TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 53 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Kotan Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:32
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    emeklilik durumu yok şuan hala engelli kadrosu ile çalışmaktayım

Üye
    halil385 Avatarı

Gerçek Adı
    Halil
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:34
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    36
    Verilen Beğeniler
    37

@Mehmetyilmaz

komple yanlış bilgi araç için özel bir rapor türü yok. Siz araç için rapor çıkartacağım deseniz de engelli sağlık raporu çıkartılıyor. Eski raporlarda da yenisinde de değerlendirilmedi yazsa bile bir önemi yok. Ayrıca doktorların eğitim, istihdam veya sosyal yardım alma gibi konularda zaten bir değerlendirme yapamaz buna başka kurumlar başka veriler ile karar verirler. Şu iş bilmez memurlar yüzünden bürokrasimiz asla gelişmiyor. Ufukalp bey durumu özetliyor başka bir açıklaması yok!

Üye
    Kotan Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar 2 dakika önce ankara il sağlık müdürlüğü engelli rapor birimi ile görüştüm iki raporun birbiriyle alakası olmadıgını eski raporumu kullanmaya devam edebileceğimi söyledi tabi ki alış amacına göre kullanabilirsin dedi

bilgi almak isterseniz 03123063636 dahili 3778

Üye
    halil385 Avatarı

Gerçek Adı
    Halil
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    36
    Verilen Beğeniler
    37

evet 2 raporun birbiriyle alakası yok doğru demişler ikiside birbirinden bağımsız rapor. En doğrusu raporunuz çıktıktan sonra görüntüsünü paylaşırsanız daha doğru yorum yaparız.

Üye
    Kotan Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    0

o zaman ben eski raporumla girdiğim işime hiç bir problem olmadan devam edebileceğim sonuç bu mu madem alakası yok raporların birbiriyle

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:34
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    815
    Verilen Beğeniler
    409

@Kotan
    Hayır sonuç bu değil.
    Siz rapor elinize geçince burada paylaşacaksınız ve ona göre noktayı koyacağız.
    Önceki sayfada @Sukru12345 arkadaşın başına geleni göz ardı etmeyin. Bu sadece emeklilik için değil, o raporla elde edeceğiniz her türlü edinimi geçersiz kılar.

Üye
    halil385 Avatarı

Gerçek Adı
    Halil
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    36
    Verilen Beğeniler
    37

problem olmadan devam edebilirsiniz. Fakat yeni yapacağınız işlemlerde eski raporunuzu kullanmamanız gerekiyor. Kullanırsanız ne olur şansınıza kalmış olası bir incelemede vergi dairesi sizi çağırabilir usulsüzlük olabilir. Anlatmak istediğimiz şu aldığınız rapor araç için diye özel bir rapor türü yok. ikiside engelli sağlık raporu şeklinde ise ikisi de ayrı raporlardır. Son aldığınız rapor geçerlidir. Bir engelli olarak sizin yerinizde olsam 6 ay süre geçtikten sonra 2 raporumu da birleştirir aracımı da o şekilde alırdım. Vergi indirim başvurunuz yoksa ona da o şekilde başvuru yapardım dereceden dolayı oran ne kadar yüksekse o kadar iyi özet bu.

Üye
    Kotan Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    0

[IMG]ALfZzp - Araba için alacağım raporda oran düşerse diğer haklarımı olumsuz etkiler mi?[/IMG]

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:45
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    70
    Verilen Beğeniler
    96

@Kotan bu zannedersem senin şuanda elinde bulunan sağlık raporun. @halil385 senin raporla ilgili tam olarak ne anlatmak istediğini anlayamadım ,bi diyorsunki : komple yanlış bilgi araç için özel bir rapor türü yok. Siz araç için rapor çıkartacağım deseniz de engelli sağlık raporu çıkartılıyor. Eski raporlarda da yenisinde de değerlendirilmedi yazsa bile bir önemi yok diyorsun sonrada, @Kotan Ankara il sağlık müdürlüğünden gelen açıklamayı yazıyor ,bu sefer diyorsunki : evet 2 raporun birbiriyle alakası yok doğru demişler ikiside birbirinden bağımsız rapor. Açıkçası ben nedemek istediğinizi anlamadım, oysa @Ufukalp savunduğu konunun çizgisinden sapmamış tüm konuşmasında, raporunuz sağlık raporu formatındaysa son aldığınız raporunuz geçerli olur ve etkiler demiş.
    şunu tekrar belirteyim kesinlikle yukarıda rapor ile yazdığım açıklama bana ait değil hastanede bizim sağlık raporlarımızla uğraşan ve bize yardım etmek isteyen bir memurun konuştukları ,doğrudur yanlıştır ben savunmuyorum ama bana görede mantıklı olan yada mantığıma yatan memurun dedikleriydi @Kotan ın Ankaradan gelen mesajı yazması neticesinde, o memurun söylediğiyle örtüşüyor olmasıda bana iyice mantıklı geldi ama dediğim gibi asla idda etmiyorum çünkü ucunda emeklilik hakkını kaybetme riski var.

Üye
    halil385 Avatarı

Gerçek Adı
    Halil
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    36
    Verilen Beğeniler
    37

yazdıklarımı tekrar okuyabilirsin son kere yazıyorum 2 rapor da birbirinden bağımsız rapordur araba için özel bir rapor yoktur. Son alınan rapor geçerlidir.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:34
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    815
    Verilen Beğeniler
    409

@Mehmetyilmaz
    Ah kardeşim keşke ülkemizde her işlem ve prosedürde mantık gözetilse. Ama maalesef aksi durumlarla o kadar çok karşılaşıyoruz ki...
    Arkadaş yeni raporun resmini atınca netleşir her şey.
    Elbette siz size anlatılanı aktarıyorsunuz, asla size karşı değil yazdıklarım.
    Bekliyoruz arkadaşı.

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    70
    Verilen Beğeniler
    96

@Ufukalp kesinlikle bende seninle aynı fikirdeyim ve dediklerine katılıyorum ve bu prosedür mantık olayı her zaman malesef karşımıza bizi engelliyecek şekilde çıkıyor, dediğin gibi bekleyelim bakalım.
    @halil385 kusura bakma arkadaşım sorun sende değil bende ,ben hala senin neyi savunduğunu anlayamadım ,bi iki rapor birbirinden bağımsız diyorsun bi ikitane ayrı rapor olmaz hepsi sağlık raporudur imasına getiriyorsun,gerçekten anlamadım ama neyse üstüne alınma dediğim gibi ben anlamıyorum anlayamıyorum

Üye
    halil385 Avatarı

Gerçek Adı
    Halil
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    36
    Verilen Beğeniler
    37

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Mehmet Hocam ben bir şeyi savunmuyorum aslında doğru bilgi vermeye çalışıyorum. Bu konu içerisinde 2 memurun da yanlış bilgi verdiğini gördüm hepsi bu. Araç alabilmek için ehliyet ve sağlık raporu çıkarmam 1 seneyi geçti benimde ve yarın vergi dairesi arayıp aracın ötvsini geri isteyebilir. Sen dediklerime de takılma çünkü bu söylediklerimiz yarın geçerli olmayabiliyor güzel ülkemde her an değişebilir maalesef. Arkadaş son raporunun da görselini yüklerse oturur konuşuruz.

Üye
    Kotan Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    abilerim kusura bakmayın sizi çok yordum çünkü devlet dairesinde ki memur bile ne dediğini bilmiyo belli ki... benim sadece mantığıma sığmadığı için sizlere yazmak istedim. mantığıma sığmayan kısmı üstteki görselde de gördüğünüz gibi raporun kullanım amacı diye bişey yazmışlar demek ki raporu sadece istihdam için kullanıcam araç için alınan raporda da rapor kullanım amacı tertibatlı araç yazıcak iki raporu aynı saymaları mantığıma yatmıyo . . . kafam çarşamba pazarına döndü en iyisi ben yarın rapor elime geçerse görselini paylaşıyım. cevaplar için teşekkürler abiler

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    70
    Verilen Beğeniler
    96

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Tamamdır anlaştık ozaman

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon