TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 11 / 12 İlkİlk ... 789101112 SonSon
Toplam 171 mesajın 151-165 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Kuru Avatarı

Gerçek Adı
    Erdogan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    61
    Verilen Beğeniler
    124
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @Bilgi Hazinedir, bunların yaptığında art niyet ve fırsatçılık var, dünya duyacak, boyun eğmeyeceğiz.Allah razı olsun elbet HAK yerini bulacak, ama asla UNUTULMAYACAK. teşekkürler, saygılar
    @akar66. RAPOR İSTEYEBİLİR ANCAK ORANIN DÜŞSE DAHİ MAAŞINI VS KESEMEZ ....

Üye
    fakobaba Avatarı

Son Giriş
    15.12-2021
    Saat
    12:57
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    Engelli kızima uzun ugraşlar sonucunda süresiz rapor aldım %86 agır engelli ibaresiyle bu raporlar hakikaten süresizmi bilgi alabilirmiyim

Üye
    hanifeaydin Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    101
    Verilen Beğeniler
    4

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: (Gölge) Mesajı Gör
    Ancak uygulamada özellikle engelli raporları düzenlenirken geçerlilik süresi konusunda tereddütler yaşandığı anlaşılmıştır.
    kim uyuyor buna benim hastalıklarım sabit ve ilerleme durumu var ve 2 yıllık verdiler.kime itiraz edeceğiz devletin hangi kurumu liyakatla hak ve hukuka uygun çalışıyor ben inanın bıktım

Üye
    (Gölge) Avatarı

Gerçek Adı
    DAVARO
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    N/A
    Alınan Beğeniler
    451
    Verilen Beğeniler
    793

Doğru söylüyorsunuz

Üye
    Engelli52 Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:03
    Yaşadığı Yer
    Ordu
    Alınan Beğeniler
    56
    Verilen Beğeniler
    80

Yapılması gereken
    20 Şubat 2019 sayı 30692 “Erişkinler İçin Engellilik Değerlendirmesi Hakkında Yönetmelik”
    güncelleme yapılmalıdır. 4a SSK lı Sürekli Rapor ve Sürekli Vergi indirimi ile emekli olduktan sonra
    kontrole çağırıldığında VERGİ İNDİRİMİNE HAK KAZANDIĞI RAPORUNDAKİ TANININ DEVAM EDİP
    ETMEDİĞİNE BAKILMALI.

Bu konuda sizler de destek verin ilgili kurum çalışma bakanlığı cimerden şikayet ihbar yazın düzenleme yapılsın düzenleme yapılırsa kimse mağdur olmaz sürekli rapor ve sürekli vergi indirimiyle emekli olanlar için 4A ssk'lılar için konuşuyorum

Üye
    Sugaremro Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah
    Son Giriş
    11.12-2021
    Saat
    19:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    104
    Verilen Beğeniler
    217

Bir kaç kez bunu farklı başlıklar altında dile getirdim. % 81 raporum var.(Tip 1 diyabet,hipertansiyon,böbrek nakli)
    Vergi indirimi ile emekli oldum ve hastalıklarımın hepsi kronik.
    İşin ilginç yanı şu benim rapor oranım % 40 olsa dahi tüm şartları doldurduğum için emekliliğim devam ediyor.

Yani zaten tek başına böbrek nakli %70 oran ediyor.

Benim şeker hastalığım ve tansiyonum iyileti diyelim. Eeee Kardeşim bir kere bana böbrek nakli yaptınız yani artık ameliyatı yaptınız daha geri alamıyorsunuz işlemi. EEE bana % 40 oran yetiyor emekilliğimin devamı için ve nakilden dolayı zaten %70 oranım garanti. .Peki neden beni iki senede bir hala kontrol muayenesine çağırıyorsunuz.Neden bana süresiz rapor vermiyorsunuz.Yani bu nasıl bir iş bilmezliktir nasıl bir uğraştırmaktır insanları.

Ya ne desek boş arkadaş boş...

Üye
    cicikıs Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:37
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    78
    Verilen Beğeniler
    97

“Özür durumu değişirse kişinin talebi üzerine yeniden rapor düzenlenir” diyor yani sizin durumunuzda siz talep etmediğiniz sürece raporunuz süresiz yenilemeniz gerekmiyor. @fakobaba

Üye
    algaNihat Avatarı

Gerçek Adı
    nihat
    Son Giriş
    25.01-2022
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    57
    Verilen Beğeniler
    49

@Sugaremro bir hafta önce bende heyete girdim Dr. teşhisi ağır KOAH yazmış karşısına %40. heyete sağlık kurulu başkanı bana: Sen iyleştin mi diye sordu? yanında oturan göğüs doktoru hanımı göstererek Dr. Hanıma sorun ağır KOAH'ın karşılığı %40 yazdı. Hocam 40 mı dedim evet dedi kavga mı edeyim nasıl olsa bu heyette dikkate alınacak dedim sustum dedim. sağlık kurulu başkanı güldü iyi yapmışsın dedi bana 40 veren Dr. hanım kafasını bile kaldırıp bakamadı. Raporumun sonucu henüz açıklanmadı ama eminim ki düzeltimiştir.

