TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 12 / 16 İlkİlk ... 28910111213141516 SonSon
Toplam 235 mesajın 166-180 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    toprak1453 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @Ogorken

Ben zaten istesem de emekli olamıyorum çünkü maaşım çok düşüyor ve ailemi geçindirme şansım hiç yok. Onun için emeklilik benim için hayal (çok istesemde). Ancak sizin karşılaştığınız durumla alakalı benimde bu yönde kanaatim oluşmuştu.

Yeni düzenlenen kanuna göre ;

"2) Ancak, bu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce düzenlenen;
    a) Süreli engelli sağlık kurulu raporlarına ilişkin yeniden sağlık kurum ve kuruluşlarına sevk işlemleri uyarınca düzenlenecek raporlar,
    b) Engelli sağlık kurulu raporlarına ilişkin ilgililer veya kurumlarca yapılan itirazlar,
    c) Hakkında engelli sağlık kurulu raporu düzenlenen kişi, vasisi veya kurumlarca yapılan yeni rapor başvuruları, kontrol muayeneleri,
    bu Yönetmelik hükümlerine göre sonuçlandırılır."

Her şeyin olması mümkün. Tahmin ediyorum ki mevcut raporla emeklilik isteyenlerin çoğu aynı kaderi paylaşacak çünkü bu işe sıkı denetim getirmek istiyorlar. Nedeni, rüşvet ve torpille engelli raporu alıp erken emekli olmaya çalışan bazı o.çocukları yüzünden.

Bundan sonra yeni ve yeniden rapor alanların işi de kolay olmayacak çünkü tek hastalıktan 3 uzman görüşü isteniyor. Böylece rüşvetle doktor kiralayıp rapor alınması zorlaştırılıyor. Bir de rapor kurulunda bulunan ve rüşvetle, torpille engelli raporu verdirten bazı o.çocuğu memurlar var.

Ha sen veya ben gerçekten hastayız. Belki de bir daha başvuru yapsak aynı oranları alamayacağız. Çünkü doktorların bakış açısından dolayı bunun bir standardı yok. Ha ben haketmiyorsam da verilmesin zaten ama basit hatalar yüzünden hastasının ölümüne sebep olan bir meslek dalından bahsediyoruz ve seni haydi haydi ezerler, gereği neyse yapmazlar. Ayrıca doktorlara da bu konuda baskı var ve git gide iş daha da içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Çünkü millet olarak bu konuda namuslu ve dürüst değiliz. Bazı namussuzların yüzünden namuslular da sıkıntı çekebiliyor.

Burada bütün suçu sisteme veya devlete bulamayız. Vatandaş olarak bizler ödevlerimizi yerine getiriyor muyuz? Elbette hayır.

Askıda Üyelik
    Hüseyin Bilmezkişi Avatarı

Son Giriş
    30.03-2021
    Saat
    18:34
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    4

benim hastalığım atipik psikoz yüzde 45 vermişlerdi, yüzde 40'a mı düşürülmüş?

Üye
    süngerbob_07 Avatarı

Gerçek Adı
    bekir
    Son Giriş
    04.11-2020
    Saat
    22:13
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    6

bipolar ve okb iş başvurusu ve vergi indirimi yok

Üye
    gabriel pasternak Avatarı

Gerçek Adı
    Mert
    Son Giriş
    09.05-2019
    Saat
    15:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    10

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    emin misiniz?

madde şöyle;
    Bu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce 18 yaş üstü engelliler için düzenlenmiş sürekli ibareli sağlık kurulu raporlarıyla belirlenmiş olan tüm vücut fonksiyon kaybı oranları geçerli olup bu oranlara dayanılarak sağlanmış istihdam, eğitim, sosyal destek ve yardım hizmetlerinin sürdürülebilmesi için süreli raporlarda rapor süresinin bitimine kadar kurumlarca rapor istenemez. Sağlık kurum ve kuruluşları tarafından 4760 sayılı Özel Tüketim Vergisi Kanununun 7 nci maddesinin birinci fıkrasının (2) numaralı bendinin uygulamasında, 1/8/2002 tarihinden önce alınmış sağlık kurulu raporları ile süresinin bitmesine altı aydan az kalmış sağlık kurulu raporları hariç yeniden rapor düzenlenemez.

