Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    serdargoodman58 Avatarı

Gerçek Adı
    serdar
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    12

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar bende astımdan dolayi heyete girdim fvc%73 fev1%59 fev1fvc%65 bu sonuca göre oranım ne olur.

bilgisi olsn arkadaşların yorumunu bekliyorum Teşekkürler

Üye
    zeydtalha Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    14:49
    Yaşadığı Yer
    adıyaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu sonuca göre yüzde yirmi alırsın. Büyük bir ihtimal süreli verilir. Ama bir çok hastane stf sonucundan ziyade ne kadar süredir astım hastasisin tedavi oluyormusun raporlu ilaçların varmı ve kac senedir astimsin buna bakar. Yani daha önce astım yoksa ve gidip astım için oran istersen vermeye bilir Dr. Bir çok kişi stf sonucu kötü olmasına rağmen oran alamıyor. Ama kimisi stf çok kötü olmamasına rağmen yüzde yirmi oran alıyor. Tabi oda raporlarını göstererek kac senedir tadavi olduğunu anlatıp ilaç raporlarını göstererek alıyor. Tabi kendi doktoru ise onda tedavi oluyorsa rahatça alır yüzde yirmi. Senin bu sonuca göre yüzde yirmi alman lazım

Üye
    umut2135 Avatarı

Gerçek Adı
    umut
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:33
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    1

@zeydtalha arkadaşı yanlış bilgilendirmeyelim kendim 10 yıldır astım rahatsızlığım var astım yada KOAH rahatsızlığın da genelde raporlar sürekli verilir eğer kullanmış olduğu ilaçlar var ise raporlu fev 1 değerinde orta rahat %20 alırsın @serdargoodman58 geçmiş olsun

Üye
    zeydtalha Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    14:49
    Yaşadığı Yer
    adıyaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@umut2135 Kardeşim yanlış bilgilendirme değil yasadiklarimiz bunlar... arkadaşın sıkıntı cekmesindense mümkün olduğunca sağlam adım atması gerek. 10 yildir astım hastasisin ve sürekli rapor verilir diosun. Sitede arastirirsan astım hastası olupta süreli rapor alıp buraya konu açan çok kişi var. Bende 6 yıldır astım hastasıyım ve bana 6 yıl boyunca hep süreli verildi. Sadece yaşadığım yer değil farklı 5 hastane ve hepsi süreli verdi. Sadece ben değil sitede ve tanıdığım kişilerde bu böyleydi. Kendimi örnek verdim bana hep süreli verildi ve farklı hastanelerde. En son doktoruma söyledim ve bana 6 senedir sürekli hastasin ilaç raporlarını hazırla durumu anlat uzun süreli olduğu için surekliye çeviriler dedi. Oylede yaptım raporuma itiraz edip hakem hastanede girdim ve sürekli rapor aldım. .. Ben burda neden kafadan yazayım ? Sen raporunu ilk girişte sürekli aldiysan herkese böyle verilecek diye birşey yok... bir ikincisi ben burda kendi yasadiklarimdan örnek veriyorum ben çok yoruldum kimsenin yorulma sini istemem herseylerini sağlam yapsınlar ki sonrasında yorulmasinlar. .. @serdargoodman58 kardeşim sen işini sağlam yap birine sürekli verildi diye herkese verilmiyor... hiç bir şey eskisi gibi değil çok zor oran veriyorlar artık sen tedbirlerini al benden sana tavsiye bir çok kez girdim hepsinde süreli verildi en son bu sene artık uzun süreli hasta olduğum için sürekli verildi... formuda araştır konular var astima süreli verildi diye onları okuman da faydana. Umarım hak ettiğini alırsın burasi Türkiye özellikle rapor konusunda hak etmeden oran alan cok. Hak ettiği halde oran alamayan da çok. Geçmiş olsun kardeşim umarım benim yoruldugum kadar yorulmazsin ben çok yoruldum çünkü.

Üye
    umut2135 Avatarı

Gerçek Adı
    umut
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:33
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    1

@zeydtalha öncelikle geçmiş olsun yukarıda zaten belirtmiştim eger muayene sonucu ilkdefa rahatsızlığı tespit edilen 1 yıl kontrollü verilir ama 1 yıl sonrası sürekli rapor verilir zaten yönetmelikte bu belirtilmiş ve genel olarakta sürekli verilir tabiki arkadaşımızın bilinçli olması ve zorluk çekmesini istemem.

Üye
    vetbat Avatarı

Gerçek Adı
    Taner
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:02
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    31
    Verilen Beğeniler
    2

Umut Bey in söylediği gibi oldu benimki. Teşhis konduktan sonra 1 yıl ilaç raporu yazdılar düzenli kullandım. sonraki 1 yıl %20 kronik süreğen şeklinde engel oranı verdiler.

Üye
    serdargoodman58 Avatarı

Gerçek Adı
    serdar
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    12

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Evet arkadaşlar astim sft sonucu oranım %40 bel fitigi baslangici %7 baltazard ortalaması %44 iki yıl süreli heyet raporunu dün itibari ile aldım. Engelli emeklilik hakkım oluşmuş oldu bu durumda.23 yildir astimla bogusuyorum neden 2 yil sureli verildi?maliye hastanenin vermiş olduğu orani düşürüyor diye bir duyum aldım.maliye oranlari düşürebiliyormu?bu raporla başka hangi haklarım oldu?bilgisi olan arkadaşlar yardimci olurmusunuz?teşekkür ederim.