TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hanifeaydin Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sırf bu soruyu sormak ve cevap alabilmek için siteye üye oldum .Lütfen bana akıl verin çünkü ne yapmalıyım bilmiyorum.Uzun olursa şimdiden özür dilerim.

2004 senesinde lupus+sağ göz görme kaybı %72 sürekli raporum maliye %68 verdi.
    Ancak ben 2014 senesinde timoma 4.evre kanser oldum.kemoterapi aldım.
    Kanserimin tipinden dolayı MORVAN SENDROMUNA da yakalandım bu da çok ciddi bir nörolojik hastalık. Çok uzun süre hastanelerde yattım iviq ve yüksek korticon aldım.
    POLİNÖROPATİYE yakalandım.o da apayrı zülmedici bir hastalık , lupus beter ağrıdan çekiyorum.
    2018 de kanser nüksetti.sadece kapalı ameliyatla diyafram ve akciğere sıçrayan büyük kitleler alındı.

Bunlar hep özel hastanelerde oldu elimde kayıtlar epikrizler var.Kemoterapi yüzündne sağlam kulaklarımdan oldum ikisi de sinir kaybındna %47 duyuyor özel hastane raporum var işitme cihazı aldım.

SORUM ...kanser , nüks kanser, morvan sendromu , polinöropati , işitme kayıplarımı da ekletmek istesem ( eminim psikiyatra gittim panik atak da teşhis koyar gece çığlıklarım var uyku sorunlarım vs) RAPOR derecem artar mı ?
    Lupus için o dönemde böbrek akciğer tutulumlarım vardı şu an eklemlerimde sorun var. hergün ağrı kesici ve kortizon zorunlu. buz torbaları hayatımın parçası. güneş beni öldürüyor.

Gerçekten raporumun oranı artar mı , bu sürece gireyim mi? yoksa elimdekinden de mi olurum?

Üye
    Sugaremro Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    07:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    99
    Verilen Beğeniler
    212

Merhaba, öncelikle çok büyük geçmiş olsun.Rapor oranı hakkında bir şey söyleyemem fakat oranınız kaç olursa olsun rapor süresin 1 yıl olacaktır.
    Benim rapor oranım %87 ve hep 1 yıllık veriyorlardı.3. raporumda rica minnet 2 yıl verdiler.

Keşke %40 dahi oran olsada süresiz vereler.Artık uğraşmakdan bıktım...

Forum Moderatörü
    umut2135 Avatarı

Gerçek Adı
    umut
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:11
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    984
    Verilen Beğeniler
    275
    Blog Mesajları
    1

@yelizistiklal mrb çok geçmiş olsun
    Öncelikle %68 lik rapor ve (2) derece vergi indiriminiz işinizi görüyor ise hiç uğraşmayın derim yeni rapor alabilirsiniz ve aşağı yukarı %80 civarı çıkacaktır ancak buna karar verirseniz eğer psikyatri rahatsızlıklarınızı belirtmeyin raporunuz süreli çıkar sgk giriş tarihiniz ve toplam gün sayınız nedir?.

Üye
    hanifeaydin Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

2021 aralık ayında emekli olacağım görürsem ömrüm olursa inşallah , lupus ve kanser , morvan işitme kaybım bunlar kalıcı olan rahatsızlıklar neden süreli rapor verirler ki nasıl bir çiledir bu keşke tedavisi mümkün olan hastalıklar olsa da iyileşsem.Benim amacım vergi indirmi ile ötv siz araç alabilmekti.Bilen birileri var ise tahmini alacağım oranı belirtirse çok mutlu olurum.Hastanelerde beklemek ayakta durmak benim için çile beni gören sağlam zannediyor yer veren yok , hastalıklarım dıştan belli olmuyor çünkü.Uğraşayım mı uğraşmayayım mı? sizler deneyimleriniz hangi hastane vs bilgileriniz benden çok çok fazla ..şükür çalıştığım işyeri özel sağlık sigortası yaptı devlete hiç gitmiyorum .ve gözümde devlet hastanesi sıralarda beklemek doktorların aşağılayıp cevap vermeye bile tenezzül etmemesi gibi daralıyorum

Forum Moderatörü
    umut2135 Avatarı

Gerçek Adı
    umut
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:11
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    984
    Verilen Beğeniler
    275
    Blog Mesajları
    1

@yelizistiklal psikyatri rahatsızlığınızı belirtirseniz eğer rapor süreli olur diğer rahatsızlıģınizda ilerleme ve nüksetme gibi faktörleri bazı doktorlar göz önünde bulundurarak süreli verebiliyor bu nedenle size %100 şu kadar kesin oran alırsınız diye iletmek yanıltıcı olur
    İsterseniz tekrar bir baş vuruda bulunun %80 üzeri bir oranlı rapor alırsanız 1 derece vergi indirimi ile emekli ola bilirsiniz.

Üye
    hanifeaydin Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    çok fazla yorum da gelmedi ama raporumun derecesini yükseltmek için uğraşmayayım yani , amacım erken emeklilik değil öts siz araç almaktı.%90 ve üstü kanser morvan sebepli alır mıyım diyordum ama sanırım çok zor , kanser ikinci kez olduğumda da bir ek oran olmuyor sanırım.morvanı bilen ülkemizde nörolog yok günlerce hastanede yattım en sonunda piraye oflazer buldu o olmasa yaşayacağımı sanmıyorum .ama yine de devletimize göre sağlamım