2002 öncesi ve süreli raporlarda da sürenin bitimine 6 aydan az kalmış ise rapor istenecek diyor...

DPB açıklama yaptı... süreli raporlarda 6 aydan az kalsa da yeni rapor istenilmeyecek diye...

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: umut2135 Mesajı Gör
    Yeni yönetmenlikte açıkça belirtilmiştir zaten
    Engelli raporu olan süreli veya sürekli ibaresi olanlar dahil
    kurum isterse kontrol veya yeni rapor istene bilmekteoranlara gelice aynı sadece psikyatri rahatsızlıkların bazıları vergi indirimi ve iş için geçerli olmayacağı belirtilmiş en dikkat çekenide bu madde olmuş.

Üye
    Ogorken Avatarı

Son Giriş
    02.12-2019
    Saat
    00:23
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    41
    Verilen Beğeniler
    0

@toprak1453 birimde çalışan yetkili bir memur baktı gördü evraklarimi sorun olmaz Eylül'de emekli olabilirsiniz dedi.telefonda sorduğum kişi sanırım beni yanlış anlamış neticede hastalığımiz aynı oranlar da aynı. Tek hastalıktan 3 doktorun görüşü zaten vardı. Benim mevcut raporumda zaten aynı branştan 3 doktorun imzası var. Kısacası eskisi gibi durum.sgk onayladığı rapordan tekrar rapor istemiyor ancak yeni alınan raporları da eskiden olduğu gibi yeniden isteyebiliyor.iyo aksamlar

Üye
    Aytektek Avatarı

Son Giriş
    24.10-2020
    Saat
    22:04
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    45
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar ben uzun süre sendika ile uğraştım üsdüzeyde pek cok toplantıda bulundum inanın memurun işçinin durumu hiçbir siyaset cinin nede siyasi partinin umrunda onlar sadece bu konuları gündeme getirerek kendi çıkarlarının peşinde koşuyorlar bu ülkede insanlar iş gücü olarak cok erken yıpranıyo ve yaşam şartları yaşam kalitesini düşürüyo 20 yıllık memurum beş yıl sonra süre olarak emekliligi hak ediyorum beş yıl sonra 50 yaşında olacam ama maaş bağlanma yaşı 60 benim şimdi soruyorum Avrupa'da Atmiş yaşında çalışan biriyle bide atmiş yaşında çalışacak biri aynı konfordamı çalışabiliyo yaşayabiliyo 45 yaşında yüksek şeker yüksek tansiyon Piskiyatri hastasıyım hep doktor sitressiz yaşa şunu ye şunu yeme deyip duruyo yarına cıkacamızın garantisinimi var 8 yaşından beri çalışıyom acaba atmiş yaşınını görüp emekliliğin tadını yaşatabileceğim emeklilik surem dolup 25 memurluk yaptıktan sonra 9000 bin gün calişmişim sonra 10 yıl daha çalış 12600 gün bide 2 bin gün ssk var 550 gün askerlik 16000 günle emekli ol peki bu ülkede calişmanın yaşananın karşılığı bumu Avrupa'da yaş yukarda ama orda devlet insan için burda insan devlet icin dürüst olalım bu rahatsızlıklarımızla bu iş sitresiyle sizce rabbim bilirde atmiş yaşını görebilirmiyim görürsem görürsem hastanelerdemi evde televizyon başindami hayatımız geçer yaş cok yüksek pirim günü hizmet süresi dolan emekli olmalı isdeyen çalışmalı saygılar

Üye
    Mümin Çelik Avatarı

Son Giriş
    02.12-2021
    Saat
    23:07
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    44
    Verilen Beğeniler
    51

Bende pıhtılaşma var genetik mutasyon bozukluğu daha önce doktor eğer vücutta şuanda atmış pıhtı yoksa oran alamazsın demişti ama genetik bozukluk olduğuna dair rapor var ve ömür boyu coumaidin kullanacağım sorum şu ki genetik hastalıklara oran verilecek mi bu yeni yönetmeliğe göre 3 kez de sol kola pıhtı atmıştı ve devlet hastanesinde çekilen ultrason raporları mevcuttu illa oran için pıhtı olması gerekiyormuş yani doktora göre yatalak yada ölmek lazım coumadin verilmiş pıhtı atmasın diye bu nasıl kanun diye serzenişte bulunmuştum ama yapacak bir şey yok demişti inşallah bu yeni yönetmelikte bu değişmiştir çok anlamadın ben

