TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 36 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    L.kartal Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:02
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhabalar. forumda daha önce açılan konuları dolaştım ama net bir cevap bulamadım. daha doğrusu farklı cevaplar gördüm. o yüzden kendi durumumla ilgili bilgili arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

2017 senesinde kolon kanseri teşhisiyle ameliyat oldum ve sol hemikolektomi işlemiyle inen kolon alındı. patoloji raporunda 3. evre, lenf nodlarına sıçarmış görünen kanser teşhisi konuldu. üstüne 8 kür kemoterapi gördüm. bu süreçte. 18 aylık malulen emeklilikten faydalandım. kontrollerimde şu an için bir sorun görünmüyor. sgk sevkiyle gittiğim malulen emeklilik kontrol muaynesinde de engel oranım %60 altında kaldığı için emekliliğim sonlandırıldı.

şu an bir işe başlayıp sonrasında vergi indiriminden yararlanabilir miyim diye düşünüyorum. tedavi olmuş kanser hastalarına %20 oran veriliyor ve inen kolon da(yaklaşık 30-40cm) alındığı için üstüne %kaç ilave olacağını anlamaya çalışıyorum. benim cetvelden anladığım kadarıyla bu %20 nin üstüne %25 ilave olacak diye düşünüyorum. konuyla ilgili bilgisi olan bir arkadaş yardımcı olursa çok sevinirim.

konuyu açtıktan sonra fark ettim ki ilgili yönetmelik şubat sonunda değişmiş. yeni yönetmelik ve cetvelden anladığım kadarıyla tedavi olmuş ve remisyondaki kanser hastalarına eskiden %20 oran veriliyorken şimdi bu oran % 40 a çıkmış. yoksa ben mi yanlış anlıyorum?

Üye
    L.kartal Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    3

merhaba arkadaşlar. katip çelebi atatürk araştırma hastanesinde sağlık kuruluna giren var mı? özellikle yakın zamanlarda giren varsa tecrübelerini aktarabilir mi? izmirde bir tek burada randevu bulabildim (onkoloji de olduğu için eğitim araştırma hastanelerinden randevu almam gerekiyordu). 3. evre kolon kanseri+38 cm lik kısmı alındı kolonun. yaklaşık on sene önce de iş kazasında sol elimin işaret ve başparmağı kopup tekrar dikildi. daha önce hiç rapor falan uğraşmamıştım. şimdi hem engelli kartı hem vergi indirimi çıkartmak için rapor almaya çalışıyorum. sanırım heyette, onkoloji, genel cerrahi ve ortopedi bölümlerine girmeliyim. bu konuda da bilgisi olanlar yol gösterebilirse sevinirim.
    Konu L.kartal tarafından değiştirilmiştir (26.03-2019 Saat 18:07 ).

Üye
    dilekizmir Avatarı

Son Giriş
    27.11-2019
    Saat
    19:29
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@L.kartal

Şöyle ben geçen hafta daha gittim ve görüştüm sağlık Kurulu ve onkoloji Dr um ile ilk 5 yıl bütün onkoloji hastaları evre kaç olursa olsun metaztaz hariç 60 sonraki 5 yılda r değişim olmadığı takdirde 40 olarak devam ediyorsunuz dedi fakat artık sürekli yok kanser hastalarında ama oranlar artı dedi her yıl heyete gidicez yani ama hep yazdığım oranlar alınacak dedi yönetmelik değişmediği takdirde

Üye
    L.kartal Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    3

ben de yönetmelikten öyle anlamıştım ama az önce raporumun çıktığını gördüm e-rapor sitesinden. 2017 temmuzda teşhis konulmuştu, ameliyatı da ağustos ayında olmuştum. onkoloji %40, genel cerrahi %25 vermiş ve bir yıl süreli rapor. toplam oran %55 olarak yazılmış. sanırım henüz yönetmelik tam anlaşılamadı ya da ben yönetmeliği yanlış yorumluyorum. allahtan bu rapor işimi görüyor. vergi indirimine başvuracağım.

Üye
    Erdogmus34 Avatarı

Son Giriş
    21.09-2019
    Saat
    10:38
    Yaşadığı Yer
    Izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

L.kartal onkolojik hastalıklarda ilk defa rapora basvurunca ilk yıl süreli veriliyor bunun nedeni pozitif bir durum çünkü kanser ilerleme yaparsa oranda yükseliyor 2.kez başvuru yapınca sürekli oluyor önemli olan vergi indiriminin sürekli olması oda muhtemelen sürekli olacaktır..

