Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 19 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    eryaman Avatarı

Gerçek Adı
    izzet
    Son Giriş
    18.09-2017
    Saat
    00:23
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    % 40 rapor aldım ,ama 2022 maddeyi rapora eklememişler. maaş almam için gerekliymiş. raporuma 2022 maddeyi nasıl ekletebilirim?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:39
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    942
    Verilen Beğeniler
    1.237

Raporu ne amaçla almıştın hastaneden?

................... Hastanesi Başhekimliği'ne

16 Temmuz 2007 günkü Resmî Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik'in 'Özürlü sağlık kurulu raporunun doldurulması'nı düzenleyen 9. maddenin 5. fıkrası, "Özürlü sağlık kurulu raporlarında, raporun kullanım amacı bölümüne; bireyin özür grubuna uygun hakları, özürlü sağlık kurulunca değerlendirilerek bu Yönetmeliğin ekinde yer alan EK-3 sayılı formda gösterilen raporun arka yüzünde bulunan açıklamalar bölümü dikkate alınarak yazılır. Raporun kullanım amacı bölümüne, bireyin özür grubuna uygun hakları değerlendirilerek yapılan değerlendirmeler; sonuç bölümüne evet, hayır ya da değerlendirilmedi ibarelerinden birisi kullanılmak suretiyle yazılır ve bu bölüm hiçbir suretle boş bırakılmaz" talimatını, 'Özürlü sağlık kurulu raporunun tasdiki ve verilişi'ni düzenleyen 14. maddenin 2. fıkrası ise, "Özürlü Sağlık Kurulu Raporunun bir nüshası ilgili kişiye verilir. İlgilinin talebi üzerine hazırlanmış olan özürlü sağlık kurulu raporlarından; özürlünün kullanabileceği hakları sayısınca çoğaltılarak imza edilir, onaylanır ve mühürlenerek ilgiliye verilir" talimatını vermektedir.
    Ayrıca Sağlık Bakanlığının, 03.03.2004 tarih, 3539 sayı ve 2004/30 no'lu genelgesi, "özürlü sağlık kurulu raporları için muayene, tetkik ve rapor ücreti alınmamalı" talimatını; ve 14.02.2002 tarih, 17983 sayı ve 2002/128 no'lu genelgesi ise "Özürlü kişilere randevu, muayene ve diğer hizmet birimlerinde öncelik verilmesi, hastanelerde bekletilmemeleri, gerekli hallerde özel bir günde sağlık kurulunun toplanmasının sağlanması, ayrıca Eğitim Ve Arştırma hastanelerimizde ''Özürlü Polikliniklerinin'' ihtiyaçlara göre yeniden düzenlenmesi" talimatını vermektedir.

Bu hükümler çerçevesinde, ... tarihinde almış olduğum sağlık kurulu raporunda yer almayan 2022 sayılı yasadan yararlanıp yararlanamayacağıma dair değerlendirmenin rapora eklenmesini ve tarafıma yeni bir sağlık kurulu raporu verilmesini arz ederim

adın soyadın
    resim
    tc kimlik numaran
    adresin
    telefonun
    Ayrıca 2022 gibi aşağıdaki ibarelerden eklenmesini istediğin varsa, onları da ekleyebilirsin dilekçeye. O zaman dilekçenin sonunu şöyle değiştirmen gerek: "ve tarafıma değerlendirilen haklar sayısınca nüsha olarak sağlık kurulu raporu verilmesini arz ederim"

H sınıfı ehliyet alabilir
    Özel tertibatlı otomobil kullanabilir.
    Özel eğitim amaçlı değerlendirilmesi uygundur.
    2022 sayılı yasadan yararlanabilir
    Evde Bakım Aylığı alabilir
    Sakat statüsünde çalışabilir
    Gelir Vergii muafiyetinden yararlanabilir
    Özürlü Kimlik Kartı alabilir
    Diğer: (Açıklayınız)
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    eryaman Avatarı

Gerçek Adı
    izzet
    Son Giriş
    18.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sağol abi dilrkçenin aynısını yazıp vereceğim sonuç kaç günde belli olur

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    942
    Verilen Beğeniler
    1.237

Hastanedeki memur o dilekçeyi görünce zaten bi şok olur. Ne yapacağını bilemez! Olmaz felan diyebilir.. O zaman doğrudan başhekime çıkıp durumu anlat ve dilekçeyi ver...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    eryaman Avatarı

Gerçek Adı
    izzet
    Son Giriş
    18.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

abi hastaneye gittim örnekteki dilekçeyi yazdım rapora aldığım yere gidip raporuma 2022 madde eklenmemiş dedim o yüzden mal müdürlüğü bu madde yüzünden maaş bağlanmaz dedim öyle şeymi olur dediler ilgilenmezseniz başhekime dilekçe yazdım onu vereceğim dedim bunun üzerine memur müdürünle görüştü bendeki iki nüsha raporu geri aldılar yarın saat 2 de birdaha heyete gireceksin dediler abi bu aşamada sonuç neolur

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    942
    Verilen Beğeniler
    1.237

Hiç bir sorunla karşılaşmaksızın yarın yeni raporu alırsın gibime geliyor.

