Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    guney273 Avatarı

Son Giriş
    15.03-2017
    Saat
    02:25
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar merhaba size bir konuda danışmak istedim. Benim işitme kaybım var raporum yüzde 45. Bunun yanı sıra by pass ameliyatı ve anjiyo oldum. Gençliğimde tüberküloz rahatsızlığı geçirdim. Şuan akciğerlerimde su toplanmış. Bikaç yıl önce bel fıtığından ameliyat oldum. Gözlerimde de bozukluk var yüksek numaralı gözlük kullanıyorum. doktora gidip heyete girsem yüzde kaç rapor alabilirim. Ötvsiz araç alabilir miyim. Bu yazdığım rahatsızlıklarımın hepsinin kaydı var bir etkisi olur mu rapora acil cevap istiyorum teşekkür ederim şimdiden yorumlarınız için.benim b sınıfı ehliyetim var ama aracı oğlum kullanacak. Yada yüzde 90 üzeri engel çıkmasa eğer yüzde 60 70 çıkarsa aracı kendi adıma alıp oğlum kullanabilir mi ?

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:19
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    187
    Verilen Beğeniler
    82

@guney273 % 90 altında olduğunda araç alabilmeniz için ortopedik engelinizin olması gerekir. Ama yukarıda saydığınız hastalıklar arasında bu olmadığı için rapor oranınız % 90 ve üzeri olmadığı sürece araç alamazsınız. Rahatsızlıklarınızın birçoğunda kayıpların neden olduğu kısıtlılık önemli. Bu nedenle xx oran verilir diyemeyiz burdan ama şansınızı deneyebilirsiniz elbette.

Üye
    guney273 Avatarı

Son Giriş
    15.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@KKELEBEKK yorumun için teşekkür ederim ancak bir rahatsızlığımı yazmayı unutmuşum sağ dizimde kılcal damar tıkanıklığından kaynaklı uyuşma var bunun bir etkisi olur mu?

Üye
    tsunami_ Avatarı

Gerçek Adı
    Amando
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:05
    Yaşadığı Yer
    Uganda
    Alınan Beğeniler
    57
    Verilen Beğeniler
    16

@guney273 sağ dizinde değilde sol dizinde olsa idi o sıkıntı bi ihtimal şansın olabilirdi. Ama kendimden örnek vereyim; sol ayağımdan bypass oldum ve bypassdan 1 yıl sonra damarım yine tıkandı + topuk kısmının üstünde ufak damarlar tıkalı parmaklarım kesildi vs...buna rağmen bana vermediler...

Üye
    guney273 Avatarı

Son Giriş
    15.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@tsunami geçmiş olsun galiba rapor için uğraşmaya değmeyecek teşekkür ederim yorumun için

Üye
    guney273 Avatarı

Son Giriş
    15.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar babamın yüzde 90 raporunu aldık babamın işitme kaybı var ve diğer rahatsızlıklarıyla beraber bu oran çıktı.