Üye
    süngerbob_07 Avatarı

Gerçek Adı
    bekir
    Son Giriş
    04.11-2020
    Saat
    22:13
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    6

yeni kontrol gerektiren ruhsal hastalıklarda vergi indirimi ve iş başvurusu yok

Üye
    Ogorken Avatarı

Son Giriş
    02.12-2019
    Saat
    00:23
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    41
    Verilen Beğeniler
    0

Yoktu diğer arkadaşın adı.her neyse size kolay gelsin ben herşeyi zamana biraktim

Üye
    melekaytekin Avatarı

Gerçek Adı
    Aytekin
    Son Giriş
    08.05-2020
    Saat
    21:06
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Bende takip deyim sag göz oran bellimi

Üye
    cetinsen24 Avatarı

Gerçek Adı
    ÇETİN ŞEN
    Son Giriş
    27.02-2019
    Saat
    03:20
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

Merhabalar. Öncelikle burada yada başka platformlarda derdine derman arayan herkesin Allah yardımcısı olsun.
    Benim 9 yaşında bir kız öğrencim var. Kendisinin görme problemi bulunmaktadır. Gözlerinden biri %10 diğeri %5 görme yetisine sahip olan özel bir insan.Öz ihtiyaçlarını kendisi zorlanmadan karşılayabiliyor.Tek sorunu gözleri. Geçen yıl belediye başkanı ve ilçe kaymakamı ile yaptığım görüşmeler sonucunda sağlanan imkanlar sayesinde Ankara'da özel bir göz polikliniğine götürebildik. Tek seferlik tabii. Bu klinik önerisi ile sınıfta yada evde ders çalışırken kullanabileceği , sol tarafında özel bir mercek monte edilmiş gözlük alındı Ancak istediğimiz verimi tam anlamıyla alamadık. Bu da bir hayır sever vatandaşımızın desteği sayesinde oldu. Öğrencime RAM tarafından kaynaştırma öğrencisi raporu da aldık. Şuan sizlere sormak istediğim ; bu öğrencimin gelecekteki hayatını rahat ve kendi ayakları üstünde durarak yaşayabilmesini sağlayacak olan , belkide resmi yada özel kurumlarda çalışabilmesine olanak sağlayacak bir ''özel ihtiyaç sahibi raporu '' alma imkanı var mı? Elim yazmaya varmasa da ( engelli raporu )

Üye
    rist53 Avatarı

Son Giriş
    20.12-2019
    Saat
    12:12
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    25

kızımızın gözlerindeki sorun nedir bilgiiz varmı ?

Üye
    melekaytekin Avatarı

Gerçek Adı
    Aytekin
    Son Giriş
    08.05-2020
    Saat
    21:06
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Göz engel oranları değiştimi konuyu anlatamak isteyen vatmı

Üye
    Pluvia Avatarı

Gerçek Adı
    Sahranil (1983)
    Son Giriş
    02.12-2021
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2.521
    Verilen Beğeniler
    6.583

@melekaytekin

Cetvelde dğşklik yok pskiyatri dğşmiş heralde

Üye
    rist53 Avatarı

Son Giriş
    20.12-2019
    Saat
    12:12
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    25

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    engelli raporu alınabilir sosyal yardımda baglanır bu raporla tabi bazı krıterler var bunun icin

gözle alakalı bi deyisiklik yok

cetin sen 24 eger kızımızla alakalı gözlerinde bi tedavi imkanı varsa ben istanbuldayım elinden ne gelirse yapmaya hazırım benimde dogustan görme kayıplarım var ama tedavisi yok malesef cok ama cok zorluklar cektim bunları yasayanlar bilir onun icin. mumkun olan herseyi yapmak isterim

Sayfa 12 / 16 İlkİlk ... 28910111213141516 SonSon

LinkBacks (?)

1. 21.10-2019, 19:39

Başlığın Etiketleri