Üye
    hanifeaydin Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    101
    Verilen Beğeniler
    4

benim de asla ve asla iyileşmeyen kronik +kanser hastalığım için 2 yıl verildi aslında 1 yıldı ben nasıl olur diye şok olunca 2 yıl yapıldı ama heyete girmedim.ben 4.evre olmamla alaklı olduğunu düşünüyorum.4.evre met li olup sürekli olanlara nasıl sürekli verildi söyleyin tavsiye verin de bir sonraki raporumu 2 yıl beklemeyceğim direk gider 6 ay sonunda yenilerim. 3 aralık engelliler günü .....bir kulak için işitme cihazı 8500 tl en özelliksiz olanı ...devlet ne veriyor 900 tl mi .....??????yorumsuz .....

Üye
    Berhaldo Avatarı

Son Giriş
    25.01-2022
    Saat
    14:46
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar bir konuda değerli görüşlerinize ihtiyacım var.
    Ben Ms hastası bir engelliyim.
    3. kez engelli raporu alıyorum. Yeni raporum 3 senelik süreli olarak aldım. ilk rapor 1 senelik, 2. raporum 2 senelik ve en son aldığım rapor 3 senelik olarak düzenlendi.
    Raporlarım da kronik hastalık yazdığı halde neden hep süreli veriliyor?
    Yani tedavisi olmayan bir hastalığa neden böyle bakılıyor, bununla ilgili ne yapabilirim?
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Üye
    OğuzHan112 Avatarı

Gerçek Adı
    OğuzHan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:16
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    1.971
    Verilen Beğeniler
    1.600

Bu biraz da hastane ve doktor kanaatine bağlı,
    Özellikle "kronik ve ilerleyen hastalıklarda"tedavi geçmişine bakılıp sürekli verilebiliyor,bunda hiç bir sakınca yok.

Genelgede veremezsin diye bir kaide de yok,hastane ve doktor karantina bağlı...
    @Berhaldo

Üye
    hanifeaydin Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    101
    Verilen Beğeniler
    4

bu hükümet gittikte sonra belki almamız gereken hakları alırız.mahkemeye gitsek kazanacak mıyız hepsi birbirini destekliyor.

Üye
    turkona Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal
    Son Giriş
    17.01-2022
    Saat
    23:11
    Yaşadığı Yer
    Rize
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    20
    Blog Mesajları
    1

Merhabalar,
    Bu genelge değişti sanırım. Benim gözlerden %46 raporum var. Toplamda %54 rapor oranı. Lakin tedavisi dahi olmayan göz hastalığım için bile süresiz rapor verilmiyor. 2019 yılında toplamda %50 olan oranıma da süresiz rapor vermediler. hep 2 yıl süreli veriyorlar. Göz doktoruna süresiz verebilir misiniz dedim, yemediğim azar kalmadı. "Herkes kendini düşünüyor biz burada yüzlerce hastaya bakıyoruz otur şuraya" dedi. Haklısınız hocam dedim sustum. Siz bu süresiz raporları nasıl alıyorsunuz? 2 Yılda 1 doktor doktor gezmekten yoruldum desem yeridir. Randevu almak zaten başlı başına bir iş. Niye süresiz vermiyorlar anlamadım gitti. Süresiz almak için ne yapmamız gerekiyor?
    Saygılar

Üye
    Özzy Avatarı

Gerçek Adı
    Özlem Orakçı
    Son Giriş
    10.01-2022
    Saat
    22:50
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

@turkona

Ben de 3. Kez Raporumu yeniliycem kronik rahatsızlıklarım ve beyin tümörüm var her seferinde 2 senelik veriyorlar, ben emekliyim, umarım bu defa süresiz rapor verirler ya da SGK süresize çevirir gerçekten çok stresli bir iş ama yine de buna da şükür diyorum ne diyim🥺

Üye
    hanifeaydin Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    101
    Verilen Beğeniler
    4

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ben bile şimdiden 2 sene sonraki kontrol zamanını düşünüyorum stres oluyorum biz bunu yaşamak zorunda mıyız? git gel test al götür odaya gir çık 1 ay sürdü 1 ay ve çalışmıyorken ...şimdi ben o dönem nasıl izin alacağım ne yapacağım ? hiç mi insaf yok hiçbiirnde evet böyle birşey yazmıyor sürekli verilebilirdi mesela bana mı gıcık oldunuz neyimi antipatik buldunuz ya da saygısız davrandım? birşey yaptım nedir? bu da insan hakkı ihlali evet bu da engelliye negatif ayrımcılık . bir de dizim sakat aşırı halsizlik genel halim . asansör yok merdivenle in çık in çık gözlerim kaç kez karardı el insaf el insaf .hakkımı helal etmiyorum eziyetimi görüp de çektiğim acıları ameliyatları kanser geçmişi organ sorunlarımı görüpte devasız hatsalıklarımla 2 yıllık verdiler ya bu sadece keyfi bir eziyet inanın elinde bir yazı yönetmelik yok amaç süründürmek .

Sayfa 11 / 12 İlkİlk ... 789101112 SonSon