TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    anesteziker Avatarı

Gerçek Adı
    ümit
    Son Giriş
    24.09-2019
    Saat
    13:38
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar,

Özel hastanelerde depo elemanı olarak çalışmaktaydım. Askerliğim sırasında geçirdiğim bir rahatsızlıktan dolayı Fekal İnkontinans tanısıyla 6 ay süreyle Ankara GATA'da yattım ve tedavi gördüm fakat sonuç alamayınca beni konseye çıkardılar ve askerlik sürem dolduğu için Fekal İnkontinans tanısıyla taburcu ettiler. Günlük olarak büyük abdest kaçırma ve gaz tutamama sorunları yaşıyorum. 6 ay önce acil olarak kaldırıldığım hastanede safra kesemi aldılar ve açık ameliyat yaptılar. 3 gün önce göğsümde 40 cm'lik bir kesiyle daha önce yapılan safra kesesi ameliyatının dikişleri açıldığı için fıtık ameliyatı daha geçirdim. Sol gözümde de retinada aktif bir yırtığım ve damarlarda kılıflanma söz konusu ve geçmişte bu rahatsızlıktan dolayı gözde şaşılık ameliyatı geçirdim. Geçmişte behçet hastalığı tanısıyla 6 sene takip edildim fakat uzun zamandır hiçbir belirtisini yaşamıyorum. İlaçlarımı düzenli kullanıyorum. Son ameliyatımı olmak için yaptırdığım tahlillerimde Gilbert sendromu tanısı da konuldu. Engellilik oranı alabilir miyim? Oran tahmini olarak kaç olabilir acaba?

• Fekal İnkontinans
    • Gözde Retinada Aktif yırtık
    • Karın Üst duvarda gelişmiş fıtık onarımı (doktor bundan sonra hiçbir şekilde ağır kaldıramayacağımı çünkü kaburga aldından bir daha fıtık gelişirse ameliyat edilmesinin çok zor olacağını belirtti)
    • Gilbert Sendromu

Şimdiden bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim.

Üye
    HOŞCAKAL Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:45
    Yaşadığı Yer
    .............
    Alınan Beğeniler
    65
    Verilen Beğeniler
    96

öncelikle çok geçmiş olsun

Gaz veya sıvı gaita içeren hafif inkontinans veya hafif, aralıklı ve tedavi ile kontrol edilebilir ise yüzde %10 tedavi ile edilmiyorsa yüzde 20 cok ciddi ise yüzde 35 veriliyor...

gilbert sendromu en fazla yuzde 15 oran veriliyor
    _ retina yırtığı var ise 6 puan veriyorlar ne kadar görüp görmediğinde eklenecek az görüyorsan oran artar
    _sizde fıtığın bir soruna/kısıtlılığa yol açıp açmadığı bilmediğim için % 10 gibi

Üye
    halil385 Avatarı

Gerçek Adı
    Halil
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:53
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    37
    Verilen Beğeniler
    40

Geçmiş olsun Allah şifa versin

anal inkontinanstan %40 almıştım 2016 da
    üriner inkontinans var mı peki sizde genelde o da yaşanıyor birlikte oda varsa %40 ayrı olarak

Üye
    anesteziker Avatarı

Gerçek Adı
    ümit
    Son Giriş
    24.09-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

@halil385

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim öncelikle. Üriner inkontinans yok, sinir tahribatı ile beraber intranalsfinkter kası tamamen kopuk. 2001 yılında geçirdiğim bir hemoroidektomi hikayem var. O ameliyat sonrası geliştiğini söyledi doktor. 2009 yılında fekal inkontinans için elektrostimulasyon ve egzersiz tedavisi ile çok az iyileşme olmuştu ama malesef yinede öksürünce dahi kaçak oluyor malesef. Sosyal hayatımı çok etkiliyor bu durum.

Üye
    anesteziker Avatarı

Gerçek Adı
    ümit
    Son Giriş
    24.09-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Merhabalar,

Anal İnkontinans hastasıyım. Sfinkter kaslarımın kontrol edemiyorum ve büyük abdest tutamama sıkıntısı ile beraber hijyen ve psikolojik sıkıntılarda yaşamaya başladım. Benim merak ettiğim konu şudur. Engelli raporu almak istediğimde bana diğer hastalıklarım hariç anal inkontinans için %35 oran veriliyor. Ama malüllük cetvelini kontrol ettiğimde "Anal inkontinans veya anal sfinkter yokluğu" için malüliyet alabileceğim yazıyor. (yani %60'a denk geliyor) Yanlış mı düşünüyorum, genel olarak bilgi sahibi değilim. Yönlendirme yaparsanız sevinirim. Buna göre SGK'ya başvuru yapacağım ve emekliliğimi isteyeceğim.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Üye
    anesteziker Avatarı

Gerçek Adı
    ümit
    Son Giriş
    24.09-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Merhaba,

2018 Haziran Kolesistektomi (Açık Ameliyat)
    2019 Şubat İnsizyonel Hernie 30cm. (Kolesistektomi Sonrası)
    Bilirubinlerim ve ALT, AST sürekli olarak yüksek
    Anal İnkontinans (Bazı hastaneler orta, bazıları ileri seviye olarak değerlendiriyor)
    Birde rapor alabileceğimi düşünmediğim anksiyete tedavisi, İnkontinans sürecinden etkilendiğim için düzenli olarak ilaç kullanıyorum. Psikiyatri kliniğinden.

Erken emeklilik için başvurdum, vergi indirimi için vergi dairesine yönlendirildim. Rapor için hastaneye yönlendirilebileceğimi düşünerek yazıyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Üye
    anesteziker Avatarı

Gerçek Adı
    ümit
    Son Giriş
    24.09-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Merhaba;

Ankara Şehir Hastanesinden aldığım rapor aşağıdaki gibidir...

Fekal İnkontinans Tedavi Edilemeyen - %35
    Esansiyel Primer Hipertansiyon %25
    Tansiyona Bağlı Proteinüri %28

Balthazar formülü sonrası %65 sürekli rapor düzenlendi.

Vergi indirimi için Ankara Vergi dairesine gönderdiğim evrağımın sürekli indirim olarak onaylanma ihtimali var mıdır? Okuduğum yorumlara göre 2 yıl süreyle kontrol olarak dönüş oluyormuş genelde. Emeklilik için başvuru yapacağım. Bu şartlarda 2 yıl süreli olsa bile vergi indirimiyle emekli olabilir miyim?

Teşekkür ederim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2.527
    Verilen Beğeniler
    2.973

@anesteziker

Raporun da vergi indiriminin de süreli olma ihtimali yüksek. Ama bu emkliliğe başvurmanıza mani değil. Olsa olsa emeklilik de süreli olur o kadar. O süre sonunda kontrol muayenesine sevk edilirsiniz...

Üye
    anesteziker Avatarı

Gerçek Adı
    ümit
    Son Giriş
    24.09-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

@OturanBoğa raporum sürekli olarak düzenlendi. Hastaneden aldım. Vergi indirimi de sürekli olarak gelir mi?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2.527
    Verilen Beğeniler
    2.973

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @anesteziker

Sürekli rapor verilmesi harika. Bu durumda vergi indiriminin de emekliliğin de sürekli olması çok çok çok muhtemeldir