TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    çirkin Avatarı

Gerçek Adı
    Çirkin
    Son Giriş
    06.08-2022
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    274
    Verilen Beğeniler
    246
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben rapor yeniletmeye gittiğimde ücret falan talep etmediler ama emeklilik işlemleri için birinden rapor istemişler adam hastaneye gidince de para istemişler öyle az buz da değil 600tl
    Neye göre para istiyorlar

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:50
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    375
    Verilen Beğeniler
    398

@çirkin

Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 15.07.2014 tarihli ve 5409.567sayılı yazısında;Engellilik haklarından faydalanmak üzere talep edilen sağlık kurulu raporlarında %1dahi olsa engel oranının belirlenmiş olması halinde ücret talep edilmemesi gerekmektedir, denilmekte ve içeriği de aşağıdaki yazıda açıklanmakta. Ancak emeklilik,ehliyet vb gibi işlemler için alınacak raporlar ücretli, bakanlık bizlere sadece engellilik tespitinde alınacak raporlar için bizlerden ücret almamakta onun dışındaki tüm raporlardan ücret almaktadır.

https://www.tkhk.gov.tr/Dosyalar/939...af4f0cf6c9.pdf

Üye
    Sugaremro Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah
    Son Giriş
    02.08-2022
    Saat
    22:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    104
    Verilen Beğeniler
    217

Bu konuda daha önce bir yerlere yazmıştım.

Müraacat ederken sadece engel oranımın belirlenmesi diye dilekçede belirlemek gerekli.ÖTV indirimi,emeklilik v.s yazarsanız ücret ödeniyor dedi kayıttaki memur.Hatta ben öyle doldurduğum için o bölümleri kalemle çizelim dedim kabul etmedi.

Tekrar form doldurum dedi.

Yani engeli raporu çıkarmak için diilekçeye sadece engel oranımın belirlenmesi yazınız.

Üye
    Suret Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:07
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    135
    Verilen Beğeniler
    588

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Life Mesajı Gör
    @çirkin

Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 15.07.2014 tarihli ve 5409.567sayılı yazısında;Engellilik haklarından faydalanmak üzere talep edilen sağlık kurulu raporlarında %1dahi olsa engel oranının belirlenmiş olması halinde ücret talep edilmemesi gerekmektedir, denilmekte ve içeriği de aşağıdaki yazıda açıklanmakta. Ancak emeklilik,ehliyet vb gibi işlemler için alınacak raporlar ücretli, bakanlık bizlere sadece engellilik tespitinde alınacak raporlar için bizlerden ücret almamakta onun dışındaki tüm raporlardan ücret almaktadır.

https://www.tkhk.gov.tr/Dosyalar/939...af4f0cf6c9.pdf
    Ama eğer sağlık raporları yönetmeliğinde engelli raporu vermeye yetkili ama özel olan hastanelerde dediğiniz gibi değil, engellilik haklarından yararlanmak için aldığınız raporlarda bile ücret alınmaktadır. Bilgilerinize...

Saygılar.

Üye
    Göktepeli63 Avatarı

Gerçek Adı
    Hacı
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar ben ÖTV siz araç almak için dilekçe formuna engel oranımın belirlenmesini istiyorum diye yazsam rapor ücreti alınmayacak peki heyet ÖTV için bana gereken raporu verırmi ÖTV denir muaf için