Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ErdemA Avatarı

Son Giriş
    08.09-2016
    Saat
    21:18
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar,

2 gün önce tip-1 diyabet ve buna bağlı olarak diyabetik retinopati ayrıca ambliyopi rahatsızlığımdan engelli raporu için başvuru yaptım ve %46 oranında rapor aldım.
    Dahiliye hekimi diyabetik retinopati komplikasyondan dolayı %40 oran verdi diyabet için fakat raporda tip 1 diyabet komplikasyon olmayan diye bir tanım var bundan dolayı tereddütlerim var,

Diyabetik retinopati komplikasyon olarak geçerlimidir?

Dahiliye hekiminin komplikasyon olarak kabul etmesi fakat raporda komplikasyon olmayan tanımı vergi indirimi başvurumda problem yaratırmı?

Rica etsem bilgisi olan paylaşabilirmi.

Şimdiden teşekkürler.

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    13

tip1 komplikasyonsuz 30 olur diğer rahatsızlığınızdan kaç oran aldınız bu önemli belkide kurulda zaten düşürülmüştür oranınız bunu bilmemiz lazım

Üye
    ErdemA Avatarı

Son Giriş
    08.09-2016
    Saat
    21:18
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Diyabetten %40 verildi,ambliyobi rahatsızlığımdan %10 verildi sol göz 10/1 görüyor

Dediğim gibi dahiliye hekimi diyabetik retinopati komplikasyon olduğu için %40 verdi fakat raporda tanım olarak komplikasyon olmayan olarak geçmekte, bu durum vergi indirimi başvurumda problem yaratırmı oran düşermi. Şuan rapor oranım %46

Teşekkürler cevap için.

Üye
    yuksel77 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    Yalova
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @ErdemA raporunu üniversite veya araştırma hastanesinden aldıysan oran düşmez ben böyle biliyorum. Çünkü rahatsızlık hakkında detaylı araştırma ve uzman hekimler tarafından onay verildiği için bu tür hastanelerde alınan rapor oranları düşmüyormuş. Ama devlet hastanesinden alınan rapordaki oran düşürülüyormuş.