Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Tarık Bektaş Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    00:00
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba ben kanser hastasıyım ve hastaneden sürekli %91 rapor aldım ve bununla ötv muafiyetli araç aldım
    Ankara raporumu %87 ve bir sonra kontrol olarak geldi
    ne yapabilirim bu şekilde emekli de olamıyorum ve bir daha araç alamazmıyım itiraz edebilirmiyim

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:49
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

@Tarık Bektaş
    Emeklilik yönünden %91 ile %87 nin hiç bir farkı yoktur, ikisi de 1.derece vergi indirimi sağlar.
    %91 oranlı raporun Ankara maliye merkez sağlık kurulu tarafından %81 e düşürülmesi sadece vergi indirimi açısından geçerli olup diğer tüm haklardan raporunuzun orjinal haliyle (%91 olarak) faydalanabilirsiniz.

Üye
    Tarık Bektaş Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba ben %91 sürekli engelli raporu aldım bu raporla ötv muafiyetli araç aldım ancak vergi indirimi için Ankara dan gelen cevap % 87 ve 1yıl sonra kontrol haklarımı kaybetmek istemiyorum be yapabilirim

Teşekkür ederim benim asıl sıkıntım sürekli raporuma kontrol şerhi konmuş olması ben büyük bir kurumda çalışıyorum seneyede vergi indiriminden faydalanarak emekli olabiliyorum sonrasında kontrolde engel durumum kalkarsa ortada kalmaktan korkuyorum kanser hastasıyım akciğer ve kalbimdenden birde sol bacağımdan ameliyatlardan oran aldım en son otolog kök hücre nakli oldum birde son olarak hastane yeni rapor aldığımda eski raporumun hükümsüz olacağını söyledi şimdiden teşekkür derim.

Üye
    serkan1976 Avatarı

Gerçek Adı
    Tak Tak Taka Tak
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:34
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    2

Maalesef kemik iliği nakli otolog olsun yada allojenik raporları 1yıl süreli veriliyor. Aynı dertten müzdaribim. Benimde ağustos ayında kontrolüm var. Kanser ve bu tür hastalıklar iyileşebilir ve kötüye gidebilir olduğundan olsa gerek. Mesela bende şimdi hepatit b vardı sonradan ottoimmum hepatit dediler. 3 haftadır sol ayağımın üzerine basamıyorum emar sonucum geldi avesküler nekroz... Bu dertler yetmezmiş gibi kontrol muayenesi ile uğraş strese gir.

Üye
    Tarık Bektaş Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok geçmiş olsun ilk defamı kontrol emeklimisimiz benim asıl sıkıntım emekli olduktan sonra emekliliğin kontrol sonrası iptal olması hastanenin sürekli verdiği raporun hiçbir önemi yokmu

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:49
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Tarık Bektaş
    Tedaviye cevap veren onkolojik rahatsızlıklar için rapor süreli verilmektedir. Kurul hastanenin kararından bağımsız olarak özür oran cetveli ve ilgili yönetmelik kapsamında değerlendiriyor.