Üye
    eryaman Avatarı

Gerçek Adı
    izzet
    Son Giriş
    18.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

inşallah abi sağol

Üye
    eryaman Avatarı

Gerçek Adı
    izzet
    Son Giriş
    18.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

abi raporumu heyete girdim 2022 mad. yazmışlar sağol abi

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    942
    Verilen Beğeniler
    1.237

Bu çok önemli ve güzel bir sonuç. Benzer şekilde raporuna ibare ekletmek isteyen herkes aynı yöntemi kullanabilir...

Üye
    hayat ve ben Avatarı

Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    14:55
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

bende geçen hafta raporuma 2022 sayılı yasadan yararlanır ibaresi eklettim,sadece bir resimle hastanenin arşiv bölümüne müracat ettim,ordaki memur bana ait evrakları tekrar heyete sundu,dün gittim raporumu aldım,gerekli ibare eklenmiş..

Üye
    diyalizci Avatarı

Gerçek Adı
    OSMAN
    Son Giriş
    29.01-2016
    Saat
    11:29
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya bunlar çok güzel haber bende raporumda yazmıyordu 2022 yazı pirimsiz ödemelere göndereceyim rapor olmuyordu orayı aradım yenisi çıkartmam gerek dediler sizin anlattıklarınızı okudum gerek yokmuş yoksa 20gün rapor çıkarmaya uraşacaktım..

Üye
    melik Avatarı

Son Giriş
    01.08-2009
    Saat
    22:50
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Oğluma aldığım raporda Gelir Vergii muafiyetinden yararlanabilir diye yazmamışlar. Bugün hastaneye gittim. dilekçe yazdım eklenmesi için dilekçeyi almadılar. Kurul başkanına gittim oda olumsuz görüş bildirdi. Sen maliyeye müracat et onlar bize gönderecekler ona göre çocuk tekrar heyete girecek yeni rapor çıkacak dedi. vergi muafiyeti için yeniden heyete girmek gerekiyormuş. yada işlerine öyle geldiği için kabul etmediler.

Üye
    diyalizci Avatarı

Gerçek Adı
    OSMAN
    Son Giriş
    29.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya abi ben senin söyledini yaptıp hastanaye gittim raporuma 2022 kanunu ekletmek istedim maşımı yükselteceyim bunu ankara göndereceym dedim kabul etmedi salık kurullundaki memurlar dr ler olurmudedim bu yasalaşmış sizneden yapmıyosunuz dedim hayır malmüdürlügüne gidecen yazı getirecen tekrar çıkaracan raporu dediler düzenleme yapılamaz diyorlar neyapacagım anlamdım elimde %99 özürlügü bildrir raporu var kanun yazmıyo diye yenisini çıkarmam gerekiyo yasadan haberleride yok bunların elimde kanıtta yok önlerine atacak abi yardımcı ol bana...????

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    942
    Verilen Beğeniler
    1.237

diyalizci, yukarıdaki dilekçeyi kendine uyarla ve iki çıktı alarak hastaneye git. Dilekçeyi rapora ibare eklenmesi için ver. Eğer memurlar almazsa, "başhekime çıkarım" de. Gerekirse çık başhekime ve dilekçeyi sunup gereğinin yapılmasını iste. O da kabul etmezse, dilekçenin hasta hakları konusunda uzman bir avukat kanalıyla hazırlandığı ve gereği yapılmazsa Valilik İnsan Hakları Kurulu başta olmak üzere İl Sağlık Müdürlüğü ve Sağlık Bakanlığı nezdinde gerekli girişimleri yapacağını belirt.
    Hatta dilekçenin sonunu şu şekilde değiştirerek bile sunabilirsin:
    Bu hükümler çerçevesinde, ... tarihinde almış olduğum sağlık kurulu raporunda yer almayan 2022 sayılı yasadan yararlanıp yararlanamayacağıma dair değerlendirmenin rapora eklenmesini ve tarafıma yeni bir sağlık kurulu raporu verilmesini; aksi halde gerekli işlemi yapmayanlar hakkında ... Valiliği İnsan Hakları Kurulu, ... İl Sağlık Müdürlüğü ve Sağlık Bakanlığı nezdinde gerekli girişimlerde bulunacağımı arz ederim

Üye
    diyalizci Avatarı

Gerçek Adı
    OSMAN
    Son Giriş
    29.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    anladım abi dilekçenin çıktınısını alıyorum ve dediyin şekilde uygulayacağım...

Sayfa 1 / 2 12 SonSon