TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234
Toplam 49 mesajın 46-49 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
  1. #46
    Üye
    diablo69 Avatarı

    Gerçek Adı
    Fatih
    Üyelik Tarihi
    22.02-2016
    Son Giriş
    09.09-2019
    Saat
    15:03
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Mesaj
    59
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    12

    Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @sarasota abi babamın %89'luk raporuna itiraz ettim. Fatih Sultan Mehmet hastanesini seçtim. Yalnız kafama bir şey takıldı. İl sağlık müdürlüğündeki memur Fatih Sultan Mehmet hastanesinde farklı bir oran çıkarsa hakem hastaneye gideceksin dedi. Babama imzalattığı itiraz dilekçesinde de bu tarz bir ifade var. Yani ben şimdi babama Fatih Sultan Mehmet hastanesinden %90 veya üzeri rapor alsam dahi aldığım raporun bir geçerliliği olmayacak mı ?

  2. #47
    Üye
    diablo69 Avatarı

    Gerçek Adı
    Fatih
    Üyelik Tarihi
    22.02-2016
    Son Giriş
    09.09-2019
    Saat
    15:03
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Mesaj
    59
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    12

    Zaten Değerlendirdiniz! 0
    @BuTcHeR @OturanBoğa

    Öncelikle tekrardan merhabalar konu kirliliği oluşturmamak adına size danışmak istediğim durumları buraya yazdım. Yukarıda da belirttiğim üzere babamın raporunun yanlış hesaplanması üzerine sağlık kurulu raporu 2016 yılında % 89 olarak verildi.

    Babamın raporuna 3 yıl önce itiraz ettim ama babamı yormamak için hastaneye gitmedik. Fsm hastanesi ile görüşmemde itiraz üzerinden uzun zaman geçtiği için itirazın iptal olduğunu söyledir. Bu 3 yıl içerisinde babamda bazı yeni hastalıklar gelişti(böbrek yetmezliği, işitme problemleri ve koah gibi). Son 1 yıl içerisinde 4 defa yoğun bakıma girdi çıktı. Yaklaşık toplamda 50 gün çeşitli hastalıklardan hastanede tedavi gördü. 2 gün önce acaba yönetmelikte bir değişiklik var mı diye girip kontrol etmek istedim ve yönetmeliğin değiştiğini gördüm. dikkatimi çeken 11.maddenin 4. satırındaki ;

    "Yeni bir engel durumunun ortaya çıkması veya mevcut engellilik durumunda bir değişiklik meydana gelmesi halinde, bireyin talebi ve ilgili branş hekiminin sağlık kuruluna sevki uygun görmesi üzerine süre aranmaksızın engellilik durumu yeniden değerlendirilir ve yeni rapor düzenlenir." oldu.

    Şimdi ben bu maddeye istinaden raporu aldığım hastanenin KKB, Nefroloji yada Göğüs hastalıkları bölümlerinden herhangi birine gidip doktora durumu izah edip babam için 2016 yılında aldığım raporu güncelleyebilir miyim ? Eğer güncelleyebiliyorsam diğer puan aldığı branş doktorlarına tekrar muayene olmasına gerek var mıdır ? Çünkü babamın diğer hastalıklarıda ilerlemiş durumda ve tedavisi mümkün değil.

    Birde dün il sağlık müdürlüğünün rapor itiraz bölümü ile görüştüm. Babamın yeni hastalıklarının ortaya çıktığını sürekli enfeksiyon kapıp hastanelik olduğumuzu hastane hastane gezdirmek istemediğimi ilgili maddeden nasıl faydalanabileceğimi sordum. Yönetmelik yeni olduğu için konu hakkında bilgilerinin olmadığını hastane ile görüşmemi istediler(hastane yönetmelik daha bize gelmedi gibi bir cevap verdi ) ve yeni yönetmeliğe göre hakem hastane olayının değiştiğini rapora itiraz edersem 2. hastaneden aldığım raporun istediğim oranda çıkması halinde 3. hakem hastaneye gitmeme gerek kalmayacağını bildirdiler. Bu konu hakkında bilginiz var mıdır ? Biraz uzun oldu şimdiden kusuruma bakmayın.

  3. #48
    Üye
    diablo69 Avatarı

    Gerçek Adı
    Fatih
    Üyelik Tarihi
    22.02-2016
    Son Giriş
    09.09-2019
    Saat
    15:03
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Mesaj
    59
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    12

    Zaten Değerlendirdiniz! 0
    Bilgilendirme amaçlıdır.

    İl sağlık müdürlüğü personelinin verdiği bilgi sanırım doğru. Yönetmeliğin itiraz kısmına baktım ve şöyle söylüyor;

    Raporlara itiraz

    MADDE 12 – (1) Raporlara, engelli birey, vasisi veya raporu talep eden kurum tarafından müdürlüğe itiraz edilir. Bireysel rapor itirazları, ilgilisine teslim tarihinden itibaren otuz gün içerisinde yapılır. Süresinde yapılmayan itirazlar değerlendirilmez. Kurum itirazları gerekçe belirtilerek yazılı olarak yapılır. Kurum itirazlarında süre aranmaz.

    (2) Rapora itiraz edilmesi hâlinde birey, müdürlük tarafından yetkili en yakın farklı bir sağlık kuruluşuna ya da önceki raporu farklı sağlık kuruluşundan alınmış ise sürekli izleminin yapıldığı sağlık kuruluşuna gönderilir. İtiraz edilen rapor ile itiraz üzerine verilen rapordaki kararlar aynı yönde ise rapor kesinleşir. Rapor sonuçlarının farklı olması ve itirazın devam etmesi hâlinde, müdürlük tarafından en yakın hakem hastaneye yönlendirilir. Hakem hastane tarafından verilen karar kesindir.

    Yani eğer 2. hastanede oran farklı çıktıysa ve sen bu oranada itiraz etmiyorsan 2. rapor geçerli. 3. bir hakem hastaneye gitmeye gerek yok.

  4. #49
    Üye
    diablo69 Avatarı

    Gerçek Adı
    Fatih
    Üyelik Tarihi
    22.02-2016
    Son Giriş
    09.09-2019
    Saat
    15:03
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Mesaj
    59
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    12

    Zaten Değerlendirdiniz! 0
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Güncel.




Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234