maaş ödemeyecektir).

Bu durumda da ben Sgk'ya itiraz edeceğim ve uzun soluklu bir mahkeme süreci beni bekliyor olacak. Bu Sgk ile hepimizin başı büyük belada yani.

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon