TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Turan_35 Avatarı

Son Giriş
    17.07-2019
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Herkese merhaba,
    Geçen yıl Eylül ayında 4.evre klasik hodgkin lenfoma teşhisi ile 6 kür Kemoterapi aldım ve son Pet sonucuna göre hastalığım şuan remisyonda.
    Geçtiğimiz ay tadavi gördüğüm Ege üniversitesi hastanesinde iş ve farklı alanlarda işimi kolaylaştırır diye engelli raporu için kurula başvurdum. Şuan çok şükür kendimi iyi hissediyorum ancak eskisi gibi olmak mümkün değil.

1984 doğumluyum, 2005 yılında sigorta girişim ve 4 bin üzerinde günüm var
    son çalıştığım şirkette 11 yılı aşkın süredir çalışıyorum.
    2018 eylülden bu yana raporluyum ve doktorum 2019 Ekim ayından sonra işime dönebileceğimi söyledi ve bir dizi dikkat etmek gereken konuları aktardı
    Özel sektörde perakende sektöründe çalışıyorum işim çok ağır değil ancak çok stresli. (Bunları bilgi amaçlı yazdım)

Araştırdığım kadarı ile internette çok fazla bilgi kirliliği mevcut. 4. Evre klasik hodgkin lenfomada min %40 rapor verildiğini öğrendim. 06.08.2019 tarihinde kurula gireceğim.
    Benim gibi bu süreci yaşamış, kurulda ve sonrasında tavsiyesi olacak, aldığımız bu %40 engelli raporunun bana sosyal hayatımda ne gibi artılar sağlayacağı faydaları ve benimle aynı hastalığı yaşamış tecrübelerini aktaracak yorumlarda bulunursanız çok sevinirim.

Hastalık, belirtileri, teşhis ve tedavi aşamaları ile ilgili sorularınız var ise ben de memnuniyetle cevaplayabilirim.

Üye
    mehmetkg Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    19.07-2019
    Saat
    14:07
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    Merhaba, öncelikle gelmiş geçmiş olsun.

Onkolojik hastalıklarda ilk 5 yıl ve 5 yıl sonrası remisyon dönemi olarak ayrılıyor. Ayrıca Evre 1-2 ile Evre 3-4 diye ayrılıyor.

Sizin durumunuzda ilk 5 yıl İçin %80 sonrasında ise %40 oran alacağınızı zannediyorum. Hastalığınız ile ilgili bir operasyon ve sonrasında gerçekleşen bir doku veya organ kaybı da ayrıca belirttiğim oranlara eklenecektir.

Özür oranları cetveli onkoloji bölümü oranlarını aşağıda paylaşıyorum, siz kendiniz de yorumlayın..

1- Evre I-II remisyonda (Remisyon sonrası 5. yıla kadar) 60
    Tedaviye cevap veren klinik evreli (Evre I ve II) malign tümörü olan hastalarda primer tümörün sebep olduğu veya bu tümöre yönelik tedavi sonrasında gelişen doku veya fonksiyon kayıplarında engel oranı genel hükümler bölümünde belirtilen miktarlara net % 20 ilavesi ile bulunur. Ancak bu gruptaki hastalar yılda en az bir kez metastaz ve nüks açısından değerlendirilerek klinik evre ve fonksiyon kaybı değişimi olup olmadığı tespit edilmelidir.

2- Evre I-II remisyonda (Remisyon sonrası 5. yıldan sonra) 40
    3- Evre III-IV remisyonda 40
    4- İleri klinik evreli (Evre III ve IV) malign tümörü olan remisyona girmeyen veya tedavi sürecinde olan 80
    Nüks (rekkürrens) veya metastaz yapmış malign tümörü olan ve tedavi yöntemleriyle şifa sağlanamayan hastalar ve bölgesel ileri evre (lokorejional) hastalığı olan ve tedavi yöntemleri ile şifa sağlanamayan hastalar bu grupta değerlendirilmelidir.

Malign transformasyon gösteren benign tümörlerde primer tümörün sebep olduğu veya bu tümöre yönelik tedavi sonrasında gelişen doku veya fonksiyon kayıplarında Engel Oranı genel hükümler bölümünde belirtilen miktarlara net % 20 ilavesi ile bulunur. Ancak bu gruptaki hastalar yılda en az bir kez metastaz ve nüks açısından değerlendirilerek klinik evre ve fonksiyon kaybı değişimi olup olmadığı tespit edilmelidir.

5- İleri klinik evreli (Evre III ve IV) malign tümörü olan (Remisyon sonrası 5. yıldan sonra) 40
    Metastazektomi yapılmış ve uzun süreli hastalık bulgusu olmayan, örneğin karaciğer metastazektomi yapılmış kolon kanseri, 5 yıldan uzun süre remisyonda kalan hastalar bu grupta değerlendirilmelidir.

6- Yüksek dereli opere beyin tümörleri: (örn G4 glioblastomi multiforme)
    a) Operasyon sonrasında 2 yıl süreyle 80

b) Remisyonda 2 yıldan sonra 40

Üye
    Turan_35 Avatarı

Son Giriş
    17.07-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Mehmet Bey,

Öncelikle iyi dilekleriniz, ilgi ve cevabınız için teşekkür ederim.
    Ancak Hastalığım onkolojik değil bir kan hastalığı ve hematolojik bir rahatsızlık. Geçmiş yıllarda sitemizde yazılmış (sanırım 2012) bir konuda aşağıdaki şekilde bilgi bulunmakta idi.

a.Hodgkin Lenfoma:

1-Evre I-IIremisyonda (Remisyon sonrası 5. yıla kadar):% 20
    2-Evre I-IIremisyonda (Remisyon sonrası 5. yıldan sonra):% 10
    3-Evre III-IV remisyonda:% 40
    4-Remisyona girmeyenveya tedavi sürecinde olan):% 80

Aslında tam emin değilim tablonun güncel olmama durumuda olabilir. Sizden tekrar kontrol edip bilgi vermeniz rica edeceğim.

Son olarak asıl öğrenmek istediğim şey sizin verdiğiniz tablo ya da yukarıda tabloya bakarsak minimum %40 engel raporu alacak gibi görünüyoru. Bu oran bana sosyal ve iş hayatımda nasıl avantajlar ya da dezavantajlar yaratabilir. Bu konuda sizden bilgi almak isterim.

İlgi ve desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim.

Üye
    Klingbeil Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:31
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Tablon güncel değil. sakatlık oranı cetveli'ne göre güncel olan bu:

a. Hodgkin Lenfoma
    1-Evre I-II remisyonda (Remisyon sonrası 5. yıla kadar) 60
    2-Evre I-II remisyonda (Remisyon sonrası 5. yıldan sonra) 40
    3-Evre III-IV remisyonda 40
    4-Remisyona girmeyen veya tedavi sürecinde olan 80

b. Non-Hodgkin Lenfoma
    1-Düşük dereceli remisyonda (Remisyon sonrası 5. yıla kadar) 40
    2-Düşük dereceli remisyonda (Remisyon sonrası 5. yıldan sonra) 30
    3-Düşük dereceli remisyona girmeyen veya tedavi sürecinde olan 70
    4-Orta veya yüksek dereceli remisyonda 40
    6- Orta veya yüksek dereceli remisyona girmeyen veya tedavi sürecinde olan 80

Üye
    Turan_35 Avatarı

Son Giriş
    17.07-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Verdiğiniz bilgi ve güncel tablo için teşekkürler ederim. Sanırım anladığım kadarı ile süre sınırı olmadan yani sürekli geçerli olacak %40 bir engel raporu alabiliyorum.

Bu rapor ile iş ve sosyal hayatımda bana nasıl avantaj ya da dez avantajları olabilir.

Kısa kısa bilgi paylaşabilir misiniz.

Örneğin erken emeklilik ya da vergi indirimi vs

Şimdiden teşekkür ederim.

Üye
    Turan_35 Avatarı

Son Giriş
    17.07-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar,

Yukarıda yazdıklarıma ek 2 hafta sonra kurula giriyorum tavsiyesi olan var mıdır?

Lütfen bilgi paylaştıkça çoğalır. Ne olursa yazabilirsiniz.

Şimdiden teşekkürler.

Üye
    FnerKolik Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kanser türü rahatsızlıklarda genellikle süreli rapor veriliyor

Üye
    yigit_y Avatarı

Son Giriş
    19.07-2019
    Saat
    12:38
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba benımde 4 . evre hodkin idi. Süresiz yüzde 40 rapor veriliyor. Ben şişli etfalden aldım raporumu. Kurula giderken teşhis ve tedaviye ilişkin doktor imzalı yazı götürürseniz işlemler çok hızlı ilerliyor. Geçmiş olsun dileklerimle.

Başlığın Etiketleri