Üye
    L.kartal Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    3

cevabınız için teşekkür ederim. ben de öyle umut ediyorum )

Üye
    L.kartal Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    3

raporumu kontrol ederken bir şey dikkatimi çekti. heyete girerken normalde sürekli olarak kurulda olmayan onkoloji doktoruna da görünüp onayını ve oranını aldık ancak raporu imzalayanlar içinde onkolojiden kimse görünmüyor.
    bu sorun yaratır mı acaba? daha önce buna benzer bir şeyle karşılaşan var mı? raporu 10 mayıs da vergi dairesine vererek ankaraya da göndermiş oldum. ordan sırf imza eksikliğinden geri dönmesinden endişe ediyorum şu an.

P73Yo5 - Kolon kanseri ve sol hemikolektomi engel oranı ne olur?
    jqJvjL - Kolon kanseri ve sol hemikolektomi engel oranı ne olur?

Üye
    suzerk Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:03
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    14

@L.kartal

merhaba bende izmirde yaşıyorum 2017 yılında yeşilyurt devlet hastanesinde mide tümörü (gist) nedeniyle midemin yarısı alındı..patoloji sonucuda 1.evre çıktı..şimdi vergi indirimi için başvurdum,heyet dr kısmı bitti 12 haziran için gün verdiler heyete gözüküp oranlarım belli olacak...ben genel cerrahi,onkoloji ve dermotoloji için puana başvurdum..ameliyat laporoskopik yapıldı ve yara izleri geçmedi ve keloid oluştu..cetvelde buna 5 veriyorlar dr da söyledi...genel cerrahiye kilo kaybım olduğunuda söyledim lakin oda etki ediyor..80 kilodan 67 kiloya düştüğümü söyledim,dr da yazdı oraya 80>67 şeklinde...

onkoloji genel cerrahi ve dermotolojiden toplam kaç alırım merak ediyorum...eğer baltazar ile 60 geçersem şirketin özel sigortasından tazminat alabiliyorum...
    cetvele baktığımda ilk 5 yıl 60 yazıyor onkolojide fakat siz 40 almışsınız?? nasıl oluyor ?

Üye
    L.kartal Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    3

@suzerk
    merhaba. sizin durmunuz benzer olmakla beraber biraz farklı. o yüzden kesin bir bilgim yok alacağınız oranlarla ilgili. ancak her halükarda %40 altında olmayacaktır ve diğer etkenlerle belki ihtiyacınız olan oranı alabilirsiniz. yeni yönetmelikte tümörlerin sınıflanması diyerek 1. ve 2. evre tümörler için remisyon sorası 5. yıla kadar %60 5. yıldan sonra % 40 oran verilmiş ama daha ileri seviye olmasına rağmen 3. ve 4. evreler için remisyonda süre belirtmeden %40 oran verilmiş. bence bu noktada ya yönetmeliğin yazılışında ya da heyetin yönetmeliği yorumlamasında sıkıntı var ve hastalaığın daha ileriki seviyesi daha erken seviyelerinden düşük oran almamalı ama bana verilen oran yeterli olduğu için itiraz etmedim hiç. sizinki de dediğiniz gibi sadece kanser için onkolojinin vereceği oran yönetmelikte %60 görünüyor ama heyet ne verir hiç bilmiyorum. bekleyip görmekden başka çareniz yok. ha istediğiniz gibi gelmezse itiraz edip belki değiştirtebilirsiniz oranı ama, süreç nasıl sonuçlanır, ne kadar sürer bir şey söylemek zor memlekette malesef.

Üye
    suzerk Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    14

@L.kartal

anlıyorum...benzer durum derken sizdede bendede doku(organ) kaybı var...60 üzeri sonuç alırsam çalıştığım şirketin özel sigortasından tazminat hakkım doğuyor..bu yüzden merak ettim..dediğiniz gibi ya yorumlamada yada yönetmelikte bir sıkıntı var...
    aynı hastahaneden rapor alacağımız için benzer bir tablo ile karşılaşacağımı düşünüyorum fakat dediğim gibi 60 ve üzeri olması benim için önemli?
    siz emeklilik başvurusu yaptınızmı? olabiliyormsunuz?
    ben yıl başındadad emekli olma niyetindeyim ..8000 gün 24 yıl sigortalılığım var...

