TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    temhem42 Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet akif
    Son Giriş
    23.12-2019
    Saat
    15:00
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba Aranıza yeni katıldım arkadaşlar;

Konya da yaşıyorum. 2 sene önce sağ ayağıma pıhtı atması sonucu hastaneye gittiğim de DVT teşhisi konuldu. 1.ameliyattan 15 gün sonra sağ ayağım tamamen şişti ve yürüyemez hale geldim ve çift baston değneği ile yürüdüm. Doktor ile görüştüğüm de 2. Ameliyatı yapacağını belirtti ve 2.ameliyatta sağ ayağıma toplardamara stent taktı. Aradan 1.5 ay geçtikten sonra benim sıkıntılarım aynen devam etti. Uzun mesafe yürüyememek ayakta şişlik ağrı ve ayağın alt kısmında morluklar artmaya başladı.

Doktor ile görüştüğüm de BT çekildi ve stentin içinin tıkandığını bir operasyon daha yapacaklarını belirtti. Ben 3. ameliyata girdiğim de amaliyatı LOKAL Anestezi ile yaptılar ben ameliyatı izliyordum yarım saat sonra ekrana poşet geçirdiler ve içeriye müzik verdiler. Yaklaşık takriben 1 saat sonra Ameliyatı yapan doktor gelip dedi ki "STENTİN UCU KIRILMIŞ. ŞUAN İÇİN MÜDAHALE ŞANSIMIZ YOK. BİZ FARKLI YÖNTEM BULANA KADAR TIBBİ İLAÇ TEDAVİSİ YAPACAĞIZ" dediler. Aradan yaklaşık 1 yıl geçmesine rağmen doktor hiç oralı olmadı. En son geçtiğimiz hafta gittiğim de bana " DAMAR İÇİNDE KIRIK OLAN STENTİN İÇERİDEN ÇIKARTILAMAYACAĞINI VE BUNU HİÇ BİR DOKTORUN YAPAMAYACAĞINI" belirtti.

Şuan kırık stent ile yaşıyorum. Ayağım her geçen gün şişiyor ve morluklar artmaya başladı.

Engelli raporu almak istiyorum. Bu Konuda nasıl bir yol izlemem gerekiyor. Eğer ki yanlış bir yere konu açtıysam şimdiden özür dilerim. Cevap veren arkadaşlar olursa da şimdiden teşekkür ederim.

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2.539
    Verilen Beğeniler
    926
    Blog Mesajları
    1

Cerrahi olarak o stenti çıkartmanın tek yolu damarın stent konulan kısmıı kesip çıkartıp o araya yama koymak. Bu da kesin çözüm olur mu belli olmaz. Ancak damar tümüyle tıkalı olsa bile yeni toplar damarlar oluşması lazım. 1 yıl geçtiğini söylüyorsunuz... bu süre yeni damar oluşumu için oldukça yeterli bir süre.

Bence bir başka uzmandan da görüş almanızda fayda var. Sorun farklı olabilir.

Engelli sağlık kurulu raporu için yetkili herhangi bir hastaneye başvurabilirsiniz ancak tek sağlık sorununuz bahsettiğiniz bu durum ise yeterli engel puanı alabileceğinizi sanmıyorum.

Üye
    Bulut25 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:46
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    231
    Verilen Beğeniler
    175

Öncelikle geçmiş olsun. MeTePe haklı bence de. Başka doktorlara görünmenizde fayda var. Bahsettiğiniz hastalığın çok ciddi riskleri var önce önleminizi alın boşverin raporu falan.

Üye
    temhem42 Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet akif
    Son Giriş
    23.12-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim. Farklı bir hastanede uzman doktor ile görüştüğümde bana stentin bulunduğu damarın arası kesilip, koldan damar alınıp o araya eklenebileceğini belirtti fakat; bu ameliyatın riskli bir ameliyat olduğu eğer ki eklenen damarın çapı uymaz ise ilerde çıkacak sorunlarda kan akışı sağlanmaz ise ayağın kangrene çevirebileceğini ve ayağın kesilme durumu söz konusu olabileceğini de belirtti.

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2.539
    Verilen Beğeniler
    926
    Blog Mesajları
    1

Görüştüğünüz doktorun söyledikleri doğru ancak mikrocerrahide çok başarılı doktorlar var. Kaldı ki mevcut damar zaten tümüyle tıkalı ise yapacak başka bir seçenek yok. İçinde pıhtı duran bir damarın da başka tehlikeleri vardır. Akciğer embolisi vs. gibi risklere yol açabilir.

Üye
    temhem42 Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet akif
    Son Giriş
    23.12-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Metepe hocam birşey soracagim size. Staz ülseri olanlar %40 veriliyormuş. Staz ülser nedir bir resim atabilir misiniz rica etsem

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2.539
    Verilen Beğeniler
    926
    Blog Mesajları
    1

Staz ülseri dediğimiz genel bir tanımdır. Belli bir bölgede kan dolaşımının iyi olmaması, kanın göllenmesi sonucunda yara açılabilir. Buna staz ülseri denir. Tedavisi çok zordur ama böyle bir şeye %40 rapor verileceğini sanmıyorum.

İşin o noktaya gelmesi için elin ayağın nekroze olup düşmesi gerekir.

Spoiler Spoiler/Ayrıntı İçerik:

Üye
    anestezi18 Avatarı

Gerçek Adı
    alihan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara şuan yozgattayım
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    1

Staz ülseri olanlarda tek ayak % 40 iki ayak % 70 .Bu şekilde yarası düzlenlere dahi rapor veriliyor.Ankarada görev yaptığım hastanelerde çok gördüm.arkadaşımda tek ayaktan % 40 aldı.şimdi iki ayağındada yaralar çıkıp kapanıyor. iki ayaktan % 70 rapor aldı.

Üye
    temhem42 Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet akif
    Son Giriş
    23.12-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@anestezi18

Hocam bende açılan bir yara yok lakin sağ ayağımın alt kısmında siyah morluklar var ve bunlar acımaya başladı ve aşırı kaşınma oluyor. ayağım zaten sürekli şiş halde. Damar reflüsü var dedi doktor 3 ameliyat geçirdim ve şimdi tedavisi yok diyor. Merdiven çıkamam ayak şişiyor, uzun yürüyemem ayak şişiyor. Birde sağ ayak toplar damarın içinde taktıkları stenti son ameliyatta kırdılar buda işin cabası.
    Yarın hastaneye gideceğim engelli raporuna başvurmak için. Bunun için hangi doktorlara gözükmem gerekir?

Üye
    anestezi18 Avatarı

Gerçek Adı
    alihan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara şuan yozgattayım
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Kalp damar bolumune