Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    haydar81 Avatarı

Son Giriş
    24.09-2009
    Saat
    21:57
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Öncelikle herkese merhaba. doğuştan bir kulağım duymuyor. sol nörosansorial işitme kaybı. bu sepeble askerden muafım. 2003 yılında %33 rapor vermişlerdi kulakla ilgili. bir de %30 vermişlerdi o zaman baltazar formülünden haberim yoktu ve diğer hastalıkları da özür oranına ekleyeceğimi bilmiyordum. forumdan okuduklarımla bir kere daha şansımı denemek için bu ayın 11 inde hastaneye başvurdum rahatsızlıklarım şunlar

1- sol kulağım tamamen duymuyor ve cihazda kullanmıyorum (sinirle alakalı
    olduğu için cihazın bi faydası yok.)

2- sağ elimden ameliyat oldum 2005 yılında ve karpal tünel sendromu var sağ elimde

3- sol gözde 4 derece astigmat 1.5 derece miyop var. sağ gözdede 3.5 derece astigmat 1 derece miyop var

Arkadaşlar bunlarla %40 özürlü raporu alabilir miyim?
    bu konuda fikir ve bilgi sahibi olan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa çok sevinirim. teşekkür ederim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

O kadar zor soru ki
    Şuradaki cetvele bakıp, üç hastalığı/sakatlığı da bulup sonra onların bir formü*l ile birleştirlimesi gerek.
    Cetvele bakıp üçü için tek tek hangi oranda rapor verileceğini bakıp bulman gerek...

* http://www.engelliler.biz/forum/sagl...tml#post218924
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    haydar81 Avatarı

Son Giriş
    24.09-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim haftaya salı kurula giriyorum bakalım ne çıkacak neticeyi burya yazarım.

Üye
    haydar81 Avatarı

Son Giriş
    24.09-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hocam heyete giridm fakat arp testi istendi ve bu gün apr testini oldum. sonuç şöyle

sağ kulak
    500 de 10
    1000 de 10
    2000 de 10
    4000 de 10

sol kulak
    500 de 120
    1000 de 120
    2000 de 120
    4000 de 120

burdan işitme kaybı %16.7 yazmış kbb doktoru TVFK ise % 6 yazmış böyle bişey olabilir mi yanlış hesaplamış olması gerekir diye düşünüyorum
    % 32 almıştım eski yönetmelikle. heyete yarın tekrar gireceğim bakalım bu sefer ne diyecekler.

not: verdiğim değerlerle bir oran hesabı yapabilirseniz çok makbule geçecek arkadaşlar.

Üye
    Sametmenc05 Avatarı

Gerçek Adı
    Samet Yasin
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    20:23
    Yaşadığı Yer
    Amasya-Merkez
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Valla abicim ozamanlar sadece kulaktan girdim ben 103 ve 87 db ile 48lik bir rapor verildi seninde 40 ı bulur. şu an yeniden cıkartsam 105-120db ile 56 lık bir rapor alabilirm. BUradan çöz hesabını

Üye
    haydar81 Avatarı

Son Giriş
    24.09-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

umarım bulur ama açık söylemem gerekirse zannetmiyorum toplam vücut ta %6 yazmış adam bir kulağım hiç duymuyor buna rağmen üstelik böyle olursa zor alırım gibime geliyor

Üye
    haydar81 Avatarı

Son Giriş
    24.09-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

%16 verdiler sadece kulaktaki rahatsızlığımı saymışlar göz ve karpal tünel le ilgili herhangi bi oran vermemişler. sol kulağım %100 duymamasına rağmen verilen oran az değilmi arkadaşlar sizce

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bilemiyorum... Dilersen il sağlık müdürlüğüne gidip rapora itiraz edebilirsin. Hakem hastanesine sevk ederler...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...