Üye
    L.kartal Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    3

sizin kapalı ameliyat olmuş ya, farklılıktan kastım oydu. yoksa dediğiniz gibi durumlar aynı aslında. umarım istediğiniz gibi alırsınız sonucu. ben raporu alır almaz başvurdum vergi dairesine. 10 mayıs başvuru, 14 mayıs ankaraya gönderildi diye görünüyor sistemde. ankaraya ulaşıp ulaşmadığını bilmiyorum henüz. 3-4 ay içerisinde sonuçlanır umarım. gün ve yıl olarak sıkıntı yok. 4900 gün 22 yıl olması lazım. sonuçlanınca emekliliğe başvurucağız hemen.

Üye
    suzerk Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    14

@L.kartal

peki normal şartlarda emeklilik sürenize ne kadar vardı? verilen rapor 1 yıl süreli ondan soruyorum..
    bende muhtemelen 1 yıl süreli olucak,emekli olup sonra iptal gibi bir durumla karşılaşırsak işimizdende olmayalım?
    normal şartlarda 12 yıl var emekliliğime...birkaç yıl sonra sgk tekrar rapor ister hastahanede düşürür mağdur olurum diyede
    endişe ediyorum...

Üye
    L.kartal Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    3

14 sene var diye kalmış aklımda normal şartlarda. eski yönetmeliğe göre sadece onkoloji ve genel cerrahiden aldığımız oranlar yetmiyordu minimum %40 oranı almak için. yeni yönetmelikle pek çok rahatsızlığın oranı düşerken onkolojik rahatsızlıkların oranları yükseldi. eğer bu oranları ya da yönetmeliği değiştirmezlerse emeklilikte de sıkıntı olmaz. ha sürekli vergi indirimi alabilinceye kadar kontrol muaynelerine gidip gelmek sıkıntılı ama ona da yapacak bir şey yok bildiğim kadarıyla. yine de dediğiniz gibi bir risk var ve bu günden yarına ne olacağını kestirmek pek mümkün görünmüyor memlekette. o nedenle herkesin kendi koşullarına göre bu riske girmesi en sağlıklısı sanırım.

Üye
    suzerk Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    14

@Erdogmus34

hocam ileride emekliliğn iptali gibi bir durumla karşılaşırmıyız? yani siz 2. başvuruda raporun sürekli olduğunu belirtmişsiniz? benim durumumda L.Kartal ile aynı sayılır...diyelimki 50-60 arası bir oran aldık ve 1 yıl sonra kontrol verdi..bu hep böyle devammı edecek ? yani hersene gidip tekrar rapormu almak zorundayız? yada ileride olası bir yönetmelik değişikliğinden etkilenirmiyiz? normal emekliliğime 3-5 yıl olsa pek önemsemiycem ama 12 yıl var..gerçi 8000 gün 24 yıl sigortalılığım var?

Üye
    Erdogmus34 Avatarı

Son Giriş
    21.09-2019
    Saat
    10:38
    Yaşadığı Yer
    Izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @suzerk aslında seninle benim durumum aynı bende mide ca geçirdim 1.evre fakat benim midemin tamamı alindi tümörün yeri nedeni ile burda emeklilik ile kesin olan şey raporun süresi değil maliyenin vergi indirimi için vereceği sürekli yada süreli durumu maliye benim raporum 1 yıl olmasına rağmen organ kaybından dolayı sürekli onayladı buda beni ileride sürekli emekli yapar tabi SGK in her zaman kontrol etme yetkisi var.sizi emekli edecek şey maliye den gelecek yazı durumudur.ben eski yönetmelige göre mide yokluğundan 25 puan onkoloji den 20 aldım onkolojik hastalıklarda 20 net eklenir baltazaard formülü uygulanmaz buda 45 yapar yeni yönetmelik le 70 puan civar i bir şey alırım ama oda uğraştırma değmez diğer bir konuda özel hayat sigorta sında paketinizi bilmiyorum ama 40 ve üzeri ne ödeme yapıyor...

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Başlığın Etiketleri