TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    vuralkurt13 Avatarı

Son Giriş
    19.04-2020
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar, polikistik böbrek hastasıyım. Malesef bekçiliği kazanınca sağlık raporu alırken ultrasonda öğrendim hastalığımı. Hastalıktan dolayıda elendim.
    Engelli raporu alıp EKPSS de şansımı denemek istiyorum. Bulunduğum ilçe hastanesi %30 verdi. Yakın zamanda Egitim Araştırma Hastanesi'ne de başvuracağım rapor için.
    İnternette araştırdım 50-60 oran alanlar var. Her iki böbrekte cok sayıda 4-5 cm lik kistler mevcut. Kreatin değerim 1.14 idi. Böbrek çalışma oranı için ölçüm yaptırmadım. Bu bölümden rapor alan var mı benim durumumda olan? Ya da yardımcı olabilicek?
    Silahlı hiç bir teşkilata kabul etmediler hastalığımdan dolayı ama engelli raporu da vermediler arada kaldım..

Üye
    Ali_Gs Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    23.06-2021
    Saat
    15:28
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    2

Dostum geçmiş olsun öncelikle ben böbrek nakli oldum bize %70 veriyorlar raporu öncelikle polikistik böbrek hastalığından dolayı asker polis gibi seninde söylediğin silahlı kuvvetlerde çalışman imkansız %5 bile oranın olsa imkansız kreatinin değerim 1,14 demişsin normal gibi geldi bana ama bence rapor almadan önce 24 saatlik idrar biriktirip kreatinin klerensi baktır orada böbrek fonksiyonlarin belli olur tabi bunu kendi özel imkanlarinla yap eğer böbrek yetmezliği başladıysa rapor oranın artar bu arada başka ufak tefek bir hastalığın varsa da kurula girerken söyle mutlaka muayene olduğun her bölüme açıkla

Üye
    vuralkurt13 Avatarı

Son Giriş
    19.04-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Ali_Gs

Geri dönüş için teşekkür ederim. Şimdilik fonksiyonlari çalışıyor gibi ama arada sancı ve tepkimeler oluyor böbreklerin bulunduğu bölgeden.. Başka hastalık arar oldum vücudumda raporu tamamlamak için bunun sonu böbrek yetmezliği bunu bilipte yaşamak çok zor genç yaşta. 24 saatlik test için hastane ile görüşeceğim ilk fırsatta

Üye
    Ali_Gs Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    23.06-2021
    Saat
    15:28
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    2

@vuralkurt13

Hastalik konusunda canını sıkma polikistik böbrek hastalığı uzun yıllar boyunca yetmezlik olmadan idare eder kendini heyete girmeden önce muayene ol bir nefroloji uzmanindan görüş al mutlaka rapor alırsam kaç oran olur sizce falan deyin biraz kurcalayin

Üye
    vuralkurt13 Avatarı

Son Giriş
    19.04-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Cok cok teşekkür ederim bilgi için. Ön araştırma yapacağım mutlaka nefroloji bölümünde